Kişisel Finans

Acil Para Lazım Diyenlere 10 Tavsiye

Acil para lazım ve paraya ihtiyacım var nereden nasıl bulabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Muhtemelen seçeneklerinizin de çok sınırlı olduğunu tahmin ediyorsunuz. Ancak seçenekleriniz tahmin ettiğiniz kadar az veya sınırlı olmayabilir. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa ve acil para bulmanın yasal yollarını arıyorsanız önerilerimize göz atmaya başlayabilirsiniz.

Önerilere geçmeden önce hayat kurtarıcı bir hatırlatma yapalım. Biliyorsunuz ki hepimiz insanız ve kimi zaman nakit ihtiyaçlarımızı karşılamakta güçlük çekebiliyoruz. Ay sonu nakit sıkıntısı çekebiliyor, faturalar sebebiyle kredi kartı ödemesini yapamayabiliyor ya da aniden çıkan küçük bir masrafı bile karşılayamayacak duruma gelebiliyoruz. Para bittiğinde, nakit paraya ihtiyaç duyma nedenlerimiz sayısızdır.

Peki, gelecekte karşılaşılması muhtemel acil para sıkıntısının köklü bir çözüm yolunun olduğunu söylesek bize inanır mısınız? Bugünden sarf edeceğiniz küçük çabalar, gelecekteki acil nakit para sıkıntılarınızı atlatmanıza yardımcı olabilir.

Bu çözüm acil durum fonu oluşturmaktır. Bir acil durum fonu oluşturarak her ay kenara atacağınız birkaç yüz lira, ihtiyaç duyduğunuz durumlarda nakit sıkıntılarınıza derman olacaktır. Acil durum fonunuzu üç ila altı aylık giderlerinizi karşılayacak şekilde oluşturmayı düşünebilirsiniz. Böylece ansızın ortaya çıkabilecek acil para ihtiyaçlarınıza karşı önlem almış olursunuz.

1. Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Yapın

Kısa sürede para bulmak söz konusu olduğunda banka kredileri en hızlı seçeneklerden biridir. Bankaların gelir belgesiz kredi ürünlerine başvuru yaparak gelir belgelemeden ve kefil göstermeden kredi almanız mümkün olabilir.

Gelir belgesiz kredilerin en büyük avantajı onaylandıkları takdirde hızlı bir şekilde hesabınıza geçmeleridir. Genelde başvurular internet ve kısa mesaj üzerinden yapılır. Bu kredilerin hızlı oluşu acil para lazım olduğunda önemli bir avantaj sağlar.

Gelir belgesiz kredi almak için standart ihtiyaç kredisi kullanma şartlarına uygunluk sağlamanız gerekir. TCMB istihbaratınızda sorun olmaması, kredi notunuzun ortalama bir seviyede olması ve tüm bankalardaki kredi borç oranlarınızın dengeli olması bu şartlar arasında yer alır.

2. Kredi İçin Kefil Bulmayı Düşünün

Kredi alma şartlarına uygunluk sağlıyorsanız mutlaka kredi kullanmayı düşmelisiniz. Kredi alıp alamayacağınız konusunda emin değilseniz, e-Devlet platformunun risk merkezi sayfasından bir risk raporu alabilir ve finansal durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Kredi alma şartlarına kısmen uygunluk sağlıyorsanız bir kefil bulmayı düşünebilirsiniz. İyi bir kefil bulmanız kredi başvurunuzun onaylanma şansını artırabilir veya başvurunuzda eksik görülen durumları tamamlayabilir.

Kredinizi 60 aya varan geri ödeme seçenekleri ile ödeyebileceğiniz gibi, birçok bankanın sunduğu erteleme fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Örneğin, pek çok banka geri ödemelerde 3 ay erteleme olanağı sağlıyor. Bu erteleme olanağı acil nakit ihtiyacınızı karşılamakla birlikte geri ödemelerde size zaman kazandırarak büyük bir avantaj sağlayabilir.

3. Elektronik Ürünleri Parayı Çevirin

Kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim diyorsanız kullanmadığınız, eski veya daha az ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz elektronik cihazları satmayı düşünebilirsiniz. Elektronik cihazlar her zaman rağbet görüyor ve genellikle kolayca nakde çevrilebiliyor.

Hatta özellikle akıllı telefonlar her ne kadar yeni modellerin gölgesinde kalsalar da para edebiliyorlar. Kullanmadığınız ya da varsa daha az kullandığınız ikinci bir telefonunuzu satabilirsiniz.

Bununla birlikte satabileceğiniz kullanılmayan elektronik ürünler akıllı telefonlarla sınırlı değildir. Bilgisayarlar, bilgisayar parçaları ya da müzik çalarlar hala nakde çevrilebilir. Bunları ikinci el mağazalarında satabilirsiniz. En iyi fiyata verdiğinizden emin olmak için birkaç mağazadan teklif almayı düşünebilirsiniz.

Daha az ihtiyaç duyduğunuz elektronik ürünleri satmak için Sahibinden, Letgo ya da Gittigidiyor gibi siteleri de kullanabilirsiniz. Bireysel satışlarda bu sitelere herhangi bir üyelik ücreti ya da komisyon ödemeniz gerekmez.

4. Geçici ve Kısa Süreli Bir İş Bulun

Geçici ve kısa süreli işler bulmanın en iyi yolu internet üzerinde küçük bir araştırma yapmaktır. Sürücülük, yemek servisi, oda temizliği, broşür dağıtımı, tanıtım ve stant hostesliği çalışıp acil nakit para bulmanızı mümkün kılacak kısa süreli iş örnekleri arasında gösterilebilir. Bu iş ilanlarını Facebook gruplarına ya da iş ilanı sitelerine göz atarak bulabilirsiniz.

Yetenekleriniz ve uzmanlık alanlarınıza göre daha fazla alanda geçici iş bulmanız da mümkündür. Mesela yabancı diliniz varsa çeviri, dil bilginiz iyiyse redaksiyon yapabilir; bir konuda uzmanlığınız varsa makale yazabilir ya da mesela fotoğraf satabilir ya da seslendirme yapabilirsiniz.

Yetenekleriniz ve uzmanlık alanlarınızı göz önüne alarak kısa süreli birçok iş yapabilir ve hızlı nakit para kazanabilirsiniz. Yeteneklerinizi değerlendirmek için Bionluk gibi freelancer topluluklarına katılabilirsiniz.

İyi derecede İngilizce biliyor ve yeteneklerinizi bu dilde kullanabileceğinizi düşünüyorsanız da Fiverr ve Upwork gibi global freelancer topluluklarına katılmayı düşünebilirsiniz. Bu sitelerden ABD doları üzerinden hizmet satışı yapabilir ve banka hesabınıza dolar olarak kazançlarınızı çekebilirsiniz.

5. Daha Az İhtiyaç Duyduğunuz Eşyaları Satın

Daha az ihtiyacınız olduğunuzu düşündüğünüz farklı eşyaları da satabilirsiniz. Bu yöntem özellikle 1 saat içinde para bulmak gibi kısa bir sürede ihtiyacınızı karşılayabilir. Eşyalarınızı spotçu olarak bilinen iş yerlerine satabilirsiniz.

Eşyalarınızı kesin olarak satmadan önce pazarlık yapmanız ve birkaç yeri dolaşarak fiyat teklifi almanız iyi bir fikirdir. Spotçular müzik setleri, televizyonlar, buzdolapları, derin dondurucular gibi birçok eşyayı sizden belirli bir fiyat karşılığında alabilirler.

6. Senetle Ürün Alın ve Satın

Eğer gerçekten acil paraya ihtiyacım var diyorsanız senetle ürün alıp bunları aynı gün içerisinde satıp paraya çevirebilirsiniz. Evkur ve Özşanal gibi bazı mağazalar senetle alışveriş imkanı sunuyor.

Bu yöntemi denemeyi düşünürseniz akıllı cep telefonlarını satın alabilirsiniz. Elbette yine herhangi bir satın alım yapmadan önce belirli yerlerden fiyat teklifi alarak ilgili ürünleri ne kadara satabileceğinizi öğrenmeniz iyi bir fikir olacaktır.

7. İş Yerinizden Nakit Avans İsteyin

Başarılı, deneyimli ve yüksek performansa sahip bir çalışansanız nakit avans talebiniz iş yeriniz tarafından olumlu karşılanabilir. Alacağınız avans miktarı bir sonraki maaşınızdan sağlanır. Avans almanız durumunda, avans aldığınız tutar kadar bir sonraki maaşınız eksik ödenir.

Çoğu işveren avans vermeye yanaşmayabilir. Bu büyük bir sürpriz değil. Ancak kısa süreli de olsa ihtiyaçlarınıza çözüm olacaksa iş yerinizden avans istemeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca işvereninizin avans talebinizi reddetmesi sizin başarısız ya da düşük performanslı olduğunuz anlamına gelmeyecektir.

8. Kredi Kartınızdan Nakit Avans Kullanın

Faizler avantaj sağlamadığı takdirde borçlanmak iyi bir çözüm değildir, ancak acil para lazım olduğunda bu yöntem kurtarıcı olabilir. Elbette size ne kadar nakit para lazım olduğunu bilmiyoruz. Ancak düşük tutarlarda nakde ihtiyacınız varsa, kredi kartınızdan nakit avans çekme seçeneğini değerlendirmeniz mantıklı olabilir.

Kredi kartınız varsa ve hesap limitiniz iyi durumdaysa, nakit avans bir ihtiyaç kredisinden çok daha az maliyetli bir seçenektir. Genellikle avans aldığınız miktarın yüzde 4’ü kadar artı bir ücret ödersiniz, ayrıca yüzde 3 civarında bir faiz de ödemeniz gerekir.

9. Farklı Kazanç Yollarını Deneyin

Günümüzde hızlı nakit kazanıp acil para ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz birçok farklı kazanç yolları var. Bu yolların en çok tercih edilenlerinden biri de Airbnb gibi paylaşımlı gelir platformlarıdır.

Airbnb sitesini daha önce duymuş olabilirsiniz. Airbnb gibi siteler, mülk sahiplerinin yalnızca kullanılmadıkları zamanlarda evlerini kiralamalarına yardımcı olmuyor; hali hazırda yaşamaya devam ettikleri evlerindeki ilave odaları da kiralamalarını sağlıyor.

Sizin de evinizde boş odalar varsa, Airbnb gibi sitelerde ilan vererek odalarınızı yerli ya da yabancı turistlere kısa süreliğine kiralayabilirsiniz. Böylece acil para ihtiyacınızı belirli miktarlarda karşılamanız mümkün olabilir. Hatta ayda 3 bin liradan fazla düzenli gelir bile elde edebilirsiniz. Sitede ilan vermek ücretsiz ancak rezervasyon gerçekleştiğinde yüzde 3 oranında komisyon ücreti alınıyor. Odalarınızı ne kadara kiralayacağınız ise sizin takdirinize bağlı.

10. Borçlarınızı Birleştirme Seçeneğini Gözden Geçirin

Krediler ya da kredi kartları gibi her ay birden fazla borç ödemesine ayak uydurmakta zorlanıyorsanız, bu borçları birleştirme seçeneğini gözden geçirebilir ve borçlarınızı tek bir noktada toplamayı düşünebilirsiniz.

Bankalar borç birleştirme uygulamaları sayesinde borçlarınızı mevcut olan en iyi faiz oranı ve geri ödeme vadeleri ile birleştirmenize olanak sağlayabilir. Bir örnek için Ziraat Bankası borç birleştirme hizmetine bakabilirsiniz. Ziraat Bankası haricinde VakıfBank ve Halkbank da bu hizmeti sunuyor. Bu bankalar dışında müşterisi olduğunuz kendi bankanızdan da teklif isteyebilirsiniz.

Borçları tek bir noktada toplama, daha düşük faiz oranları ve esnek ödeme planları sunma avantajları bakımından borç birleştirme uygulamalarının iyi bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Borçlarınızı birleştirerek toplam borcunuzu vadelere yayıp aylık ödemelerinizi azaltabilirsiniz.

Acil para lazım olduğunda bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Her bir yöntem acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilir fakat her birinin farklı avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu unutmamalısınız.

İlgili Makaleler

189 Yorum

 1. Ne zaman acil para lazım desek ne bankalar kredi veriyor ne de parayı bulabiliyoruz. Para lazım olmadığında on banka arıyor şu kadar kredi verelim falan diye. Yok istemiyorum diyorum ihtiyaç olmayınca. İhtiyaç olunca da olumsuz cevap alıyoruz.

 2. İnsan nakit paraya sıkıştığında her şey üst üste geliyor. Keşke çözümü kolay bir yolu olsa.

 3. Para oldu mu, oluyor olmadı mı kırk takla atsak olmuyor. Para parayı çeker diye boşuna dememişler. Şimdi acil ya bulmak mümkün değil. Böyle düzenin…

 4. Aga lazım olduğu zaman bulunmuyor yani lazımsa bulamazsınız ama benden şöyle bir tavsiye olabilir eğer yapabilirseniz her ay yada gün bir köşeye atabildiğiniz kadar atın sonra yararını göreceksiniz mutlaka.

 5. İstanbul’da yaşayanlar, arabası olanlar ve boş vakit yaratabilecekler Uber’i deneyebilir. Bilmeyenler için kısaca taksicilik diyebiliriz. Herkes yapabilir. Sitesine girip inceleyin. Nakit sıkıntınıza çare olabilir.

 6. Eray kardeşim güzel yazmışsın hoş yazmışşın kardeşim diyorumda üniversite talebesi olduğun yazıyor belki oğlum yaşındasın yanlış anlama beni her neyse şöyle bi söz vardır tok açın halinden anlamaz buda o misali olmuş gülümseyerekten okudum yazını kolay değil o kadar inşallah bu durumu tecrübe etmezsin güzel kardeşim.

 7. benim geçen sene acil 5 bin tl ye ihtiyacım oldu.Tavisye etmem ama şunu yapın beyaz eşya taksitle alın bu telefonda olabilir zarar ediyorsunuz ama sizi şimdilik kurtarıyor ben buz dolabı ve bulaşık makinesi ikince el firmasına sattım 5 bine aldım 3 bine sattım…

 8. Merhaba 8 aydır calışamıyorum dolasıyla bankalar fırsat kolluyor bugün ipimi cekmezlerse önümüzdeki hafta garanti cekerler acil 5000bne ihtiyacım var ne yapabilirim

 9. Acil borç paraya ihtiyacım var bence birbirimize daha fazla destek ve öneri sunmalıyız.

 10. Teknolojik ürünleri alıp satmakta biraz olsun bir fikir olabilir. Cep telefonu, beyaz eşya vs. ama nereden bakarsanız bakın bu da kesin çözüm değil yine borçlanmış oluyoruz. Tavsiyeler için teşekkürler.

 11. Sizin verdiğiniz tavsiyelerin elle tutulur bir yanı var da ben yorumları o kadar iç açıcı bulamadım. Zaten yazılması gereken yazılmış acil para ihtiyacı olanın ya kredi çekmesi lazım yada gidip çalışması lazım. Başka yol göremiyorum ben.

 12. KKB kredi skorum düşük olduğundan ben kredi alamıyorum. Gerçekten çok acil paraya ihtiyacım var doğa nur arkadaşımızın dediği gibi kimse borç falan istemiyor belki daha fazla tavsiye de bulunabilirsiniz. Saygılar.

 13. Şu sonuçlara baktığım “acil para lazım” konusunda en iyi cevabı sitenizin verdiğini görebiliyorum. Yazınız için teşekkürler fakat bence daha fazla mantıklı madde eklemeniz gerekiyor. Keşke herkes aklına gelen yöntemleri yazsa ne acı ki sadece kuru mesajlar yazılmış.

 14. Dünyanın neresine giderseniz gidin acil para ihtiyaçlarını karşılayan finans kuruluşları var ama ülkemizde bu kuruluşlar güvenli değil. Senet adı altında borç para veriyorlar benden size tavsiye ihtiyacınız ne kadar acil olursa olsun bulaşmayın.

 15. Acil nakit ihtiyacım var benim. Acil para lazım ama kredi çeksem de vermiyorlar.

 16. Diğer arkadaşların dediği gibi gelir belgesiz kredi arıyorsanız sitede aratmanız yeterli sonuç çıkıyor.

 17. Acil para ihtiyacı için en uygun krediyi gelir belgesiz yazarsanız sevinirim.

 18. Acil para ve krediye ihtiyacım var. Gelir belgem var fakat kredi notum kötü olduğundan iki banka kredimi reddetti. Sanki ödemeyeceğiz..

 19. Her şey iyi güzelde bize acil para lazım… tavsiyeleri aldık tamam da para derdimize çare bulabildik mi? Hayır.

 20. Acil kredi veren birçok banka var ama hepsi gelir belgesi talep ediyor. Eşten dosttan borç almakta bu devirde kolay değil… Ek iş diyorsunuz da nerde var ek iş onu da size soruyorum.

 21. Doruk dediğin gibi acil para lazım olmuştu enpara kredi reklamlarını da televizyonda görüp bir şansımı deneyeyim dedim başvurdum otomatik bir sözleşme geliyor başvuru sırasında sonra kredi onaylanınca hesaba geçiriyorlar para. Kredi almak kolayda işte şimdi onu ödeme derdi var. Dikkat edilmesi gerekiyor böyle konulara.

 22. Yorum yapan herkes bir şeyler söylemiş de pek doğru düzgün birkaç arkadaş ve yazar dışında tavsiye veren yok. Ben vereyim, acil ihtiyaç kredileri gerçekten çözüm oluyor. Çok hızlı bir kredi ihtiyacınız varsa enpara, cepteteb gibi yerlere başvurun anında hesapta oluyor.

 23. samet arkadaşım kredi notun biraz düşükse senden ondan gelir belgesi istemişlerdir. gelir belgesi gösteremiyorsan kefil götür.

 24. Acil para bulmam gerektiği için bankalardan birkaçına gelir belgesi istemiyorlar diye başvuru yaptım gelir belgesi istediler ne iş anlamadım.

 25. Acil borç alma tavsiyeleri gibi bir yazı olsa iyi ziyaretçi alır benden söylemesi. Sıra sizde.

 26. herkes aldığı kredileri masrafları veya nasıl uygun aldığını yazarsa bizlerde bilgilenmiş oluruz. acil para ihtiyacı olan çoğu kimsenin gelir belgesi olmadan kredi çekmeye ihtiyacı var. böyle bankaları yazalım arkadaşlar.

 27. Bana da acil para lazım verdiğiniz tavsiyeleri okudum sadece kredi çekmek mantıklı geldi.

 28. Ne kadar güzel tavsiyer… Peki bankalara yüklü kredi borcun var,kredi kartların hacizli bütün birikmiş paranı aldığın kredileri iş yerine yatırmışsın ve o iş yeri komple soyulmuş dımdızlak kalmışsın.Hırsızlar bulunamamış Kimseden borç alamıyorsun bankaların önünden geçemiyorsun. 24 yaşında başına bunlar gelmiş geleceğin bitmiş ne yeni bi düzen ne evlilik ne iş her şey çok uzak geliyor ve artık tek yol in***sa. BİR TAVSİYE BEKLİYORUM teşekkürler efenim…

 29. Ahmet kardeş dedikleri gibi yaşın daha var. Bizim yaşımızda olsan nerelere gidecektin demek ki.. Pes etme! Para öyle yada böyle elbet kazanılır. Gönlünü ferah tut. Valla senin yorumu okuyunca neden bu siteye geldiğimi unuttum. Sıkma canını.

 30. Hiç borçlu olmamak nasıl bir duygudur hiç bilmiyorum. Hep ya kredi kartı borcum oldu yada kredi borcum oldum. Şimdi yine durumum sıkışık hiçbir şey anlamıyorum…

 31. Merhaba, borç alabileceğim kimse olmadığından bende kredi çekmek istiyorum para ihtiyacım acil.

 32. Bu konuda benim finansal anlamda yardıma ihtiyacım var. İş Bankası’ndan kredi çektim yeterli gelmediği için tekrar başvuru yaptım çeşitli bankaları denedim ama risk taşıdığım için kredi veremiyorlar sanırım. Durum acil olmasa neyse diyeceğim.

 33. Mesele acil paraysa herkesin aklına ihtiyaç kredileri geliyor. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi.

 34. Kredilerin faiz oranları çok yüksek olsa da mecburen acil para ihtiyacından düşünmüyor değiliz. Gelen giden vuruyor yemin ederim.

 35. Sırf bir daha böyle zor duruma düşmemek adına borcumu ödedim andan itibaren para biriktirmeye başlayacağım. Gerçekten insan zor durumda kalabiliyor. Boş harcamalar yapmaktansa para biriktirseydim şimdi böyle durumlarda kalmayacaktım. Öneriler için teşekkürler…

 36. Tavsiyeler ve arkadaşların yorumu için teşekkür ederim. Gerçekten kafamı toplamam açısından yardımcı olduğunu belirteyim. Umarım tez zamanda herkes ihtiyaçlarını karşılar.

 37. Para lazımda çözüm yok. Ben akıllandım bundan sonra harcamalarımı dikkatli yapıp para biriktireceğim insan zor durumda kalıyor. Yalnız olmadığıma sevindim demek ki tek hata yapan ben değilim. Sizde para biriktirin arkadaşlar acil durumlarda insan ne yapacağını bilemiyor sonralarında..

 38. Tavsiyeler için teşekkür ederim, acil para için ihtiyaç kredisi en doğru çözümmüş gibi geliyor bana çünkü borç alamayan veya ek işte çalışma imkanı olamayanlar diğer seçenekleri değerlendiremezler.

 39. Acil nakite sıkıştım bu aralar ama aklımda hiç kredi çekmek yok. Nedense kredi çekmeye karşı bir korku var içimde, ödeyebileceğim tutarlarda taksitleri var. Biraz daha düşünsem iyi olacak tavsiyeler için teşekkürler.

 40. Behnaz hanım aynı krediye başvuru yaptım ben. Yapı kredi bankasının acil ihtiyaç kredi şubeyle de görüştük alabileceğimi söyledir lakin benim için yeterli değil. Eğer 9 bin tl den fazla bir kredi çekmeyi düşünüyorsanız farklı bir kredi öneriyorlar sanırım pek aynısı değil.

 41. Yapı Kredi’den Acil Kredi‎ diye bir kampanya var. Günde 10 liraya 9 bin liraya kadar masrafsız kredi veriyorlarmış. Aylık ödemesi 300 TL felan oluyor. Geçen gün başvuru yaptım şubeye gideceğim. Bana uygun gibi geldi.

 42. Ben kredi alamayacağım ek iş bakıyorum kendime. Borçtur ödenir ama kredi alınca ihtiyacınız her ne kadar acil de olsa yine borçlanacaksınız iyi düşünmenizi öneriyorum.

 43. Önerileriniz için teşekkür ederim. Acil para lazım diye arayıp duruyordum en sonunda kredi çekmeye karar verdim. Başka bir yol olduğunu düşünmüyorum şu aşamada.

 44. Bana da para lazım olduğunda ilk iş nakit avans çekmiştim ama siz siz olun asla nakit avans çekmeyin. Ben borcumu ödedim ama zamanında beni çok fazla zorlamıştı. Yani en sonunda önlenemez bir şekilde aylık katlanarak pranga haline gelen nakit avans ödemesinin derdine düşmüştüm. Ben yaşadım siz yaşamayın diye yazmak istedim. İlla bankayla işiniz olacaksa ihtiyaç kredileri daha mantıklı en azından avans gibi faizi çok değil.

 45. Ben nakit avans veya türevi olan nakit kredi seçeneklerini önermiyorum belki bilmiyorsunuz ama faiz oranları çok yüksek. İhtiyaç kredisinde olan faiz oranları daha olurunda.

 46. Hazır nakit kredi seçeneklerini deneyebilirsiniz. Büyük ölçüde işe yarıyor ve bankalar çok problem yapmıyor yani fazla prosedür bulunmuyor.

 47. Tavsiyeler var zaten kredi almak herkese en kolay yol gibi geldiğinden tercih ediliyor.

 48. Tavsiyelerinize ihtiyaçlarımız var arkadaşlar herkes yazmış sağolsun da kayda değer yorum yok. Herkes kredi almak istiyorum diyor tavsiye verin.

 49. Garanti Bankası bana kredi vermiyor kredi notum kötü olmadığı halde alamadım Halk bankasına başvuru yapacağım pazartesi günü. Acil ihtiyacım olmasa hiç mühim değil de mecbur kaldım.

  1. Forex piyasasında uzun yıllar tecrübeli analist ve fon yönetmeniyim.Piyasaya ilgi duyan ve profesyonel trade ederek kazanmak arayışında olan yatırımcılarla irtibat kurabilirim.
   fxtrader_101 ( at ) hotmail

 50. Borç para alacağım ben geri ödemesi daha kolay oluyor en azından arkadaşlar faiz istemiyor :)

 51. Garanti Bankası’da acil para ihtiyaçları için kredi verebiliyor. Ben bu bankadan kredi çekmiştim yaklaşık 5000 tl tutarında. Daha önce bankada hesabım olduğu için gelir belgesi istemediler ama zaten çalışıyorum isteselerdi belgeleme yapabilirdim ama benim merak ettiğim gelir belgesi gösteremeyen arkadaşlar neden kredi almak istiyor ki? Bankalar vermez bu şekilde.

  1. Pelin Hanım, başlığı okumadınız sanırım acil para ihtiyacı olan insanlar kredi almak istiyor. Gelir belgesiz kredi verilemeyeceğini çoğumuz biliyoruz zaten.

 52. TEB ve ING Bank gelir belgesi istemeden kredi verebiliyor ama onların banka müşterisi olmanız lazım. İhtiyacı olan arkadaşlar bu dediğim bankalara başvuru yaparlarsa acil para ihtiyaçlarını bir ölçüde giderebilirler.

 53. Acil para için ihtiyaç kredilerini tavsiye ederim arkadaşlar. İyice bir araştırın gelir belgesiz kredi veren bazı bankalar mevcut.

 54. Benimde acil paraya ihtiyacım var. Ek bir iş yapmak istiyorum çünkü herkes gibi kredi alamadım.

 55. Önerdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler. Acil para ihtiyacımı krediler vasıtasıyla giderme kararı aldım.

 56. Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler. Umarım herkes acil ihtiyaçlarını bir şekilde giderir ama son önerilere katılıyorum şans oyunlarından tefecilerden uzak durmak lazım.

 57. Ömer arkadaşım, kredi alabilirsin ama bazı bankalar veremeyebiliyor. Kredi notunuz olmasa da eviniz veya bankada toplu bir mevduata sahipseniz çok rahat kredi alabilirsiniz. Bankaya danışın yardımcı olacaklardır.

 58. Neden kredi notu olmayınca insanlar kredi alamıyor mu bankalardan? Acil para ihtiyacım olmasa hiç uğraşmayacağım da böyle şeylerle lazım oldu. Mecbur kaldım şimdi de kredi alamayacak mıyım? Ne borcum var ne harcım. Sadece toplu bir paraya ihtiyacım var.

 59. Emir kredi alamayabilirsin çünkü hiç kredi kartının olmaması veya ne bileyim bankalara borçlanmamış olman kredi notunun iyi olduğu anlamına gelmez. Bankalarla çalışmadığın için seni tanımazlar. Yine de başvuru yapıp denemen gerekiyor.

 60. Bir miktar acil para bulmam lazım. Bankalardan kredi çekeceğim daha doğrusu umarım çekebilirim. Kredi notumda sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü daha önce hiç kredi kartı bile olmadı. Tek düşüncem acaba kredi alırmıyım.

 61. Kredi notunuz düşükse nasıl kredi alabildiniz ona şaşırdım. Bence kredi notunuzda bir problem yoktu. Detay verirseniz seviniriz.

