Tasarruf

Teknolojik Tasarruflar: Fiyat Karşılaştırma Siteleri (Bölüm 1)

Bu hafta Teknolojik Tasarruflar adlı yazı serisini başlatıyorum. İlerleyen haftalarda seriyi 3 ayrı yazıyla tamamlayacağım. Bu seride bazı etkili teknolojik araçları kullanarak nasıl daha fazla tasarruf yapabileceğimizden bahsedeceğim.

Tasarruflu hareket etmek için önemli gerekçeler arıyorsanız, ülkemizdeki fiyatlar genel düzeyinin artmasını, satın alım gücünün düşmesini ve gelirlerin azalmasını hoş olmayan birkaç neden arasında değerlendirebilirsiniz.

Milli Piyango büyük ikramiyesi size çıkmadığı gibi bu yıl bana da çıkmadı.  Öyleyse kısa vadede zengin olmamamızı sağlayacak çok fazla bir yöntemden bahsedemeyiz fakat harcamalarımızı azaltabilmek için çeşitli yollar deneyebiliriz. Üstelik bu yolların her biri ücretsiz olduğu gibi bütçe dostu ve etkili.

Daha az ödeyerek, ihtiyaçlarımızı satın alabileceğimiz fiyat karşılaştırma siteleri faydalı teknolojik araçlardan. Gıdadan tutunda bebek bezine kadar fiyatları çeşitli satıcılarda karşılaştırmamızı sağlayan bu siteler sayesinde aradığımız ürünün daha ucuzunu bulabiliyoruz. Başlamak için yalnızca satın almak istediğimiz ürünü bu sitelerin arama çubuğuna yazmamız yeterli.

Üstelik sadece internetten alışveriş yapmak gerekmiyor. Dışarıda gördüğümüz bir ürünün genel satış fiyatını öğrenmek için de son derece etkili bir yöntem, sanıyorum bunu yapmayan yoktur.

Fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz birkaç alternatif site:

Bilio.com

Bilio, tüketicilere inceledikleri mağazaların kargo ulaşım sürelerinden, alternatif taksit seçeneklerine ve önceden yapılan müşteri yorumlarına kadar çeşitli özellikler sunuyor. Uygun fiyatlı ürün bulmanın yanı sıra internet alışverişlerinde güvenilirliğin ne kadar önemli olduğunun farkında olan hizmet güvenilir mağazaları listelemeye özen gösteriyor.

Akakce.com

2000 yılından bu yana hizmet veren ve internet mağazalarının kendi web sitelerinden doğrudan topladığı fiyat bilgileriyle gün içinde güncellenen Akakce, etkili listelemeleriyle son derece faydalı bir fiyat arama motoru.

Cimri.com

“Cebinize çalışır” mottosuyla tam da görmeyi arzu ettiğimiz hizmetlerden birini veren Cimri, aranılan ürünlerin fiyatlarını mağazalara göre listelediği gibi alışveriş öncesinde tüketicilerin dikkat etmesi gerekenler konusunda rehberlik hizmeti de sağlıyor.

Alternatif fiyat karşılaştırma sitelerini kullanarak, bütçenizden tasarruf yapmaya başlayabilirsiniz. Hemen her üründe fiyatları karşılaştırabilir, taksit seçeneklerini tek bir ekrandan görebilirsiniz.

Teknolojik Tasarruflar serisinin sonraki yazısı için gelecek Pazartesi yayında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu