Sigorta

Kedi ve Köpekleriniz için: Pet Sigorta

Kedi ve köpek sahibi olan herkes için çok güzel haberlerimiz var. Pet Sigorta, köpek ve kedilerinizin acil müdahale gerektiren hastalıklarının tedavi masraflarına teminat oluşturuyor. Evcil hayvan sahipleri de, bu sigorta ürünü sayesinde sağdık sevdiği dostlarını güvence altına alabiliyorlar.

Uzunca yıllardır bizlere arkadaşlık yapan köpek ve kediler, aynı zamanda koruyucu karakteristik özelliğe de sahiplerdir. Bu özellikleri sebebiyle kişiler tarafından evde bakılması en çok tercih edilen evcil hayvanların en başında gelen kedi ve köpeklerin de birçok risk karşısında korunmaya, güvence altına alınmaya ihtiyaçları vardır. Pet Sigorta ile sadık dostlarınızı artık güvence altına alabiliyorsunuz.

Evcil hayvan sigortaları, yurtdışında binlerce yıldır güvence sunuyor. Kedi ve köpek sahipleri de yaşanabilecek çeşitli risklere karşı teminat sunan bu sigorta ürününe büyük ilgi gösteriyor. Pet sigortalarının benzeri olan ve bir süredir ülkemizde tek bir şirket tarafından uygulanan bu sigorta türü, Kuzey Sigorta tarafından Mapfre Genel Sigorta güvencesiyle ortaya çıkmış bir üründür.

Trafik kazası gibi durumlar sonucunda oluşan sağlık sorunlarına güvence sunan ürün, yüksekten düşme sonucu meydana gelen kırık veya yaralanmalarda da tedavi masraflarını karşılıyor. Pet Sigorta ürünü, ısı çarpması veya donma sonucu oluşan sağlık sorunlarını da hizmet kapsamında bulundururken, bir başka kedi ya da köpekle kavga sonucu oluşabilecek sağlıklık sorunlarının tedavileri için de güvence sunuyor.

Pet Sigorta Teminatları

Pet sigorta ürünü evcil dostlarımızın karşı karşıya kalabileceği aşağıdaki kötü durumlar için güvence sunmaktadır;

 • Boğulma tehlikesi ile oluşan sağlık sorunları
 • Kesici bir cisim sonucu yaralanma
 • Bir başka kedi ve köpekle kavga sonucu yaralanma
 • Böcek sokması
 • Gözlerde meydana gelebilecek sorunlar
 • Isı çarpması ya da donma sonrası yaşanabilecek sağlık sorunları
 • Zehirlenme
 • Yabancı bir cisim yutulması
 • Elektrik çarpması sonucu oluşan sorunlar ve yanıklar
 • Yükseksek düşme sonucu kırık veya yaralanma
 • Trafik kazası sonucu oluşan sağlık sorunları

Pet Sigorta Ücretleri

Pet Sigorta, anlaşmalı veteriner kliniklerinde geçerlidir. Poliçe ekinde size gönderilecek mikroçiplerin anlaşmalı veteriner kliniklerine uygulatılması halinde kedi ve köpekleriniz güvence altına alınabilecek ve belirtilen teminatlar dahilinde evcil hayvan sahiplerinden ücret alınmayacak.

Pet Sigorta tarafından iki tür poliçe seçeneği sunulmaktadır. “Standart Poliçe” kapsamında, teminat sunulan acil sağlık sorunları 5 bin TL’ye kadar kaşılanıyor. “Plus poliçe” kapsamında ise, teminat 7 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu