Tasarruf

Teknolojik Tasarruflar: Ücretsiz Ofis Uygulamaları (Bölüm 3)

Teknolojik Tasarruflar serisinde bugün kağıt masraflarından kurtulabileceğiniz, çevrimiçi ve ücretsiz not uygulamalarından bahsedeceğim.

Şimdiye kadar notlarınızı ajandalara ve çeşitli kağıtlara alıyorsanız, sizce de biraz daha modern olmanın zamanı gelmedi mi?

Öğrenciler, çalışan bireyler ve hemen herkes her zaman bir şekilde not alma ya da yazı yazmaya ihtiyaç duyuyor. Bunun için ajanda, A4 kağıtlar veya çeşitli defterler kullanıyoruz. Oysa ki, tüm bunları bilgisayarlarımızdan veya mobil telefonlarımızdan yapmamız mümkün. Hem de daha az masraflı olacak şekilde!

Üstüne üstlük eğer cihazlarımızdan internete bağlanabiliyorsak, notlarımıza ulaşmak her an her yerde mümkün oluyor. Güvenliği de atlamayalım; kahve, çay dökülmesi veya notlarınızın kaybolma ihtimali de yok. Çünkü tüm verilerimiz internette ve son derece güvenli.

Bugün not alabileceğiniz çeşitli ve ücretsiz hizmetlerden bahsedeceğim. Her bir hizmeti bilgisayarlarınızdan ve akıllı telefonlarınızdan kullanabilirsiniz.

Google Dökümanlar. Kullanmaktan vazgeçemediğimiz arama motoru Google’ın ücretsiz ofis paketi olan Google Dökümanlar ile metin dokümanlarınızı, sunumlarınızı, çizimlerinizi, fotoğraflarınızı, formlarınızı ve daha fazlasını oluşturup, düzenleyip, kullanabiliyorsunuz. Üstelik tüm bunları ekstra birçok özellikle daha yapabiliyorsunuz. Google Dökümanlar internetin olduğu her cihazda kullanılabiliyor. Uygulama mağazalarından da indirip, akıllı telefonunuzdan da her an kullanabiliyorsunuz.

OneDrive. Microsoft’un ofis ürünü OneDrive ile masaüstü bilgisayarınızda, mobil cihazınızda ya da web’de, Office belgeleri üzerinde çalışabiliyorsunuz. İnternet üzerinden kullandığınızda ücretsiz hizmet alabileceğiniz OneDrive ile alıştığınız; Word, Excel ve PowerPoint’i hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

iCloud. Daha önce yalnızca Apple müşterilerinin kullanabildiği iCloud, şimdi herkesin kullanımına açık. iCloud’u kullanmaya başlamak için ücretsiz bir şekilde Apple kimliği oluşturabilirsiniz. iCloud’un Pages, Numbers ve Keynote özellikleriyle ihtiyacınız olan tüm özellikleri web’den ve mobil cihazlarınızdan kullanabilmeniz mümkün.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir