İnternet Alışverişleri için 5 Tasarruf Tüyosu

Bugün alışveriş yapmak on yıl öncesinde göre kıyaslandığımızda büyük değişimlere uğradı.

Herhangi bir ürünün nerede satıldığını öğrenmek için internete bakıyoruz. Alacağımız ürünün detaylarını kolayca öğrenebiliyoruz ve daha da önemlisi kıyaslama siteleri sayesinde tamda aradığımız ürünlere tüm istediğimiz özellikleriyle sahip olabiliyoruz. Hemde 7 gün 24 saat!

Tüm bu kolaylıklar biz tüketicilere verdiğimiz paranın karşılığını tam anlamıyla veriyor.

Bu yazıda internetten alışveriş yaparken nasıl tasarruf yapabileceğimizin bazı yollarını anlatacağım. Bu derlemeden edineceğiniz bilgileri uygulamanız halinde daha fazla tasarruf ve böylece birikim elde etmiş olacaksanız.

Çevrimiçi Fırsat Sitelerinden Yararlanın

Bütün dünya ilk olarak Groupon ve benzerleri sayesinde tanıdı fırsat sitelerini.

Fırsat siteleri otellerden, yemek takımlarına ve hatta konser biletlerine kadar birçok alanda her gün indirimli çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu tarz siteleri takip ederek indirimlerden ve fırsatlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İndirim Kuponlarını Takip Edin

Hemen hemen pek çok alışveriş sitesi belirli günlerde ve özellikle ilk alışverişlerinizde kuponlar dağıtır. İndirim kuponlarını takip ederek, alışverişlerinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Tek tek bu indirimleri ve kuponları takip etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum fakat Facebook ve Twitter gibi ağlar üzerinde indirip kuponlarını güncel olarak paylaşan profilleri takip etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Google Alerts ile İndirim ve Kampanyaları Takip Edin

Arama motoru Google’ın pek fazla bilinmeyen servisleri arasında Alerts bulunuyor. Google Alerts sayesinde istediğiniz herhangi bir konuyla ilgili yeni sonuçlar yer aldığında e-posta yoluyla Google sizi bilgilendiriyor. Bu hizmeti biz indirimler, daha doğrusu ihtiyacımız olan ve indirime düşmesini beklediğimiz ürünler için kullanabiliriz.

Google Alerts oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Google Alerts‘ü ziyaret edin.
  2. “Şununla ilgili bir alert oluştur…” kutusuna, hakkında e-posta bildirimi almak istediğiniz kelimeleri girin.
  3. Ne sıklıkta alert alacağınız, ne tür sonuçları almak istediğiniz gibi şeyleri belirtmek için Seçenekleri göster’i tıklayın.
  4. Alert Oluştur’u tıklayın.
  5. Alert’ünüz ayarlandıktan sonra anahtar kelimeleriniz için her yeni arama sonucu bulduğumuzda e-posta alırsınız.

Karşılaştırma Mağazalarını Kullanın

Karşılaştırma siteleri birçok alışveriş sitesinin bilgilerini anlık olarak listeler.

Alacağınız herhangi bir ürünü fiyat karşılaştırma sitelerinde arattığınızda en düşük fiyattan en yüksek fiyata kadar satışta olan aynı ürün için alternatif mağazaları ve dahası müşteri yorumlarını görebilirsiniz. Böylece aradığınız ürünleri daha uygun fiyata alabilmeniz mümkün olur.

Cimri.com, Bilio.com, Akakce.com kullanabileceğiniz bazı fiyat karşılaştırma sitelerindendir.

Aceleniz Yoksa Sepette Bekletin

Alacağınız ürünleri almadan önce sepette bekletmeniz, şaşırtıcı bir indirim kazanmanızı sağlayabilir.

Birçok alışveriş sitesi müşterilerinin hareketlerini gözlemler ve onları istedikleri ürünleri alabilmeleri için ikna etmeye uğraşır. Genelde kullandıkları yolsa sepetinizde olan ürün için kullanabileceğiniz indirip kuponu veya sonraki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz hediye çeklerini e-posta adresinize göndermek olur.

 

Exit mobile version