Sevdikleriniz İçin Maddi Değerli 7 Hediye Önerisi

21.01.2022

Yeni yılda, doğum günlerinde, evlilik yıl dönümlerinde ve hediye almanızı gerektiren tüm özel günlerde sevdiklerinize verebileceğiniz birçok finansal hediye var.

Eğer, sevdiklerinize verecek bir hediye arıyorsanız bu sefer gerçekten büyük bir farklılık yaratın.

Bugün aklıma gelen finansal, maddi değerlere sahip hediye fikirlerini sizlerle paylaşacağım. Sevdiklerinizi birikim veya yatırım yapabilmeleri için bu hediyeler sayesinde teşvik edebilirsiniz.

#1 – Bireysel Emeklilik Hesabı

Ödenen primlere yüzde 25’lik devlet katkısı ve vergi avantajını düşündüğümüzde sevdiklerinize bireysel emeklilik hesabı açmanız en güzel hediyelerden biri olacaktır.

#2 – Finansal Eğitim

Finansal okur yazarlık eğitimi konusunda pek çok seminer düzenleniyor. Sevdiklerinizin finansal anlamda bilinçlenmesi için bu seminerlere katılım için biletler hediye edebilir aynı zamanda finansal dergi, kitap aboneliği de alabilirsiniz.

#3 – Yatırım Fonu

Yatırım en iyi genç yaşlarda öğrenilebilir. Örneğin, çocuğunuza hediye vermeyi düşünüyorsanız yatırım fonu iyi bir fırsat olacaktır. Hem birikime hemde yatırıma teşvik eden muhteşem bir hediye!

#4 – Birikim Hesabı

Bir miktar birikim ekleyerek, sevdiğinize açacağınız birikim hesabı da muhteşem finansal hediyeler arasında tercih edilebilir. Örneğin, çocuklarınıza verebileceğiniz en iyi hediyelerden biri olacak, aynı zamanda çocuğunuzu birikim yapmaya teşvik edecektir.

#5 – Hisse Senedi

Bana hisse senedi hediye edilseydi herhalde mutluluktan gözlerim yaşarırdı. Hisse senedi günümüzün en iyi yatırım araçları arasında yer alıyor. Mesela, sevdiklerinize tuttuğu takımın ya da çalıştığı şirketin hisse senedini alarak hediye verebilirsiniz.

#6 – Devlet Tahvili

Sevdiğinizin adına devlete borç vermek ister misiniz? Devlet tahvili veya bono alarak devlete borç vermiş olursunuz. Bu borç karşılığında vade sonunda verdiğiniz borç parayı faiziyle birlikte geri alırsınız.

#7 – Altın

Hediye olarak altın alıp da sevinmeyecek insan yoktur herhalde. En iyi yatırım araçları arasında olan altın, sevdiklerinize verebileceğiniz şahane hediyeler arasındadır.

YORUMLAR

 1. uza dedi ki:

  Bunların yerine direkt nakit para verin biri bana hediye verecekse böyle şeyler düşünüyorsa getirsin nakit versin.

 2. Savaş dedi ki:

  Finansal eğitim iyimiş evlenmeden önce hediye etmek lazım eşlere..

 3. hakan sancak dedi ki:

  insan çocuğuna eşine alırda bu devirde kimse sevgilisine böyle hediye almaz alıyorsada siz tanımlayın ne olduğunu

 4. koala dedi ki:

  Aslında ilginç hediye fikri geldi aklıma sayenizde arkadaşımın borsa merakı var. Birde fanatik galatasaraylı hisse alınabilir :)