Anasayfa Kişisel Finans Tasarruf Teknolojik Tasarruflar: Fiyat Karşılaştırma Siteleri (Bölüm 1)

Teknolojik Tasarruflar: Fiyat Karşılaştırma Siteleri (Bölüm 1)

Fiyat karşılaştırma siteleri sayesinde aradığınız ürünü çok daha uygun fiyata bulabilir ve bütçenizden daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Bu hafta Teknolojik Tasarruflar adlı yazı serisini başlatıyorum. İlerleyen haftalarda seriyi 3 ayrı yazıyla tamamlayacağım. Bu seride bazı etkili teknolojik araçları kullanarak nasıl daha fazla tasarruf yapabileceğimizden bahsedeceğim.

Tasarruflu hareket etmek için önemli gerekçeler arıyorsanız, ülkemizdeki fiyatlar genel düzeyinin artmasını, satın alım gücünün düşmesini ve gelirlerin azalmasını hoş olmayan birkaç neden arasında değerlendirebilirsiniz.

Milli Piyango büyük ikramiyesi size çıkmadığı gibi bu yıl bana da çıkmadı.  Öyleyse kısa vadede zengin olmamamızı sağlayacak çok fazla bir yöntemden bahsedemeyiz fakat harcamalarımızı azaltabilmek için çeşitli yollar deneyebiliriz. Üstelik bu yolların her biri ücretsiz olduğu gibi bütçe dostu ve etkili.

Daha az ödeyerek, ihtiyaçlarımızı satın alabileceğimiz fiyat karşılaştırma siteleri faydalı teknolojik araçlardan. Gıdadan tutunda bebek bezine kadar fiyatları çeşitli satıcılarda karşılaştırmamızı sağlayan bu siteler sayesinde aradığımız ürünün daha ucuzunu bulabiliyoruz. Başlamak için yalnızca satın almak istediğimiz ürünü bu sitelerin arama çubuğuna yazmamız yeterli.

Üstelik sadece internetten alışveriş yapmak gerekmiyor. Dışarıda gördüğümüz bir ürünün genel satış fiyatını öğrenmek için de son derece etkili bir yöntem, sanıyorum bunu yapmayan yoktur.

Fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz birkaç alternatif site:

Bilio.com

Bilio, tüketicilere inceledikleri mağazaların kargo ulaşım sürelerinden, alternatif taksit seçeneklerine ve önceden yapılan müşteri yorumlarına kadar çeşitli özellikler sunuyor. Uygun fiyatlı ürün bulmanın yanı sıra internet alışverişlerinde güvenilirliğin ne kadar önemli olduğunun farkında olan hizmet güvenilir mağazaları listelemeye özen gösteriyor.

Akakce.com

2000 yılından bu yana hizmet veren ve internet mağazalarının kendi web sitelerinden doğrudan topladığı fiyat bilgileriyle gün içinde güncellenen Akakce, etkili listelemeleriyle son derece faydalı bir fiyat arama motoru.

Cimri.com

“Cebinize çalışır” mottosuyla tam da görmeyi arzu ettiğimiz hizmetlerden birini veren Cimri, aranılan ürünlerin fiyatlarını mağazalara göre listelediği gibi alışveriş öncesinde tüketicilerin dikkat etmesi gerekenler konusunda rehberlik hizmeti de sağlıyor.

Alternatif fiyat karşılaştırma sitelerini kullanarak, bütçenizden tasarruf yapmaya başlayabilirsiniz. Hemen her üründe fiyatları karşılaştırabilir, taksit seçeneklerini tek bir ekrandan görebilirsiniz.

Teknolojik Tasarruflar serisinin sonraki yazısı için gelecek Pazartesi yayında olacak.

Yatırım İşlemlerine Başlayın

Ücretsiz Yatırım Simülatörü ile yerli veya yabancı hisse senetleri, altın, dolar ve endeks işlemleri gibi tüm seçeneklerde yatırım becerilerinizi test edin. Kendi paranızı riske atmaya başlamadan önce yatırım işlemlerinizi sanal bir ortamda gerçekleştirin, gerçek piyasada ihtiyaç duyacağınız pratiğe sahip olana dek tüm stratejileri uygulayın ve yatırım yapmayı öğrenin. Yatırım Simülatörünü bugün deneyin >>


6 görüş var

  1. Seri fikri güzelde ilginç değil yine de ön yargılı yaklaşmamak için gelecek yazıyda okuyacağım. Düşünemediğimiz şeyleri beklerim Kolay gelsinn.

  2. Yandex Market vardı. Fiyat karşılaştırması yorum yapma özelliği her şey vardı. Kapandı heralde talep göstermediler. Yine de şimdi iphone 6 vs ürün adı yazıcan sağ tarafta ortalama fiyatları gösteriyor.

    • Yandex marketi ilk kez duydum. Kapanmış olmasına şaşırmamalı. Eğer yanılmıyorsam Google’ın da daha önce benzer bi hizmeti vardı. Hayal meyal hatırlıyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

  3. Diğer sitelerde iyi de benim el alışkanlığı akakce’ye bakıyorum. Daha düzgün karışık olmayan sonuçlar veriyor. Arkadaşada katılıyorum sponsor sonuçları insanın kafasını karıştıyor bide kargo dahil ücret kargo dahil ücret değilde saçma oluyor.

  4. Ne alacak olsam ilk baktığım yer fiyat karşılaştırma siteleri. Tek rahatsızlık veren nokta bu sitelerden bazıları sponsor adı altında bazı firmaların ürünlerini öne çıkıyorlar. Bunlara dikkat etmesi lazım tüketicinin.

Görüşlerinizi Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here