 62. Herkese merhaba, kısa dönem önce acil bir para sıkıntısı yaşamıştım. Bir bankaya kredi başvurusu yaptığımda kredi notum olumsuz olduğu halde alabildim. Kredi notuna çok takılmayın. İnternet üzerindeki başvuruları deneyin oluyor.

 63. Zaten insanların durumu acil olduğundan dolayı bankalar kredi vermeyi istemiyor. Sebebi de kredi notları genelde bu konuda sorunu olanlar acil para arıyor bankalarda kredi vermiyor kaç bankaya başvurduysam olumsuz sonuç aldım.

 64. HSBC bankasından ihtiyaç kredisi çektim geçenlerde. Kredi notumda sorun olmadığı için iyi yırttım denebilir. Biraz pişman oldum elimden başka ne gelirdi diye ama baktım ki acil bu başka çare yok. Kredi kartı borçlarımı gittim kapattım hemen. Şimdi tek bir bankaya borcum var aylık 300 TL civarı düzenli ödeme yapacağım ve bundan sonrada harcamalarıma çok dikkat edeceğim. İyi ders aldım.

 65. Yılbaşı kredilerine hiç sıcak bakmıyorum. Ne kadar acil paraya ihtiyacım olsa da ben kredi çekmem, ek iş yaparım yine bankalara borçlanmam.

 66. Güzel tavsiyeler verdiğiniz için teşekkürler. Benim kimseden borç isteme gibi bir yapım yok. Çok şükür ki fazla borcum yok kredi çekmeme de gerek kalmayacak bende düşündüğümde bu yöntemlerden çok da farklı bir şey gelmedi aklıma derleme güzel olmuş.

 67. Yeni yıl kredileri bildiğiniz tuzak. Aynı faiz oranları aynı masraflar hep çıkıyor ayrıca sırf millet acil para arıyor diye bankalar herkese kredi vermiyor. Ben alamadım kredi notumdan kaynaklandığını söylediler.

 68. Sevda’ya ek olarak YapıKredi’nin kredilerine bakmanızı öneririm. Araştırmaya fırsat bulamadım fakat günde 10 liraya güzel krediler veriyorlar. Benim son tavsiyem ise acil ihtiyaçlarınızı giderin ama vakti zamanında borçlarınızı ödeyin. Zora düşmeyin tekrar.

  1. Katılıyorum acil para durumları için nakit avanslardan uzak durun, kredi çekmek faiz oranlarından daha avantajlı.

 69. Arkadaşlar yeni yıl yani yılbaşı kredileri var bankaların sunmuş olduğu bu aralar sık sık televizyonda çıkıyor. Bazıları doğru düzgün kampanyalar hazırlamışlar dosya masrafı talep etmiyorlar gibi özellikleri var. Para ihtiyacı olanlar için öneriyorum bir araştırın derim.

 70. Acil paraya ihtiyacım var. Çoğu arkadaş gibi kredi almak istemiyorum, önerilerinizi bekliyorum.

 71. Tavsiyeleriniz için teşekkürler sizce en düşük kredi faizi veren bankalar hangileri acaba bu konuda bilgi verebilir misiniz? Bende kredi çekmeyi düşünüyorum. Acil paraya ihtiyacım olduğundan çekeceğim.

 72. Benimde acil nakit paraya ihtiyacım var. Borç almak istemiyorum kredi oranlarıda ortayken napıcaz böyle

 73. Benimde acil borç para bulmam gerekiyor ama öyle kimseden istemeyi sevmiyorum. Kredi kartımdan nakit avans çekeyim desem faiziyle neredeyse iki katını ödeyeceğim ne yapsam bilemedim.

 74. Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler. Sanıyorum en akıl karı olanı kredi çekmek.

  1. @yasemin arkadaşımıza yazıyorum. Herkes ister düşük faizli kredi çekmek hele ki paraya ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda. Ne yazık ki en düşük kredi veren banka gibi bir durum söz konusu değil. Bütün bankaların faiz oranları aynı. Yukarıda bir arkadaş yazmış en iyi yine dosya masrafı sigorta parası alamayan kredi ürünlerini tercih etmek olacak.

 75. En uygun kredi oranı diye bir şey yok arkadaşlar acil para ihtiyacınızı giderecekseniz ki illa borç almak istemiyor da kredi almak istiyorsanız faizleri takır takır ödemeniz gerekecek. Sadece dosya masrafı veya sigorta ücreti istemeyen kredilere başvurursanız daha az ödersiniz.

 76. Acil borç bulma tavsiyeleri gibi güzel bir yazı bekliyorum sizden tavsiyeler için teşekkürler :)

  1. Merhaba, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Keşke biraz daha tavsiye olsaydı.

 77. Merhaba, buket bugün senin tavsiyen üzerine bende garanti bankasına kredi başvurusunda bulundum. Öğlen arayıp, şubeye çağırdılar. Daha önce müşterileri olduğum ve ödemelerim düzenli olduğu için kredi alabileceğim sanırım. Teşekkür ederim.

  1. Bana da acil para lazım. Gelir belgesi istiyorlar krediler için.

 78. Benim vadeli de bir miktar birikmiş param var. Acil para sıkıntısı çekiyorum, sizce vadeli deki paramı bozsam mı daha zararlı olur kredi çeksem mi bilemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

 79. Bence borç almayın, borç alıp yaşamak zor özellikle arkadaşlarından borç para almak isteyenler için diyorum. Bankadan kredi çekersin kafan kulağın rahat olur. Gününde de borcunu ödersin.

 80. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin. İnşallah herkes en kısa zamanda ihtiyacı olan acil parayı bulur. Bir daha bu durumları yaşamayız. İyi akşamlar…

 81. Kredi almak isteyen bu kadar çok olunca şimdi daha iyi anlıyorum faiz oranlarının yüksekliğini.

 82. Sevgili arkadaşlar herkes borç para bulma derdine düşmüş. Orada önemli tavsiyeler var. Ek iş yapmayı da düşünebilirsiniz.

 83. Herhangi bir bankada vadeli yada vadesizde paranız varsa tüm bankalar kredi veriyor. Acil ihtiyaçlar için kolay bir çözüm gibi görünebilir ama bana göre kredi almak akıl karı değil. İyi günler.

 84. Gül eğer çok acil paraya ihtiyacın varsa çalıştığın bankanın internet şubesinden kredi başvurusu yap. Mesela enpara internet şubesinden kredi başvurusu yaptığında anında hesabına krediyi yüklüyorlar acil ihtiyacını bu şekilde karşılayabilirsin.

 85. En hızlı kredi veren bankaların listesi yapılırsa bir hayrınız dokunur en azından çünkü benim kredi notumda sorun yok sadece acil nakite sıkıştım ve çoğu bankada prosedürler uzun sürüyor. Nakit avans almak istemiyorum faizlerden dolayı.

 86. Nasıl borç para bulacağını söyleyim arkadaşım gidip borç istemen yetecek. Tabi ne kadar güvenilir birisin çevren daha iyi bilecek ve ona göre borç verecek.

 87. Acil para bulmanın farklı yolları olamaz zaten ya borç alacağız veya kredi çekeceğiz. Asıl borç para nasıl bulunur? şeklinde kapsamlı bir yazı yazmanın önemli.

 88. Herkes kredilere yöneliyor. Doğal olarak acil para ihtiyaçları her birimizi kredilere yönlendirmeye devam ediyor ama herkes kredi balonunun yakında patlayacağından bahsediyor. Kısacası borçlan harca devri bitiyor arkadaşlar…

 89. TEB müşterilere pratik ihtiyaç kredisini önerebilirim. Başvuruda sadece nüfus cüzdanı fotokopisi istiyorlar ve acil para ihtiyaçlarına ilaç gibi yetişiyorlar. Bir düşünün.

 90. Çok acil para lazım bana da. Ben birkaç yöntem uyguladım para ihtiyacımı giderebilmek için nakit avans çektim ama yeterli gelmedi. Acele paraya ihtiyacım var diyerek arama yaptığımda bu tavsiyelere denk geldim saolsun arkadaşlar yazmışlar bir şeyler. Şimdi ek iş imkanlarını araştıracağım.

 91. Borç Para mı Lazım? o zaman Miles&Smiles Kredi Kartı başvurusu yapıp, ihityacınız kadar borç para talep edebilirsiniz.

 92. Türkiye Ekonomi Bankası acil nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz tarzında bir reklam yapıyordu bir ara. Eğer ihtiyaç kredisi durumu değil de nakit avans kullandırıyorsa bence düşünülebilir. Tabi nakit avans faizleri çok yüksek onu da düşünmek lazım.

 93. Faydalı bilgiler verilmiş ama acil para hemen öyle kolayca bulunabilecek bir şey değil. İnsanın arkadaşları, ailesi, çevresi zenginse iki dakika da bile bulunabilir o ayrı elbette.

 94. Tavsiyeler için kendi adıma teşekkür ederim. Ek iş yapmak değil iş bulmak bile çok zor. 3 üniversite mezunuyum ben artık ne iş olsa yaparım konumuna geldim.

 95. Merhaba, acil para lazım bana da ek iş önerilerini verseydiniz iyi olurdu. Bir de bunun dışında kredilerin faiz oranları çok yüksek. Bir çözüm bulunsa iyi olabilir.

 96. Yakın zamanda benimde paraya ihtiyacım oldu bir araştırmaya yapayım dedim ve böylesine güzel bir listeyle karşılaştım. Aslında düşünsek hepsi aklımıza gelebilecek şeyler ama insan böyle durumlarda kaldığında düşünemiyor ne yapacağını beğendiğim bir klavuz olmuş teşekkürler.

 97. Suriyelilere yardım edeceklerine bize niye yardım etmiyorlar anlamıyorum. Acil para lazım olmasa kimse istemez zaten.

 98. Sizin kredi notu kötü olanlara kredi verecek bankaya ihtiyacınız var. Bu tavsiyeyi net olarak söylüyorum yoksa her acil paraya sıkışan kredi çekseydi sonra durumunuz bu noktaya geliyor.

 99. Her yerde acil para istiyor herkes. Umarım bulursunuz ve şu ekonomimiz düzelir. Bildiğiniz işsiz kaldım.

 100. Ne kadar çok paraya ihtiyacı olan varmış. Garanti Bankası bile geçen İspanya’ya satıldı. Büyük bir ekonomik kriz gelmiyordur umarım çünkü her şeye zam geldi. Bu ülkemize gelen suriyeliler bizi mahfetti.

 101. Yine de arkadaşa katılıyorum acil para sıkıntılarının tek çözümü bankaların kredi seçenekleri olmamalı. Son aşamada kredilere başvurmayı düşünmeliyiz.

 102. İyi hoş doğru söylüyorsun kardeş de kimse durduk yere kredi çekip borçlanmak istemez. Acil para ihtiyacımız olmasa zaten kredi çekmeyeceğiz. Diğer arkadaşlar gibi benimde ek iş için vaktim yok zaten çalışıyorum. Benim acil ihtiyacım az bir seviyede şükürler olsun ki. Fazla bir paraya ihtiyacı olan arkadaşlara da Allah yardımcı olur umarım.

 103. Merhaba, sevgili arkadaşlar sizlerin paraya olan ihtiyacınızı analayabiliyorum benim de acil olarak ihtiyacım oldu ama yorumları okuduğumda herkes kredi çekmeye çalışıyor. Benim size tavsiyem yada bir abi önerisi olarak kabul edin, eğer ihityacınız çok çok acil değilse borca girmeyin. Borçlandığınızda geri dönüşü olmaz. Kredi çekebilirsiniz her banka öyle yada böyle veriyor fakat iyi düşünün borçlanmadan önce.

 104. dostum benimde en acilinden paraya ihtiyacım var ama kredi vermiyorlar. Adıma ait bir evim var. Bir bankayla görüştüğümde evime karşılık kredi alabileceğimi söylediler fakat ödemelerde sorun çıkarsa evimi falan elimden alabilirler diye çekindim.

 105. Tüm kredi seçeneklerini değerlendirdim. Bana kredi veriyorlar ama istediğim miktarda kredi alamıyorum. Olmuyor yani.

 106. Bankalarıyla problemleri olana , skorları düşük olanlar , avukatlık olanlar , gelir belgesi olmayanlar , ssklı olmayanlar 250,000 TL’ye kadar kredi çıkarılır mesaj atın arkadaşlar.

  (Editör notu: Sayın Emre, kullanım koşullarımız gereği telefon numaranız gizlenmiştir.)

 107. Türkiye’ye borçlandın da bir de yurtdışına borçlanmak eksikti. İşgal adlı arkadaşa diyorum. Biraz tasarruf yap paranı biriktir çalış. Ne bu kredi derdi kolayına kaçıyorsunuz hep.

 108. Para lazım bize. Bu kredi notuna bakmayan banka yok sanırım. Hepsi kredi notlarına bakıyor yurtdışından kredi çekicem artık.

 109. Arkadaşlar benden size tavsiye bilmediğiniz kimselerden borç para almayın. Senete sepete imza atmayın. Benim gibi biraz sabredin. Ek iş yapın kredi alın ama bilmediğiniz kimselerle senet imzalamayın.

 110. Hızlı kredi alabilmek için kullandığınız bankaların internet şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

 111. Hızlı kolay kredi lazım bize. Faiz oranı düşük olacak banka hiç sorun çıkarmayacak vs. ama burada olmamızın tek ortak sebebi bana kalırsa kredi notlarımızın düşük olması. Ben en azından böyle düşünüyorum.

 112. Acil para sıkıntısında uygulanması gereken tek öneri kredi çekimi herkes aynı şeyi düşünüyor.

 113. Acil nakit sıkıntısı çeken arkadaşlar önce ihtiyaç kredilerine değil bankaların sağlamış olduğu hazır nakit, avans gibi şeylere başvurun. Tabi kredi kartlarına verdiklerini demiyorum onların faizi yüksek oluyor. Ben bu şekilde giderebilmiştim acil nakit sıkıntımı.

 114. Benimde herkes gibi acil paraya ihtiyacım var. Her tavsiyeyi uygulayabilirim ama kredilere hiç bulaşmak istemiyorum

 115. Bu kadar çok acele paraya sıkışacak ne yaptınız acaba ben açıkcası 1000 tl arıyorum bana fazlası lazım değil. umarım bulursunuz arkadaşlar.

 116. niye herkes kredi başvurusu yapmaya çalışıyor ki adamlar orada ek iş yapabilirsiniz demiş. para ihtiyacınız acil anlıyorum ama bence borçlanmasın kimse daha fazla.

 117. Arkadaşın dediği gibi sadece kredi notunda sorun olmayanlar iş bankasını denesin. Benim var iş bankası internet şubem mobil imza da var bi umut başvurdum kabul edilmedi. Yine saolun.

 118. Merhaba semih ben finansbank en para kullanıyorum lakin kredi çekemedim. Bana vermediler. Dediğin gibi kredi notuna bakılıyor alakan arkadaşlar varmış.

 119. Arkadaşlar az önce bana faydalı olan bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Yorumum çok geride kalacak öne çıkarabilirseniz sevinirim çünkü benim gibi zor durumda olan arkadaşlarda faydalansın istiyorum. Benim işbank kullanıyorum paraya sıkışınca acil ihtiyacım oldu. Öyle dosya hazırlayacak şubeye gidecek vaktim falanda yoktu. İş bankasının internet şubesinden kredi başvurusu bölümünde mobil imza kredi butonu var ona bastım. 3000TL kredi istedim ve 15 dk ya oldu yada olmadı vadesiz hesabımda talep ettiğim kredi kullanılabilir şekilde duruyordu. Sonra araştırma yaptım iş bankası müşterileri mobil imza kullanarak kredi başvurusu yapabilir ve anında para hesaba geçebiliyormuş ama max. limit 5000 tl yani daha fazlasına ihtiyacı olan arkadaşlar farklı yöntemler denemek zorunda. Bir de enpara internet şubesinde de anında kredi başvurusuna olumlu sonuç verilip anında hesaba nakit geçiyormuş. Bende enpara olmadığı için deneyemedim bi de kredi notuda önemli. Benim kredi notunda sorun yok ondan vermiş olabilir kredi yazıyorum ki boş yere umut vermeyeyim diye.

 120. Benim kredi sicilimd de sorun yok. Kredi çekeceğim ama hiç bulaşmak istemiyorum. Aklım çok karışık. Erteleyebilsem vageçeceğim para ihtiyacım acil.

 121. arkadaşlar sizi daha önce kredi başvurusunda 20.000 tl kredi sağlayan bir kredi danışmanlık merkezine yönlendireyim ayrıca eşimin 10 yıl öncesine dönük kredi masrafı hesap işletim ücreti ve kredi kartı aidatı gibi masraflarınıda geri alarak bizi ikinci defa sevindirdiler.

 122. Kredi kartı borcumdan dolayı acil para sıkıntısı çekiyorum. Başka bir bankadan kredi çekip borcumu kapatmayı denedim kredi vermediler. Eskiden duymuştum öyle yaptıklarını şimdi olmuyor. Zaten çalışıyorum ve yoruluyorum mantıken ek iş yapamam. Asla borçta istemem kimseden. Sanırım 30 günün 15 günü aç kalarak borcumu ödeyeceğim. Harcarken aklın nerdeydi diye yazmasın sakın kimse ben durumumun farkındayım. Ben yaşıyorum kimse yaşamasın diye yazdım. İhtiyacınız yoksa paranızı har-ca-ma-yın!

 123. Burada gördüğüm kadarıyla pek bir acil para sıkıntısı yaşanıyor. Ekonomi ortada halimiz duman.

 124. Durumu kötü olan herkes banka kredilerine yöneldiği için bankalar böyle zaten. Hiç kredi almam ve bir daha hiçbir bankayla çalışmam bu ülkede.

 125. Yazılarınızı uzun zamandan beridir takip ediyorum diyebilirim. Bugün yine bir arama sonucuyla karşıma çıktınız. Anladığım kadarıyla epey acil nakit sıkıntısı çeken arkadaş varmış. Bende tavsiyelerimi dile getireyim. Öncelikle tavsiyelere sonuna kadar katılıyorum. Borç alabilecek yakınları olanlar borç alabilir. Bunun dışında benim gibi borçlanmayı sevmeyen insanlar da kredilerden de uzak durarak ek iş fırsatlarını inceleyebilir.

 126. Kredi alacağım mecburen taksitele ödemem gerekiyor. Faiz oranları çok yüksek. Zarara uğratacak işte acil olmasa durum değişecekti.

 127. Eskiden bankalar kredi vermek için yakamıza yapışırdı. Şimdi biz kovalıyoruz. İşin tuhaf yanı da kredi problemim yok yani kredi notumda sorun yok. Acil nakit ihtiyacım oldu diye başvuru yaptım. Banka benden kefil istedi. Gelir belgemi gösteriyorum yine de kefil lazım diyorlar. Banka adını söylemeyeceğim ama bir daha asla çalışmam o bankayla. Yarın başka bir bankaya başvuru yapacağım. Muhtemelen Vakıfbank, TEB veya Garanti olacak.

 128. Arkadaştan eşten dosttan borç para alın demişsiniz de kimsenin parası yok ki. Bir arkadaşıma rica ettim benim yerime kredi çekecekti bankaya birlikte gittik kredi vermediler. Kredi başvurusu puan sebebiyle olumsuz sonuçlandı.

 129. Diğer arkadaşlarında dediği gibi tanımadığınız internet üzerinden tanıştığınız kişilerden falan asla borç para almayın. Borç para alacağınız kişiler en fazla eş-dost olsun hatta o bile olmasın gücünüz yetiyorsa çalışın ek iş yapın hiç olmadı kredi alın acil para ihtiyaçlarınızı bu şekilde giderin. Tavsiyelere sonuna kadar katılıyorum.

 130. Acil nakit ihtiyacı olanlar için İş Bankası’nda Acil Nakit Sistemi diye bir uygulama var. Aynı şekilde TEB kredisini de öneririm.

 131. Acil nakit para ihtiyacım var. Masrafsız ihtiyaç kredilerinden birine başvuru yapmayı düşünüyorum. Ancak böyle bir çare bulabildim.

 132. Acil para lazım diye borç para almanızı önermem. Borç aldıkça daha fazla batıyor insan. Bir de acil nakit ihtiyaçlarınıza göre değişir. Hayati bir ihtiyaç söz konusuysa borç alın ama öbür türlü tavsiye etmem. Kendi görüşüm.

 133. Acil nakit her zaman lazım oluyor. Benim de durumum çok acil değil. Telefonum bozuldu ve telefon almak istiyorum. Kredi kartı ile uygun birşey bakacağım. Kredi çekmek istemiyorum ek iş yapacak vaktim de yok. Borç almayı da sevmiyorum. Yazı için teşekkürler.

 134. 20 yıldır çalışıyorum 1 yıldır işsiz kaldım 10 kez kredi vermek için arayan bankalar şimdi kredi vermiyor geri gönderiyor. İşe bakın.

  1. Kredi çekip borçlanmak yerine ek işler yapılmalı bana kalırsa. Durumum var ödeyebilirim diyenin de kredi çekmesi daha makul olur gibime geliyor.

 135. Araştırmadığım yer kalmadı. Son olarak en uygun kredi seçeneklerini araştırmak düşüyor bu durumda. Diğer arkadaşın dediği gibi kimse kimseye borç para vermez bu devirde.

 136. Acil para ihtiyacı olan en nihayetinde bankalardan kredi çekecek kimsenin parası yok ki. Kim kime borç verecek bu zamanda.

 137. Barış arkadaşım şikayet ediyorsun ama bak yorumun onaylanmış. Bence adres bilgilerini yayınlamamaları gerekiyor zaten. Bir adam kalksa senle iletişime geçiyorum gel borç para vereceğim dese güvenli hisseder misin kendini. Biraz mantıklı düşünmek lazım. Yazı da tavsiye veriyorlar ve bence mantıklı tavsiyeler. Tavsiye yorumları veya görüş bildirenlerin yorumları da onaylanıyor gördüğüm kadarıyla.

 138. Yazdığımız yorumlarda e-posta olduğunda yorumlarımız onaylanmıyor. Burada iletişim bilgilerini vesaire veren herkes bilinçli olarak veriyor. Size mi kaldı güvenliği korumak anlamıyorum. Kapatın o zaman yorum bölümünü arkadaş!

 139. Herkesin acil paraya ihtiyacı var ama yazar ve bir kaç arkadaş dışında kimse kayda değer bir tavsiyede bulunmamış.

 140. Ben iş kurmak için kredi arıyorum ama sanırım yanlış geldim. Para ihtiyacım acil de bu kadar acil değil.

 141. Benim tek önerim olacak arkadaşlar asla bilmediğiniz yerlerden borç para vs almayın. Tanıdıklarınızdan isteyin, bankadan alın daha iyi. Sonra farklı durumlar yaşamayın. Yazı için de teşekkürler.

 142. Herkesin acil nakite ihtiyacı var anladığım kadarıyla. Ben kredi başvurusu yaptım reddettiler.

 143. Benimde acil paraya ihtiyacım oldu. Sanırım bende diğer arkadaşlar gibi kredi çekeceğim. Ödemelerimde sıkıntı olmadığından kredi notumda da problem olacağını sanmıyorum. Tavsiyeler için yine de teşekkürler.

 144. Merhaba.
  Ek bir iş yapmak fikri iyimiş aslında ama ne iş yapılır onu kestiremiyorum. Şuanki işimden vakitte kalmayacak.

 145. Merhaba, burada yer alan tavsiyeler oldukça iyi. Acil para ihtiyacım olduğunda genelde bankadan kredi çekiyorum. Kısa bir araştırma yaptım tavsiyeler güzel ama yine de kredi alacağım.

  Çok teşekkürler
  Mehmet Doğan

 146. sigortam var 3 ayı dolmadı diye bankadan kredi alamadım 10000 tl lazım yardımcı olabilirmisiniz.

 147. merhaba,
  acil kredi ve nakit ihtiyacı olanlar ad-soyad,yasadıgı sehır, talepettıklerı mebla ve iletişim bılgılerını maıl atsınlar bırlıkte ön ödeme olmadan yardımcı olalım.

  1. ÇOK ACİL 10000 TL İHTİYACIM VAR BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ

  2. Acil borç para lazım diyen arkadaşlara benim önerim küçük işler yapmaları tekrara borç yükü altına girmeyin bence.

 148. acil paraya ihtiyacim var ya biriniz yardim edin lütfen 3 tl ihtiyacim var banka dan kredi cekme gibi imkanim olsa hemen cekerim ltf yardim edin.

 149. Selam arkadaslar ben memurum izinliyim 13 ekime kadar turkiyenin heryerine gelirim acil bir is imkani varmi acil para lazim yada borc verebilecek arkadaslar yardim lutfen.

 150. merhaba. ben devlet dairesinde memurum. istanbulda yaşıyorum. maaş çektiğim bankadan 17.000 lira kredi çekeceğim. elime 7.000 lira geçecek. 10.000 lirasıyla aynı bankadan çekmiş olduğum önceki kredileri kapatacaklar. elime geçen 7.000 liranın 500 lirasını bana kefil olacak kişiye vereceğim. maaşlı çalışan olması lazım kefil olacak kişinin. havadan 500 lira kazanacak. zaten kredi taksitleri maaşımdan otomatik kesiliyor. yani elime geçmiyor bile. ödememe imkanım yok. ilgilenenler (istanbulda olup bordrolu çalışanlar) lütfen … adresine mail atsın. durum acil. iyi günler

  Uyarı: Sizin ve okuyucularımızın güvenliği nedeniyle yorumda verilen e-posta adresi gizlenmiştir, anlayışınız için teşekkür ederiz.

 151. ing tze ve tekno kredi var uzaktan bankaya gitmeden 3 bin tl kadar çekebilirsiniz .2 odea bank aynı şekilde 3 turkcell den telefon alıp satı paraya çevire bilirsiniz ama bu size biraz kaybettirir 4 ttnet ve turk telekomdan cep telefonu alıp sonra satabilirsiniz

 152. mbr benim de acil paraya ihtiyacım var kredi borçlarımı kapatmak için kedi çekemiyrm eş dostan istedim onlarda yardımcı olmadı ne yapmam gerekiyo ayda 500 öderim çalışıyrm sekreterim bi yol bulunsun istyrm.

 153. Benimde acil nakit paraya ihtiyacım. Sanırım kredi çekeceğim, birkaç yol denedim ama sonuç olmuyor. Banka kredisi önerebilecek olan varsa yazsın, hangi bankadan kredi almak avantajlı olur faizi az olmalı.

 154. Bana da acil para lazım oldu. Az daha kredi çekecektim sonra bir arkadaşımdan borç aldım. Sağolsun sıkışık durumumda yardımcı oldu. Şimdi ona borcumu ödemeye çalışıyorum. Her ay bir kısmını azar azar biriktirdim, bu ay son parayıda koyup borcumu bitiriyorum. Borcumun yanı sıra bu arkadaşıma bir hediye almakta içimden geliyor. Umarım sıkıntılarınız çabuk geçer arkadaşlar. Yaşadım bilirim bu durumu.

 155. Acilen evlenebilmek için 25,000.00 TL para gerekmektedir.Kredi dosya masrafları kredinin başlangıcında tek seferde değil, kredinin vadesi boyunca aylık taksitler ile birlikte veya kredi aktarımından sonra ilk taksit olarak alınmalıdır.KESİNLİKLE PEŞİN PARA ÖDENMEZ.

 156. Ödenecek borç için bir kredi için mi arıyorsunuz? Belki siz de TEB acil ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz ne olursa olsun kredi ihtiyaçlarını faturaları veya ödeme borçları için acil bir krediye ihtiyaç oluyor.

  1. TEB’i deneyeceğim umarım dediğiniz gibi kredi alabilirim çünkü acil ihtiyacım var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu