Sigorta

Anadolu Hayat’dan Genç Emeklilik Planı

Şimdiden emekliliğini düşünen ve geleceğini planlayan bilinçli gençlere İş Bankası ve Anadolu Hayat, Genç Emeklilik Planı’nı hazırladı.

Genç Emeklilik Planı kapsamında ayda yalnızca 70 TL ödeyerek, geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Günümüzde, gençler yatırımlara daha önce hiç olmadığı kadar önem veriyor. Aynı şekilde sizin kadar, devlette sizin geleceğinizi düşünerek birikimlerinize bireysel emeklilik sistemi kapsamında %25 katkı sağlıyor.

Konuya biraz daha detaylı bakalım.

Genç Emeklilik Planı Nedir?

Genç Emeklilik Planı, tasarruf yapmanıza imkan sağlayan ve bugünden yapacağınız birikimlerle geleceğinizi güvence altına alan bireysel emeklilik hesabıdır. Genç Emeklilik Planı’na katıldığınızda İş Portföy’ün çeşitli fon alternatiflerinden yatırım tercihinize en uygun fonları seçerek, İş Portföy Yönetimi’nden profesyonel portföy yönetim hizmeti alabiliyorsunuz.

Bu plana katılabilmek için ayda en 70 TL katkı payı ödemeniz gerekiyor. Eğer isterseniz bu rakamı daha üst seviyelere çıkararak, geleceğiniz için daha fazla birikim yapabiliyorsunuz. Yaptığınız birikimleri emeklilik yaşınızda toplu olarak alabileceğiniz gibi kendi belirleyeceğiniz dilimlerde de alabilmeniz mümkün.

Genç Emeklilik Planı ve Avantajları

Anadolu Hayat Genç Emeklilik Planı’nın en büyük avantajlarından biri, %25 devlet katkısından faydalanabiliyor olmanız. Yani, ödediğiniz tutarın %25’i kadar devlet birikimlerinize destek veriyor ve böylece geleceğiniz için daha fazla birikim yapma avantajınız oluyor.

Bir diğer güzel avantaj da katkı payı ödemelerinizi aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık dönemlerle yapabiliyor olmanız. Hatta İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kredi kartını kullanıyorsanız, kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek de katkı payı ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. Ödemelerinizi ister nakit, isterseniz de kredi kartınızdan yapabiliyor olmanız oldukça güzel bir avantaj.

Sosyal güvenlik danışmanlığı hizmeti sayesinde akılınıza takılan tüm soruların cevaplarını uzman danışmanlardan dilediğiniz zaman alabiliyorsunuz. Böylece, sistem hakkında kimsenin aklında herhangi bir soru işareti kalmamış oluyor.

Genç Emeklilik Planı hakkında daha fazla bilgi için Anadolu Hayat Acenteleri veya İş Bankası şubelerine danışabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Ama bunun sıradan bes kampanyalarından pek farkı bulunmuyor yanılıyorsam söyleyin lakin ben daha avantajlı olmasını isterdim.

  2. bu kampanya çok hoşuma gitti iş bankası işte üniversiteli kredi kartım var aslında dönemlik ödemeler çok iyi 6 ayda bir ödüyorsak rahat.

  3. BES için bunu önerir misiniz arkadaşlar? Sizce yaptırmalı mı? birde bunu önermezseniz BES öneriyor musunuz veya hangi bankadan.

  4. Daha önce bes yaptırmayı düşünüyordum. İşte Üniversiteli kredi kartımda var. Bana kalırsa iyi avantajları var. Bes gibi 10 yıl sonra sistemden de çıkabiliyoruz anladığım kadarıyla birikim için güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu