Harcamalar

Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin 6 Avantajı

Otomatik ödeme talimatlarının çoğu zaman kişisel finans avantajlarından bahsediyoruz.

Elektrik, cep telefonu, su veya diğer tüm faturalarınızı ya da para transfer işlemlerinizin önceden belirlenen tarihlerde yapılabilmesi için otomatik ödeme talimatı verebiliyorsunuz.

Otomatik ödeme talimatı verebilmek için banka hesabınızın veya kredi kartınızın olması yeterli oluyor.

Ödeme talimatı vermek bireylere pek çok avantaj sağlıyor. Bu avantajların neler olduğundan bahsetmek istiyorum.

ÖNERİ: Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Para transfer işlemleriniz tam zamanında gerçekleşir

Otomatik ödeme talimatlarıyla para transfer işlemleriniz tam da olması gerektiği gibi zamanında gerçekleşir. Elektrik, su, doğal gaz, cep telefonu, TV abonelikleri; kira, SGK Primleri veya talimat verdiğiniz diğer fatura veya ödeme işlemleri son ödeme tarihinden önce tam zamanında ödenir.

Gecikme faizi veya ceza ödemek zorunda kalmazsınız

Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde, ödemeleriniz tam vaktinde yapılacağı için gecikme faizi veya ceza gibi ekstra masraflarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda sürpriz kesintiler ya da faturamı ödemeyi unuttum! derdinden de kurtulursunuz.

Hesabınızda o an para olmasa dahi ödemeleriniz yapılabilir

Otomatik ödeme talimatları çoğu zaman banka hesaplarından veya kredi kartı aracılığıyla veriliyor. Bazı bankalar ek hesaplar oluşturarak, müşterilerinin mağdur olmaması adına kredi kartı limitlerinin yeterli olmaması veya banka hesaplarınızın müsait olmaması gibi durumlarda ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Hesap işletim ücreti veya kredi kartı kullanım ücreti ödemelerinden kurtulabilirsiniz

Pek çok banka otomatik ödemeler konusunda çeşitli kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalardan yararlanarak hesap işletim ücreti veya kredi kartı kullanım ücreti ödemelerinden kurtulabilirsiniz. Örneğin, üç fatura için otomatik ödeme talimatı vermeniz, bankaların sizden aldığı benzeri masraflardan feragat etmesini sağlıyor.

Tüm ödemelerinizi kolayca takip edebilirsiniz

Otomatik ödeme talimatları sayesinde tüm fatura ve para transfer işlemlerinizi tek bir hesap dökümü üzerinden kolayca takip edebilmeniz mümkün oluyor. Bu da daha kolay kişisel finans takibi yapmanız anlamına geliyor. Tüm faturalarınız ve transfer işlemleriniz gözünüzün önünde! Gerçekten bu önemli bir avantaj.

Ödeme talimatlarıyla her şey hızlı ve kolay

Bugün bir otomatik ödeme talimatı vermek için sayfalar dolusu evrak ya da form doldurmanız gerekmiyor. Şubelerin yanı sıra internet, mobil uygulama ve telefon bankacılığı yoluyla da otomatik ödeme talimatı verebilmeniz mümkün oluyor. Aynı şekilde talimatınızı iptal etmeniz gerekiyorsa da aynı kanallar üzerinden her şey hızlı ve kolay gerçekleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu