Kişisel Finans

Üniversite Öğrencileri için Yeni Kredi Kartı: Like Card

Üniversite öğrencileri için kredi kartı önerileriyle ilgili birçok yazı yazıyoruz. Özellikle bende bir üniversite öğrencisi olduğum için öğrenciler için en avantajlı kredi kartlarını kullanmaya çalışıyorum.

VakıfBank, kısa bir zaman önce öğrenciler için yeni bir kredi kartı hizmeti sunmaya başladı. Kredi kartının adı, Like Card. Bu kartla ilgili görüşlerimi ve kartın avantajlarını sizler için anlatacağım.

Like Card, tamamen üniversite öğrencilerinin isteklerine göre hazırlanmış bir kredi kartı. Düzenlik olarak yapılan hediye çekilişleri, özel kampanyalar, yurtiçi ve yurtdışı seyehat programları gibi daha birçok özelliği bulunuyor. Bunları tek tek anlatacağım. Bu arada Ekonomist’te bu kartı sizler için inceledik, daha fazla bilgi alabilmek için okumanızı öneriyorum: VakıfBank Like Card Kredi Kartı İncelemesi.

WorldPuan

VakıfBank’ın sunduğu LikeCard, WorldCard özellikleri taşıyor. Yani bu demek oluyor ki, WorldCard üye iş yerlerinden yapacağınız tüm harcamalarınızla daha sonradan nakit olarak kullanabileceğiniz puanlarınız birikecek. LikeCard ile yapacağınız her 10TL’lik alışverişinizde 1 Worldpuan kazanırsınız.

LikePuan

Worldpuan kazanmanın yanı sıra, LikeCard ile yapacağınız harcamalarınızdan ekstra Likepuan kazanıyorsunuz. Bu da, yaptığınız her 1TL’lik alışverişten size 1 Likepuan kazandırıyor. Likepuan ne işimize yarıyor diyecek olursanız, bu puanları Likecard hediye çekilişlerinde kullanabiliyorsunuz. Her Likepuan 1 çekiliş hakkı veriyor. LikeCard’ın düzenli olarak yaptığı ve hediye çekilişleri sayesinde kazandırdığı ödüllerden bazıları: Mini Cooper, iPhone 5, iPad.

İnternet Alışverişleri için Ekstra Puan

Üniversite öğrencilerinin internet üzerinden yapıtığı alışverişlerin yoğun olarak yapıldığını bilen LikeCard, her 75 TL ve üzerindeki sanal alışverişlerde, %10 worldpuan kazandırıyor.

Not Ortalaman Yüksekse Yaşadın!

Her dönem not ortalamasını bankaya bildiren öğrenciler ekstra Likepuan kazanıyor. Yıl sonu ortalamanız 3,51 – 3,99 arasındaysa 2000 likepuan; 4,00 ise 10.000 likepuan kazanıyorsunuz.

Doğum Gününüz Likecard için Önemli
Doğum gününüze yaklaştığınız o güzel günler için yapacağınız her 50TL ve üzerindeki alışverişe 5TL Worldpuan kazanacaksınız. Şunu söylemekte fayda var tek gün değil, doğum gününden önceki 1 hafta süresince yaptığınız her alışverişte kazanacaksınız.

Likecard: Kart Ücreti
LikeCard normelde 12TL yıllık kullanım ücreti alıyor olsa da, e-ekstre talebinde bulunarak yıllık kart ücretinden hemen kurtulabiliyorsunuz.

LikeCard Faiz Oranları
Elbette aslında en önemli nokta burada.
Alışveriş faiz oranı %2,02, nakit çekim faiz oranı %2,02, gecikme faizi %2,52, gecikme bildirim ücreti 2,40 TL.

LikeCard Kredi Kartı Limitleri
LikeCard kredi kartı limiti en az 400TL olarak belirleniyor. Bankanın uygun bulması ve kredi riski taşımamanız haline limitiniz yüksek olabilir. Daha sonradan bankaya kart limiti arttırım talebinde bulunabiliyorsunuz.

LikeCard Başvurusu için Gerekenler
LikeCard kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için herhangi bir üniversitede öğrenci olmanız gerekiyor. Başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirirseniz öğrenci belgesini VakıfBank’a e-posta olarak göndermeniz gerekiyor.

İlgili Makaleler

211 Yorum

 1. Merhaba, benim bir sorum var. Ben like kart aldım ama tam onaylamak için bir linke öğrenci belgemi atmam lazım. Nereye atacağımı bilen var mı?

  1. Merhaba, eğer Like Card ekstrenizi fiziki posta yoluyla almayı tercih etmediyseniz standart olarak ekstreniz e-posta yoluyla gönderilir. Daha önce fiziki posta yolunu tercih ettiyseniz VakıfBank Çağrı Merkezi veya VakıfBank Şubelerinden ekstrenizi e-posta yoluyla alma istediğinizi iletebilirsiniz.

 2. Mrhaba ben yanbamci ogrenciler icin her hangi bir bankadan kredi karti basvuru bilebilir miyiz acaba yada like card ?

 3. Merhaba.Benim yapıkredi play kartım vardı 1000 tl limitli ancak 1 ay asgarisini ödeyemeyince yapılandırdım ve suan 2 taksitim kaldı ödemelerimi düzenli olarak ödüyorum her ay başvurum onaylanırmı? ve annem üzerine işlettiğim dükkanım var bu onaylanması için bir neden olabilirmi?

