Emekli Maaşını Taşımak İsteyenlere 5 Kampanya

21.01.2022

Emekli maaşını almaya hak kazanmış tüm okuyucularımız için bu yazıda, emekli maaşını taşıma konusunda en avantajlı kampanyaları sunan 5 bankadan bahsedeceğim.

Emekli maaşınızı taşımaya karar verdiyseniz, arama motoru sonuçlarında kaybolmayın. Bankaların emekli maaşı taşıma kampanyalarının tümünü sizler için aşağıda derledim. Bankaların emekli maaşlarınızı taşımanız durumunda bazı güncel teklifleri ve kampanyaları olacak, kendinize en uygun avantajlı taşıma kampanyası seçebilir ve yazı sonunda Emekli Maaşı Nasıl Taşınır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Size bir uyarım olacak, bankaların tüm tekliflerini aşağıda derlerken kampanyaların bitiş tarihlerini de yazdım. Bu konuda dikkatli olmanız gerekir, tarihleri kaçırmayın. Şimdi gelin, hep birlikte emekli maaşı taşıma kampanyalarına sırasıyla bakalım.

1. ING Bank

ING Bank, Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur’dan emekli maaşını taşımak isteyen tüm emeklilere 2 adet çeyrek altın hediye ediyor. ING Bank’ın bu emekli maaşı taşıma kampanyasından yararlanabilmeniz için, 500 TL ve üzeri tutarda maaşınızı 4 yıl süreyle almayı taahhüt etmeniz gerekiyor.

Ayrıca, tercihinize bağlı fakat eğer aynı zamanda kredi çekmeyi de düşünüyorsanız ING Bank, 10.000 TL ve üzeri kredi kullanan emeklilere ise 1 adet çeyrek altın daha hediye ediyor.

2. Finansbank

Finansbank, emekli maaşını taşımak isteyen emeklilere harika avantajlar sunuyor. Bu avantajlardan bazıları şöyle: Emekli maaşınızı Finansbank‘tan almaya başladığınız takdirde CardFinans Emekli ile yapacağınız eczane ve market harcamalarınızda %5 oranında indirim kazanıyorsunuz.

Emekli maaşını Finansbank’tan alan müşterilere masrafsız bankacılık imkanı sunan banka ayrıca, emeklilere şubelerde de işlem önceliği sağlıyor.

Bu kampanya için son tarih verilmemiş, yani kampanya şu anda devam ediyor.

3. Yapı Kredi

Emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşıyanlar, 300 TL puan kazanıyor. Emeklilik hizmetini bir paket dahilinde sunan Yapı Kredi, emekli müşterilerini hesap işletim ücreti ödemelerinden de kurtarıyor. Ayrıca, ‘Ücretsiz Acil Medline Sağlık Hizmeti Üyeliği’ni de hediye ediyor.

Yapı Kredi‘nin bu kampanyasından yararlanabilmeniz için emekli maaşınızı 36 ay süreyle Yapı Kredi’den alacağınızı taahhüt etmeniz gerekmektedir.

4. İş Bankası

Emekli maaşını taşımak isteyenlere bir paket dahilinde hizmet veren Türkiye İş Bankası, Maximum kredi kartı bulunan emekli müşterilerine 50 TL MaxiPuan Hoş Geldin hediyesi vermektedir. Ücretsiz bankacılık hizmetlerinin yanında İş Bankası, emekli müşterilerine özel faiz oranları da vermektedir.

İş Bankası, emeklilik maaşını taşıyan emeklilerden hesap işletim ücreti almamaktadır.

5. DenizBank

DenizBank, emekli maaşını taşıyan tüm müşterilerine özel avantajlar sağlıyor. Birikim hesaplarına özel faiz oranları verdiği gibi ayrıca Türkiye ve dünyadaki tüm ATM’lerden bedelsiz bakiye sorgulama ve para çekme imkanı sağlıyor.

DenizBank’ın Emeklilik Bankacılığı hizmetinden yararlanmanya başladığınız andan itibaren DenizBank şubelerinde de işlem önceliğine sahip olabiliyorsunuz.

Emekli maaşını DenizBank’a taşıyan emekliler, 200 TL nakit, fastPay uygulamasını indiren emekliler ek 50 TL, Emekli Bonus kredi kartı sahibi olan emeklilerse 50 TL daha Bonus kazanabiliyor.

6. Şekerbank

Bir okuyucumuzun yorumu üzerine haberimiz olan kampanyayı da öncelikle okurumuza teşekkür ederek sizlerle paylaşmak istiyoruz ve listemize eklemek istiyoruz.

SGK’da bulunan emekli maaşını Şekerbank’a taşıyan emekliler 1,60 gr değerinde çeyrek altın sahibi oluyor. Ayrıca, Şekerbank emekli müşterilerine birçok kolaylık da sağlıyor. Şubede işlem önceliği, özel emeklilik destek hattı, bedelsiz eft ve havale gibi hizmetleri oldukça ayrıcalıklı ve emekli maaşı kampanyası arayan okurlarımızın tercihleri arasında değerlendirebilecekleri bir seçenek.

Emekli Maaşı Nasıl Taşınır?

Emekli maaşı taşıma kampanyalarını hep birlikte gördük. Şimdi emekli maaşınızı nasıl taşıyabileceğinizi adım adım anlatmak istiyorum. Emekli maaşı banka değişikliği aşağıdaki yöntemlerle yapılabilmektedir.

İlk olarak SSK emeklileri tercih ettikleri herhangi bir bankanın şubesine giderek, emeklilik maaşını taşımak istediğini belirterek talimat vermelidir. SSK emeklileri için istediğiniz bankaya gidip, talimat vermeniz yeterli olacaktır.

 • Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ise aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir.
 • PTT şubelerine T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile şahsen müracaat ederek “e devlet şifre zarfınızı” temin ediniz.
 • E-devlet şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr web sitesine giriş yapınız.
 • Kurumlar listesinden Sosyal Güvenlik Kurumunu seçiniz. Açılan detaylarda SSK için 4A, Bağkur için 4B, Emekli Sandığı için 4C başlığı altındaki “Banka ve Adres Değişikliği” seçeneğinden maaşınızı almak istediğiniz Banka Şubesini seçiniz.
 • Sistemdeki banka değişiklik talebiniz SGK tarafından sonuçlandırılacaktır. Talebinizin sonuçlanma tarihi değişiklik talep tarihinize göre değişmekle birlikte yaklaşık bir sonraki dönem maaşınız seçtiğiniz banka şubesindeki hesabınıza yatırılacaktır. Talebinizin gerçekleşme durumunu aynı zamanda “Emekli Aylık Bilgisi” başlığı altından da takip edebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemlerle ilgili aklınızda herhangi bir sorun olursa, emekli maaşınızı taşımak istediğiniz bankayla iletişime geçerek onların sizi yönlendirmesini de talep edebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. soner dedi ki:

  şekerbank dan emekliyim ama memnun değilim, başka bankaya nasıl geçebilirim. e devlet de kaydımı bulamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra kurumlar listesinden Sosyal Güvenlik Kurumunu seçmeniz gerekiyor.

   Ardından açılan detaylarda SSK emeklisi iseniz 4A, Bağkur emeklisi iseniz 4B, Emekli Sandığı emeklisi iseniz 4C başlığı altındaki “Banka ve Adres Değişikliği” seçeneğinden maaşınızı almak istediğiniz banka adını seçerek değişim yapabiliyorsunuz.

   Fakat tüm bu adımlar size karışık geliyorsa, emekli maaşınızı taşımak istediğiniz bankaya giderek müşteri temsilcilerinden tüm detayları öğrenebilir ve maaş taşıma işleminizi banka şubesinden yaptırabilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Anonim dedi ki:

   E-devlet şifresi al PTT giriş yap banka taşıma (4B-4C) hangisi ise seç bankayı.

 2. Merhaba, bizim önerilerimiz yukarıda yer alan kampanyalar dahilindedir. Kendinize en uygun bankayı isteklerinize göre tercih etmenizi öneririz :)

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. bengusu dedi ki:

   merhaba ziraat bankasında kredimizin bitmesine 5 ay kaldı bu kredi bitmeden banka değişikliği yada ptt değişikliği yapabliyormuyuz teşekkür ederim

  2. ekonomist.co dedi ki:

   Merhaba, bazı bankalar kredi gibi ürünlerin kullanımında bu tarz kısıtlamalarda bulunuyorlar. Örneğin, kredi taksitleri bitmeden emekli maaşı taşınamaz gibi. Fakat bazı bankaların bu tarz kısıtlamaları bulunmuyor. Detaylı bilgi için emekli maaşınızı taşımak istediğiniz bankayla görüşmenizi tavsiye edeceğiz. Gerekli inceleme ilgili banka tarafından mutlaka yapılacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 3. Melahat dedi ki:

  Sevgili ekonomist siz hangi bankayı tercih
  edersiniz:-) iyi çalışmalar

 4. Editör dedi ki:

  Merhabalar, Emekli Maaşı Taşıma Kampanyaları veya bu konuda yapılan promosyonlar, çoğu zaman mevcut bankasından memnun olmayıp, bankasını değiştirmek isteyen emekliler için hazırlanıyor. Fakat, emekli maaşını taşımaya karar veren kişilerin daha sonradan mağdur olmamaları adına mutlaka bankaların imzalatacağı sözleşmeleri detaylarıyla okumaları veya müşteri temsilcilerine sormaları gerekiyor.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 5. Kamil SAVUR dedi ki:

  şu an maaşımı taşıdığım şekerbanktan almaktayım ve memnun değilim eylül 20015 te süre doluyor ve başka bankaya taşıyacağım. Ben şunu sormak istiyorum cevap verirseniz sevinirim. Promosyon meselesi neden bu kadar uzadı çıkacakmı yoksa çıkmayacakmı devlet zaten emeklileri bir yük olarak görüyor. Sahipsiz emeklilere bir tokat ta banklar vuruyor gelen vuruyor giden vuruyor.Saygılarımla Kamil SAVUR

 6. Editör dedi ki:

  Merhaba, sorun yaşamış olduğunuzdan dolayı sonraki kredi başvurularınız da bu durum aleyhinize hareket edecektir fakat emeklilik söz konusu olduğu için yüksek bir ihtimalle tekrar kredi çekebilmeniz mümkün olacaktır.

  Emekli maaşı taşımasını zaten yapabilirsiniz fakat maaşı taşıyacağınız bankadaki sözleşme tarihinin bittiğine emin olmalısınız. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 7. Serdar dedi ki:

  Annem emekli Maaşını ziraatten alıyor kredi kullanmak istiyor fakat daha önce hscb bank ile problemi oldu maaşına bloke koydurarak veya başka bankaya taşıyarak kredi kullanabilirmi

 8. ERHAN dedi ki:

  BAZI BANKALARIN KAÇ AY EMEKLİ AYLIĞI BAĞLI KALACAĞI YAZILMAMIŞ.

  1. Editör dedi ki:

   Geri bildiriminiz için teşekkürler, en kısa sürede yazıyı inceleyip gerekli düzenlemeyi yapacağız.

 9. Funda Kalyon dedi ki:

  emekli maaşı taşıma istiyorum tereddütlerim var pişman olur muyum diye. 2015 kampanyaları yok mu daha fazla seçenek?

  1. Editör dedi ki:

   Selamlar, bankaların güncel emekli maaşı taşıma kampanyaları yazımızda yer almaktadır. Bankaların kampanyalarını yakından takip ediyoruz, yeni bir kampanya olması durumunda yazımız güncellenecektir. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 10. Editör dedi ki:

  Emekli maaşı taşıma kampanyası 2015 yılı için geçerli bilgiler yukarıda yer almaktadır. Soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

 11. mehmet dedi ki:

  Ben ve esim sgk emeklisiyiz. Maaslarımız kampanyalı olarak(2 yılda 300TL)finansbanka geliyor. 30.04.2015 te sona eriyor. Maaslarımızı hangi bankaya taşırsak en avantajlı maaş taşıma kampanyasından yararlanabiliriz? Kredi veya diger hesaplarla işimiz yok. Teşekkür ederim.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, kredi veya kredi kartı ile ilginiz yoksa ING Bank’ın emekli maaşı taşıma kampanyasını tavsiye edebiliriz. ING’ye emekli maaşını taşıyan Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklileri 2 çeyrek altın kazanıyor. Şu anda kampanyanın güncel olduğunu görüyoruz. Farklı bir sorunuz olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 12. mine dedi ki:

  Merhaba babam halkbankasından maaşını alıyor ve ordan kredi kullandı kredisi bitiyor ve başka bankaya taşıyıp kredi kullanmak istiyor yanlız garanti bankası maaşınız da haciz gözüküyor diyo vermiyor kredi çekmesi mümkün değil mi haciz tüm maaşına konulmadı ki

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, kullandığınız kredinin geri ödemesi bitince bankanın belirttiği “haciz” de mutlaka kalkacaktır. Kredi ödemeniz bittiğinde farklı bir bankaya emekli maaşını taşıyabilirsiniz. Emekli statüsü bulunduğu için tekrardan kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Varsa, farklı bir sorunuza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 13. SAHİN dedi ki:

  En mantıklı olan şekerbank
  yazınıza eklemeniz faydalı olacaktır. 1 yıl taahhüt 1 ceyrek altın

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, Şekerbank’ın emekli maaşı taşıma kampanyası incelenmiş ve yazımıza eklenmiştir. Sitemize ve okurlarımıza katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

 14. ahmet dedi ki:

  Emekli maasim ptt den aliyorum baska bankaya tasimak istiyorun ziraat vs 2015 kampanyalari hakkinda bilgilendirirmisiniz simdiden tesekkurler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, şu anda yazımız içerisinde yer alan emekli maaşı taşıma kampanyaları hala geçerliliğini sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nda da aynı şekilde kampanya mevcuttur örneğin, emekli maaşı alan müşterilerine özel faiz oranları ve kredi seçenekleri sunabilmektedirler. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

 15. Yüksel Sedef dedi ki:

  Emekli maaşımı Denizbank a taşıdım ilk maaşım 26 – 12 – 2014 yatı hala promosyon denen para verilmedi .

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, 0850 222 0 800 numaralı DenizBank müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmenizi tavsiye ediyoruz. En kısa sürede sizi bu konuda daha ayrıntılı bir şekilde bilgilendireceklerdir. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz…

 16. banu dedi ki:

  Emekli maaşımı aldığım bankaya kredi borcum var yine de başka bankaya taşıyabilirmiyim..

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba,

   Emekli maaşınız olduğu bankada kredi borcunuzun olması genelde bir şeyi değiştirmez. Yani emekli maaşınızı farklı bir bankaya taşıyabilirsiniz. Fakat, kredi alırken sözleşmede emekli maaşınızın mevcut bankadan taşınıp, taşınamayacağına dair bir durum olup olmadığından emin olmanız gerekiyor. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

  2. Anonim dedi ki:

   Hayır

 17. şahset burak dedi ki:

  yıl diyor ay çıkıyor bu nasıl oluyor peki

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, sorunuzu daha net bir şekilde sorarsanız yardımcı olmak isteriz.

 18. Adalet dedi ki:

  2 yıldır aynı bankayla çalışıyordum, son zamanlarda şimdi çalıştığım bankayla sorunlar yaşadığımdan dolayı emekli maaşımı taşımaya karar verdim. Açıkcası benim için puanlar verdikleri çeyrek altınlar önemli havale ücreti olmaması ve düzgün bir banka olması önemli. Verdiğiniz listeyi inceliyorum umarım uygun bir bankaya karar verir ve emekli maaşımı taşırım.