Sigorta

Hayattaki En Büyük Risk Hayat Sigortası Edinmemektir

Cigna Finans, 2007 yılından bu yana bir QNB Finansbank iştiraki olarak hizmet veriyor. Yönettiği risk portföyü itibarıyla dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Cigna’nın, Türkiye’nin sayılı bankaları arasında yer alan QNB Finansbank’la ortaklığı sonucu kurulan Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., yaşamsal risklere karşı hayat sigortası ürünleriyle sizi ve sevdiklerinizi korurken, sunduğu bireysel emeklilik sözleşmeleriyle de finansal geleceğinizi güvence altına alıyor.

Hayat Sigortası Nedir ve Ne Değildir?

Hayat sigortası ürünleri başınıza gelebilecek öngörülemeyen riskler sonucu sizin ve sevdiklerinizin deneyimleyebileceği fiziksel ve finansal zararları minimize etmeye yardımcı olan, anüite esaslarına dayalı özel güvence ürünleridir.

Dünyada 1800’lü yıllardan bu yana revaçta olan hayat sigortası edinme eğilimi, Türkiye’de de 20. yüzyılın başından bu yana giderek artıyor. Sigorta sektörüne yönelik bilinçlenme, yaşam tarzlarındaki değişmelerin yarattığı yeni riskler ve yaşam kalitesini koruma yönündeki kaygılar hayat sigortalarına olan ilgiyi günden güne artırıyor.

Sıklıkla özel sağlık sigortalarıyla ve bireysel emeklilikle karıştırılan yaşam sigortası, bu iki üründen tamamen farklı bir koruma kapsamı sunuyor. Çeşitli teminatlarla düzenletebileceğiniz hayat sigortası, başta vefat ve kritik rahatsızlıklar riski olmak üzere poliçe sahibi olarak sizi ve sizin belirttiğiniz lehtarların finansal menfaatlerini korumayı hedefliyor. Hayat sigortası poliçesi, belirlediğiniz risklere karşı poliçede düzenlenmiş tutarın yakınlarınıza tazminat olarak ödenmesi veya hastalık, sakatlık, kaza gibi durumlarda tazminatın size ödenerek maddi güçlükler yaşamanızı önleme esasına dayanıyor. Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.’den edineceğiniz yaşam sigortası poliçenizi yıllık alarak her yıl yeniletebileceğiniz gibi, uzun süreli olarak satın alıp çeşitli indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ana teminat olan vefat teminatına ek olarak önlem almak istediğiniz diğer risk teminatlarını poliçenize ekletebilir; ödeme periyodunuzu ise aylık, üç aylık, altı aylık veya tercihinize göre yıllık olacak şekilde düzenletebilirsiniz.

Hayat Sigortası Avantajlarıyla Riskler Sizden Korksun

Hayat sigortası poliçenizde yer alan vefat teminatı ana teminat olarak düzenleniyor. Yaşamınızı kaybetmeniz durumunda poliçede belirlediğiniz tazminatı yasal varis/lehtarlarınıza ödeyerek sevdiklerinizin finansal mağduriyetlerini önleyen hayat sigortanız, seçeceğiniz ek teminatlarla sizin için de geniş bir güvence alanı oluşturuyor. Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.’den poliçe satın alarak vefat, kaza veya hastalık sonucu gündelik hastane giderleri, tehlikeli hastalıklar, kaza sonucu gündelik tazminat, kaza sonucu daimi maluliyet, kaza sonucu tedavi masrafları, hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet, kazaen vefat ve toplu taşıma araçlarında kazaen vefat gibi en korktuğunuz risklere karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. Poliçeniz sayesinde hayati riskler gerçekleşse dahi iş gücü kaybınıza rağmen hayat kalitenizi koruyabilir, tedavi masraflarınızı tazminat tutarıyla ödeyebilir, çocuklarınızın eğitim giderlerini karşılayabilir ve poliçe prim tutarlarınızı vergi matrahlarınızdan düşerek çeşitli hayat sigortası avantajları sağlayabilirsiniz.

Cigna Finans’da Her Riske Özel Koruma Kalkanınız Hazır

Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., her sigortalının kaygı duyduğu risk ayrı olduğu için tercihlerinize göre seçebileceğiniz çok geniş bir poliçe yelpazesi sunuyor. Şayet 21.yüzyılın vebası kanser sizi ürkütüyorsa Kansere Karşı Yaşasın Hayat Sigortası poliçesi edinebilir; bu zorlu rahatsızlık karşısında kendinizi ve sevdiklerinizi maddi koruma altına alabilirsiniz.

Benim Seçimim Hayat Sigortası poliçesi ise vefat, tehlikeli hastalıklar, kaza veya hastalık sonucu gündelik hastane tazminatı, kaza sonucu daimi maluliyet gibi teminatları içererek tam 9 büyük ve hayati riskin finansal zararlarını minimize etmenizi sağlıyor.

Uzun Süreli Hayat Sigortası satın almayı seçerseniz, poliçeniz vefat ana teminatının yanı sıra içerdiği kaza sonucu sürekli malul kalma riskine karşı belirlediğiniz teminat tutarıyla güvenliğinizi sağlayarak gelir ve iş gücü kaybıyla finansal zarar görmenizi önlüyor. İhtiyacınıza ve tercihinize göre seçebileceğiniz hayat sigortası fiyatları; yaşınıza, belirlediğiniz teminatlara ve poliçe sürenize göre değişkenlik gösterebiliyor.

Sunduğu çeşitli bireysel hayat sigortası alternatiflerinin dışında Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., geliştirdiği Kurumsal Grup Hayat Sigortası poliçesiyle sizi olduğu kadar çalışanlarınızı da güvence altına alıyor. Vefat, kazaen vefat, kaza sonucu sürekli maluliyet gibi teminatlar başta olmak üzere tam 8 büyük riske karşı koruma sunan bu özel poliçeyle çalışanlarınıza ek güvenceler sunabilir, iş yerinizde çalışan bağlılığını arttırabilirsiniz. Siz de yaşam sigortası poliçesi edinerek tüm bu hayati risklere karşı kendinizi ve sevdiklerinizi şimdi koruma altına alabilir, ilgilendiğiniz poliçe için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu