Kişisel Finans

Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İsteyenlere 3 Tavsiye

Sürekli borçlarınızdan en kısa sürede kurtulmanız gerektiğini dile getiriyoruz. Neden? Çünkü, borçlar insan hayatını kısıtlar. İnsanın özgürce yaşayabilmesinin önündeki en büyük engel borçlardır.

Borçlar sizi mutsuz ve gergin yapar. Her an bankalardan gelebilecek bir telefon olabileceği için eliniz telefona bile gitmek istemez. Hele ki, bankalar sizi avukatlara sevk etmişse durum daha da vahim olacaktır. Ama merak etmeyin. Bu yayında size kredi kartı borçlarınızdan kurtulabilmeniz için önemli 3 tavsiyede bulunacağım.

Her zaman söylüyoruz, biz size bu konularda önerilerde bulunuyoruz fakat bizim önerilerimiz herkes için uygun olmaya bilir. Bu sebeple her koşulda verdiğimiz tavsiyeleri uygulamak sizlerin inisiyatiflerine kalmış bir durumdur. Bu hatırlatmayı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bir an önce kredi kartı borcumdan kurtulmak istiyorum diyen okurlarımız için çok uzatmadan hemen önerilere geçmek istiyorum.

1. Bankayla Direkt Temas

İlk olarak uygulamanız gereken tavsiyem budur. İşin ciddiyetini kavradığınız anda bankanızla hemen temasa geçin. Takibe düşmeden veya dosyanız avukatlara gönderilmeden önce bankanızla iletişime geçin. Bankanızda müşteri temsilcileri size daha uygun cevaplar vereceklerdir, dosyası avukata gönderilenler bilirler, avukatlar oldukça sert ve uygunsuz bir konuşma tarzına girerek sizleri köşeye sıkıştırmayı pek bir severler.

Bu sebeple, hemen bankanızla iletişime geçin ve size uygun bir ödeme planı çıkartmalarını talep edin. Bankalar taksitlendirme ya da ödeme planı çıkarma konusunda çekimser davranırlar ama siz bu konuda ısrarcı olun. Borcunuzu, belirli bir ödeme planıyla ödeyebileceğinizi söyleyin. Unutmayın ki, sizlerin borcunuzu ödemesi bankalarında işine gelecektir. Yani borcunuzu ödeyecek olmanız bankaların lehinedir. Bu yöntem bankalar açısından sizin borcunuzu ödeme niyetinde olduğunuzu da gösterecektir.

2. Tüketici Kredileri

İstisna teşkil eden durumlar dışında borç alarak, borç kapatılmaz. Fakat, borcunuzu acilen ödeme bilincine sahip olduysanız ve talep ettiğiniz borç ödeme planı bankanız tarafından reddedildiyse tüketici ya da diğer adıyla ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Çünkü ihtiyaç kredileri kredi kartı borcunuzun gecikme için ödeyeceğiniz faiz tutarından daha düşük faiz oranları sunmaktadır.

Bu öneriyi uygulamak için kart borcunuzdan dolayı henüz takibe düşmemiş olmanız önemlidir. Çünkü, takibe düştüğünüz anda hiçbir banka kolay kolay kredi başvurularınıza onay vermeyecektir. Eğer bu tavsiyeyi uygulamayı düşünüyorsanız bankaların borç transferi hizmetlerini de mutlaka araştırmanızı öneririm. Bazı bankalar borç transfer hizmeti sunmaktadır. Yani sizin için B bankası, A bankasında bulunan kredi kartı borcunuzu öder ve size yeni bir ödeme planı sunar. Borç transfer yöntemi sizin için uygun değil ve yine kredi çekerek borçlarınızı kapatmayı düşünüyorsanız bankaların kredi hizmetlerini araştırın ve kendinize uygun olan krediyi seçin.

Kredi başvurularınızda bankalar sizden gelir belgesi ya da kefil talep edebilir.

Öneri: Acil Para Lazım Diyenlere Uygulanabilir 5 Tavsiye

3. Harcamalarınızı Durdurun

Ek bir önlem olarak gereksiz harcamalarınızı derhal durdurun. Yapabileceğiniz kadar az harcama yapın. Kendinize bir bütçe planı oluşturun. Kredi kartı borcunuzdan kurtulana kadar isteklerinizi erteleyin ve sadece yaşamsal ihtiyaçlarınız için para harcayın.

Ek bir iş yapabilir ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Fırsatları kollayın, kendi avantajlarınızı kendiniz yaratın. Eğer illa kredi kartı kullanmanız gerekiyorsa yalnızca tek bir kredi kartı kullanın ve aklınızda olan tek şey borcunuzu bir an evvel ödemek olsun. Unutmayın, borçlarınızdan kurtulduktan sonra finansal anlamda özgür ve daha bilinçli bir yaşam sizi bekliyor olacak.

Borçlarınızı en kısa sürede ödeyebilmeniz dileğiyle. Soru ve görüşlerinizi yorum alanından gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir