Youtube’un İşi Bitiyor Mu?

AOL tarafından yayınlanan popüler teknoloji haber sitelerinden TechCrunch, geçtiğimiz günlerde okuyucularına Youtube, 2015 yılının Yahoo’su Olabilir Mi? sorusunu sordu.

Yıllar önce sektörünün önde gelen hatta en tepedeki ismi olan Yahoo‘nun zaman içerisindeki düşüşünü hatırlatan TechCrunch, 2015 yılında da Youtube‘un böylesine bir düşüş yaşayıp, yaşamayacağı sorusunu soruyor. Kuşkusuz ki, bu sorunun çıkış sebebi kısa zaman önce Facebook’un yayınlamış olduğu video izlenme oranları… Yayınlanan raporlara göre geçtiğimiz 6 ay içinde Facebook‘ta günde ortalama 1 milyar seviyesinde video izlendi. Başka dikkat çekici bir nokta ise bu videoların yüzde 65’i mobil cihazlar aracılığıyla izlendi. Ayrıca raporda Facebook’a günde 350 milyon fotoğraf yüklendiği de belirtiliyor.

Tabi izlenme oranlarını belirtirken, Facebook’un yakın zamanda uygulamaya aldığı otomatik video oynatma durumunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bildiğiniz gibi, kullanım ayarlarına dokunmadığınız sürece zaman tünelinden aşağıya doğru indikçe her video otomatik olarak başlatılıyor, eminim bu faktör izlenme oranlarını büyük ölçüde etkiliyordur.

Neredeyse Instagram’la fotoğraf dünyasını, Whatsapp’la mesajlaşmayı tekeline alan Facebook sizce Youtube’u bitirip, video içeriklerde lider olabilir mi?

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu