Sigorta

Düğün Sigortası: Alyans ile Düğününüz de Teminat Altında

İlk olarak İngiltere de yaygınlaşmaya başladığını söyleyebileceğimiz düğün sigortası, günümüzde birçok Avrupa ülkesinde etkinlik gösteren sigorta şirketleri tarafından düğün organizasyonları ve çiftlerin başına gelebilecek riskleri teminat altına alıyor.

Düğün hazırlıkları, gelinlik, damatlık seçimi ve tüm düğün organizasyonunu göz önüne alırsak, bu kadar fazla emeğin beklenmedik bir durumda riski girmesi büyük bir maddi ve özellikle manevi zarar yaratabilir. Bu sebepleri gören sigorta şirketleri, en mutlu günlerinde gelin ve damat adaylarını aksiliklerle uğraşmamak için Düğün Sigortası’nı geliştirdi.

Ülkemizde ilk olarak Allianz Sigorta tarafından Alyans Sigorta adıyla tüketicilere sunulan bu düğün sigortasının neleri teminat altına aldığına bakalım.

Gelinlik ve damatlık: Gelinliğin veya damatlığın hasar görmesi halinde, yeniden eski haline gelmesi, yenisinin alınması ya da kiralanması için gereken masraflar karşılanıyor.

Düğün iptali: Düğünün yapılacağı mekanın kullanılamaz hale gelmesi, gelin ve damadın ya da birinci dereceden akrabalarının ani hastalığı ya da vefatı, nikah memurunun düğün törenine katılamaması, kötü hava şartları sebebiyle gelin, damat ya da ailesinin düğüne katılamaması, gelin veya damadın iş ile ilgili olarak beklenmeyen ataması nedenleriyle düğünün iptali gibi durumlarda yapılan masrafları düğün sigortası teminat kapsamında tutuyor.

Dünğün hediyeleri: Düğün hediyelerinin bir kaza ile zarar görmesi yangın ya da hırsızlık sonucu oluşan zararlar teminat altına alınıyor. Ayrıca, alyanslar, çiçekler, katılımcılara verilecek hediyeler ve düğün pastası da teminat kapmasında.

Ferdi kaza: Gelin, damat ya da birinci derece akrabalar da düğün töreni boyunca ferdi kaza sigortasıyla teminat altına alınıyor.

Allianz Sigorta

Düğün gününüze belki günler belki de haftalar kaldı. Kusursuz olmasını istediğiniz bu özel gününüzde oluşabilecek riskleri “Düğün Sigortası” ile bertaraf edin ve siz sadece anın tanıdı çıkarın. Düğünün ertelenmesi, iptal edilmesi ya da hediyelerin çalınması gibi riskleri Alyans Sigortası ile güvence altına alın.

Düğün sigortasını satın almaya karar vermeniz, düğününüz için ne kadar masraf yapacağınıza bağlı olsa da, her çaptaki organizasyonda risk faktörü olduğunu unutmamanız gerekir. Düğününüz veya nikah töreniniz ister küçük, ister büyük olsun her çaptaki organizasyonda bir risk faktörü olduğunu unutmamak gerekiyor. Düğün sigortanız varsa riskleri dert etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu