Genel Haberler ve Makaleler

Ziraat Bankası Yeni Personel Alımlarına Başlıyor

Ülkemizdeki en büyük bankalar arasında birinci sırada bulunan Ziraat Bankası’nın personel alımına ilişkin yeni detaylar paylaşıldı. 25 Nisan 2015 tarihi itibariyle gerçekleştirilecek olan personel sınav alımının ardından Müfettiş Yardımcısı, Uzman Yardımcısı ve Avukat kadrolarına alımlar yapılacak.

Her yıl belirli dönemlerde belirli sayılarda personel alımı yapan Ziraat Bankası, hangi dönemde kaç personel alacağı bilgilerini de kamuoyuyla önceden paylaşıyor.

Ziraat Bankası 150 Yeni Personel Arıyor

Banka, çalışmak üzere adayların başvurularını bekliyor ve çeşitli kollarda 150 alım gerçekleştirileceğini belirtiyor. Ziraat Bankası’na ait Teftiş Kurulu’nda çalışmak üzere 35 Müfettiş Yardımcısı, bankanın İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Birimleri ve Girişimci Şubelerinde görevlendirilmek adına 100 Uzman Yardımcısı, Hukuk Müşavirliği ve Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı’nda çalışmak üzereyse 15 Avukat olmak üzere toplamda 150 personel alımı gerçekleştirecek.

Ziraat Bankası Personel Alım Sınavı

Yazılı sınav 25 Nisan cumartesi gününde gerçekleştirilecek. Yazılı sınavdan belirli bir başarı puanı alabilen adaylarla Ziraat Bankası‘nda mülakat aşamasına geçilecek. Özellikle son zamanlarda birçok üniversite mezunun personel olmak istediği Ziraat Bankası’nın mülakat aşamasının zorlu olduğu belirtiliyor. Adayların bu zorluğu aşabilmeleri için ne gibi sorular sorulacağı konusunda ön araştırma yaparak hazırlıklı olarak mülakata gitmesi gerektiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu