Sevdikleriniz İçin Maddi Değerli 7 Hediye Önerisi

Yeni yılda, doğum günlerinde, evlilik yıl dönümlerinde ve hediye almanızı gerektiren tüm özel günlerde sevdiklerinize verebileceğiniz birçok finansal hediye var.

Eğer, sevdiklerinize verecek bir hediye arıyorsanız bu sefer gerçekten büyük bir farklılık yaratın.

Bugün aklıma gelen finansal, maddi değerlere sahip hediye fikirlerini sizlerle paylaşacağım. Sevdiklerinizi birikim veya yatırım yapabilmeleri için bu hediyeler sayesinde teşvik edebilirsiniz.

#1 – Bireysel Emeklilik Hesabı

Ödenen primlere yüzde 25’lik devlet katkısı ve vergi avantajını düşündüğümüzde sevdiklerinize bireysel emeklilik hesabı açmanız en güzel hediyelerden biri olacaktır.

#2 – Finansal Eğitim

Finansal okur yazarlık eğitimi konusunda pek çok seminer düzenleniyor. Sevdiklerinizin finansal anlamda bilinçlenmesi için bu seminerlere katılım için biletler hediye edebilir aynı zamanda finansal dergi, kitap aboneliği de alabilirsiniz.

#3 – Yatırım Fonu

Yatırım en iyi genç yaşlarda öğrenilebilir. Örneğin, çocuğunuza hediye vermeyi düşünüyorsanız yatırım fonu iyi bir fırsat olacaktır. Hem birikime hemde yatırıma teşvik eden muhteşem bir hediye!

#4 – Birikim Hesabı

Bir miktar birikim ekleyerek, sevdiğinize açacağınız birikim hesabı da muhteşem finansal hediyeler arasında tercih edilebilir. Örneğin, çocuklarınıza verebileceğiniz en iyi hediyelerden biri olacak, aynı zamanda çocuğunuzu birikim yapmaya teşvik edecektir.

#5 – Hisse Senedi

Bana hisse senedi hediye edilseydi herhalde mutluluktan gözlerim yaşarırdı. Hisse senedi günümüzün en iyi yatırım araçları arasında yer alıyor. Mesela, sevdiklerinize tuttuğu takımın ya da çalıştığı şirketin hisse senedini alarak hediye verebilirsiniz.

#6 – Devlet Tahvili

Sevdiğinizin adına devlete borç vermek ister misiniz? Devlet tahvili veya bono alarak devlete borç vermiş olursunuz. Bu borç karşılığında vade sonunda verdiğiniz borç parayı faiziyle birlikte geri alırsınız.

#7 – Altın

Hediye olarak altın alıp da sevinmeyecek insan yoktur herhalde. En iyi yatırım araçları arasında olan altın, sevdiklerinize verebileceğiniz şahane hediyeler arasındadır.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu