Tasarruf

Netflix’te Nasıl Tasarruf Edilir? Daha Az Ödeme Yapmak için 6 Yol

Netflix Türkiye’ye geldiğinden bu yana birçoğumuz için vazgeçilmez oldu. Çoğumuz dizi, film ve belgeselleri bu platformdan izlemeye başladık. Haliyle de bu durum aylık harcama planlarımızın bir köşesinde Netflix’e yer açtı. Her ne kadar Netflix’e düşük bir ücret ödediğinizi düşünüyorsanız da, paranızın tam karşılığını alamıyor olabilirsiniz. Paranızın tam karşılığını aldığınızdan emin olmak ve daha az ödeme yaparak Netflix faturanızdan nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenmek için bu yayındaki ipuçlarından faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Ucuz Netflix üyelik ücretleri ile Netflix içeriklerine ulaşmanız Sadeceon’la da mümkün. Günümüzün en popüler sitelerinden biri olan Netflix’in kendi fiyatlarından çok daha avantajlı ücretlere Netflix Premium hesap sahibi olabilirsiniz. Güvenli ödeme altyapısı ile kredi kartı, BKM Express, İninal kart gibi ödeme yöntemlerinin de olduğu sitede hızlı şekilde Netflix hesabınızı teslim alabilirsiniz. Bu avantajlı paketler için Sadeceon.com sitesini ziyaret ederek veya ucuz netflix hesabı al bağlantısına tıklayarak göz atabilirsiniz.

Doğru Abonelik Planını Seçtiğinize Emin Olun

Fazladan para savurmamak için dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden ilki, Netflix’te ihtiyaçlarınızı karşılayan bir abonelik planı seçmenizdir. Netflix’te fiyat ve değişen özelliklere göre üç abonelik planı bulunuyor:

  • Temel: Aynı anda tek bir ekranda kullanmak için aylık 17,99 TL.
  • Standart: Sadece HD kalitesinde aynı anda iki ekranda kullanmak için aylık 29,99 TL.
  • Özel: HD veya Ultra HD kalitesinde aynı anda dört ekranda kullanmak için aylık 41,99 TL.

Görebileceğiniz gibi seçeceğiniz abonelik planı, hesabı aynı anda kaç ekranda kullanmanız gerektiği ve yayınları hangi kalitede almak istediğinize göre değişiyor. Örneğin, yalnız yaşıyorsanız o zaman sadece bir ekranda kullanmak için Temel planı satın alarak daha az ödeme yapabilirsiniz. Akıllı telefondan kullanmak ve izleme kalitesinin çok önemli olmadığı durumlarda da Temel plan ideal bir tercih olacaktır.

Büyük bir aileniz varsa, sizin için daha tasarruflu olacak Özel planı seçmeyi düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, abonelik planlarının eş zamanlı izleme sayısı etrafında oluşturulduğunu unutmayın. Farklı bir deyişle, aynı anda yalnızca iki kişi kullanacaksa daha düşük ödemeli Standart plan hala işinizi görebilir.

Hesabınızı Paylaşmayı Düşünün

Bir Netflix aboneliğinin maliyetini düşürmenin belki de en harika yolu hesabınızı paylaşmanızdır. Örneğin Özel planı satın alarak dört arkadaşınızla birlikte Netflix’i aynı anda izleyebilirsiniz. Böylece en kaliteli planda her biriniz aylık 10 TL ödeme yaparak tasarruf etmiş olursunuz.

Hizmeti kötüye kullanmaktan suçluluk mu duyuyorsunuz? Duymayın. Zira Netflix’in CEO’su Reed Hastings, hesapların paylaşılmasında hiçbir sorun olmadığını daha önce kamuoyuna açıklamıştı. Yani görüşüne göre hesapları gönül rahatlığıyla paylaşmamızda hiçbir sıkıntı yok.

Yeni İçerikleri Takip Edin

Netflix’teki içerikler her zaman değişiyor ve yenileri ekleniyor. Ama eklenen yeni içerikleri her zaman düzenli olarak kontrol etmek biraz zor olabiliyor. Ne yazık ki bu durum da, iTunes veya Digiturk’ün İzle Öde gibi farklı hizmetlerden bir film kiralamanıza ve aslında bu filmin Netflix’e zaten eklenmiş olduğunu fark etmenize yol açabiliyor.

Yapmanız gereken yeni ve gelecek içerik güncellemelerini takip etmenin daha iyi bir yolunu bulmaktır. Bu yeni içerik güncellemelerini doğrudan e-posta kutunuza alabileceğiniz gibi Netflix’in sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz.

Yoğun Dönemlerinizde Ara Verin

Netflix’i düzenli olarak kullanmıyorsanız veya paranızın karşılığını almıyormuş gibi hissediyorsanız, aboneliğinizi her zaman geçici olarak iptal edebilirsiniz. Özellikle yılın belirli zamanlarında kafa kaldıramayacak kadar yoğun geçen dönemlerde aboneliğinizi iptal etmeniz iyi bir fikir olabilir.

Bunu yapmak son derece basittir. Hesap ayarlarınıza doğrudan gidebilir ve iptal düğmesine tıklayabilirsiniz. Sözleşme olmadığı için ceza yok. Ayrıca son fatura ödemesinin sonuna kadar hizmete erişebilirsiniz ve herhangi bir zamanda yeniden etkinleştirme ücreti ödemeden aboneliğinizi yeniden başlatabilirsiniz.

İndirme Özelliğini Kullanmayı Deneyin

Bunu henüz fark etmemiş olabilirsiniz, ancak Netflix, içerikleri doğrudan cihazlara indirme özelliği ekledi. Çoğu senaryoda, Netflix’i en çok seyahat ederken veya evden uzakta kullanmanız mümkün olmaz. Ama indirme özelliği sayesinde artık istediğiniz zaman izlemek için bir dizi veya film indirebilirsiniz.

Bununla birlikte, içerikleri bir kere indirdikten sonra onları izlemek için bir internet bağlantınız olması gerekmez. Bu da data ücretlerinden sıyrılmanızı sağlar.

Hücresel Veri Kullanımını Gözden Geçirin

Birçoğumuz Netflix’i akıllı telefonlarda da izliyor. Bir Wi-Fi bağlantısı yerine yayınları telefonunuzun internet bağlantısı ile izliyorsanız, bunu akıllı bir şekilde yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Netflix, bir saat için standart kalitede bir yayının 1 gigabaytlık bir veriyi kullanacağını ve HD kalitedeki bir yayının ise saatte 3 gigabaytlık bir data tüketeceğini söylüyor. Bu durum GSM planınıza bağlı olarak, yüksek faturalarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Neyse ki, Netflix, platformda kullanacağı veri miktarını azaltmak için oynatma ayarlarınızı değiştirmeyi kolaylaştırıyor. Bu ayarı cihazınızdaki Netflix uygulamasından yapabilirsiniz. Böylece yüksek faturalarla karşı karşıya kalma şansınızı düşürmüş olursunuz.

Batuhan Özkan

İşletme Lisans derecesine sahip olan Batuhan Özkan, özel bir firmada Müşteri Operasyonları bölümünde çalışıyor. İş dünyası, girişimcilik, kariyer, para kazanma yolları, yeni iş fikirleri ve iş yaşamı konularında araştırmalar yapan Özkan, hazırladığı içeriklerle Konupara’ya katkı sağlıyor. E-posta: batuhanozkan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir