Hakkımızda

Konu Para, her ay 300 binden fazla okuyucunun ziyaret ettiği ve yüz binlerce sayfa görüntülemesi alan finansal bir içerik kaynağıdır.

Yatırım yapmak daha önce hiç olmadığı kadar kolaylaştı. Finansın iyice demokratikleşmesi sayesinde, mobil cihaz sahibi herhangi bir insan hiçbir zahmete girmeden uluslararası çeşitlendirmeye sahip portföyler oluşturabiliyor ve istediği yerde ve zamanda yatırım yapabiliyor.

Diğer yandan dünyadaki en fazla nüfusa sahip yeni jenerasyonlar, ailelerinin hiç bilmediği finansal zorluklarla mücadele ediyor. Günümüzdeki genç çalışanların büyük bir kısmı kariyerlerine öğrenim kredisi borçları ile başlıyor ve (belki de) ileride onları emekli maaşının olmadığı, sosyal güvenlik sistemi bozuk bir dünyada uzun hayatlarını finanse etme telaşı bekliyor.

Bu şartlar bizi gençlere ücretsiz olarak finansal eğitim vermemizi sağlayacak Konu Para’yı kurmaya itti. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre yeni jenerasyonun üçte birinin hedefinde milyoner olmak var ve gerçekten finansal özgürlüklerini ele almak istiyorlarsa da ihtiyaçları olan para da aşağı yukarı bu miktarlarda. Bizim hedefimiz de bunun için yeni nesle yardımcı olmak.

Vizyonumuz bu yeni nesil yatırımcılara temel ekonomiden sağlıklı oranda şüphecilikle beraber yatırım araçlarına, kişisel finans konularına, bankacılık ürünlerine ve hatta ev almaya/kiralamaya kadar her konuda en iyi kararları vermelerinde yardımcı olmak.

Yeni jenerasyon Türkiye tarihinin en iyi eğitimli, en yaratıcı ve teknolojiye en yatkın nesli. Bu yüzden zamanımızın büyük kısmını sosyal medyadan giyilebilir teknolojiye, elektrikli arabalara kadar onları hedef alan ürünler çıkaran global piyasalara ayırıyoruz.

Apple’dan Facebook’a, Starbucks’tan Netflix’e, Tesla’dan Nike’a kadar en yüksek performans potansiyeline sahip bir dizi hisse senedine ya da bunları içeren yatırım fonlarına ve ister hisse senedi, tahvil, enerji, emtia ya da gayrimenkul olsun, ana akım medyayı izleyerek bulamadığımız büyük potansiyelli fırsatlara odaklanıyoruz.

Dünyanın artık çok daha hızlı hareket ettiğinin farkındayız ve Konu Para’yı daha iyi yapmak için yaklaşımımızı ihtiyaca göre adapte etmeye devam edeceğiz.

Bize editor@konupara.com e-posta adresinden ya da iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.