  1. Merhaba, yalnızca 1 ay asgarisini ödemediğinizden dolayı yapılandırma yaptıysanız bu durum ödeme performansınızı çok olumsuz etkilemez. Bu açıdan değerlendirecek olursak başvurunuz onaylanabilir.

   Diğer yandan şu anda sahip olduğunuz mevcut kart limiti de başvurunuzu etkileyecektir. Belgelenebilir bir gelire sahipseniz ve mevcut kart limitiniz de dahil olmak üzere kart limitleriniz toplamı gelirinizin 3 katını geçmiyorsa muhtemelen başvurunuz onaylanacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 4. bugün kartımın geleceğini söylediler fakat gelmedi ne zamana kadar bekleyecem 29 unda şubeye yönlendirilmiş kartım ama gelmedi daha acil cvp verebilir misiniz ??????

 5. bugün kartımın geleceğini söylediler fakat gelmedi ne zamana kadar bekleyecem 29 unda şubeye yönlendirilmiş kartım ama gelmedi daha acil cvp verebilir misiniz ??????

  1. Merhaba, öncelikle kartınızın kargo durumuyla ilgili bilgiyi VakıfBank Çağrı Merkezinden almanız gerekiyor. Bunun dışında eğer kartınızı şubeden teslim almak üzere başvuruda bulunduysanız, doğrudan ilgili şubeye giderek de bilgi alabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba, öncelikle kartınızın kargo durumuyla ilgili bilgiyi VakıfBank Çağrı Merkezinden almanız gerekiyor. Bunun dışında eğer kartınızı şubeden teslim almak üzere başvuruda bulunduysanız, doğrudan ilgili şubeye giderek de bilgi alabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 6. peki ben vakıfbanktan almak istiyorum adrese gitmesini istemiyorum o nasıl olucak acaba ?

  1. Merhaba, kredi kartınızı istediğiniz herhangi bir VakıfBank şubesinden de teslim alabilirsiniz. Kartınızı VakıfBank şubelerinden teslim almak istiyorsanız, başvuru sırasında müşteri temsilcisine veya çağrı merkezini arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 7. merhaba 19 unda başvurdum 25 inde onaylandı ne zamana kadar gelir kartım ? ve en fazla ne kadar çekebiliyoruz karttan nakit

  1. Merhaba, onay tarihi itibariyle (hafta sonraları hariç) yaklaşık 10 gün içinde kartınızın tarafınıza teslim edilmesi gerekir. Kredi kartınıza bankanın uygun gördüğü miktarda bir limit tahsis edilecektir. Tarafınıza tahsil edilen limit dahilinde alışveriş yapabilmeniz veya nakit avans çekebilmeniz mümkün olacaktır. Like Card için en az 400 lira limit tahsis edildiğini de belirtelim.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 8. kartım gelmedi ben 19 nisanda başvurdum 25 nisanda onaylandı kart ne zaman gelir ve kartı alınca mı şifre isteyecez vakıfbanktan ?

  1. Merhaba, onay tarihi itibariyle (hafta sonraları hariç) yaklaşık 10 gün içinde kartınızın tarafınıza teslim edilmesi gerekir. Kartınızı teslim aldığınızda şifreniz ile ilgili yönlendirmeyi kartınızın içinde bulunduğu zarf içerisindeki bilgilerden öğreneceksiniz. Kartınızı teslim aldığınızda herhangi bir VakıfBank ATM’sine kartınızı yerleştirerek, şifrenizi girdiğinizde kartınız aktifleştirilerek, kullanıma hazır olacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 9. Kredi kartı adrese yönlendirildi yazıyor ama ben iptal etmek istiyorum kartım gelmeden iptal olur mu nasıl anlayabilirim iptal edildiğini

  1. Merhaba, size ulaşmamış olsa da kartınızı iptal edebilirsiniz. Kartınızı iptal etmek için VakıfBank çağrı merkezini aramanız ve iptal talebinde bulunmanız yeterlidir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 10. ONAYLANDI AMA KARTI ALDIKTAN SONRA HEMEN PARA İÇİNDE Mİ OLUCAK NASIL YAPACAZ ONU SÖYLER MİSİNİZ VE ALDIĞIMIZ ZAMAN PARAYI ÇEKEBİLİYOR MUYUZ YOKSA KARTTAN MI KULLANABİLİYORUZ ?*?*

  1. Merhaba, kredi kartınızı kullanmaya başlamadan önce herhangi bir VakıfBank ATM’sinde kartınızı şifre girişi yaparak kullanmaya başlamanız gerekiyor, bu işlemin ardından kartınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kredi kartınızla limitiniz dahilinde hem alışveriş yapabilir hemde nakit avans (nakit para) çekebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 11. MERHABA BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİM DÜN BAŞVURDUM 400 TL İÇİN VE BANA ÇIKAR MI ACABA BİRDE ALTTAN DERSLERİMİ ALICAM SENEYE ACİL YAZAR MISNIZ ???

  1. Merhaba, daha önce finansal anlamda herhangi bir olumsuzluk yaşamadıysanız; kredi kartı borç geciktirme vb. gibi muhtemelen kredi kartı başvurunuz onaylanacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 12. merhaba like kartım var kullanıyorum 500 Tl limitim var. limitini arttırabilir miyim ?

  1. Merhaba, ödemeleriniz düzenliyse ve yaklaşık 7-8 aydır kartınızı kullanıyorsanız limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Ödemeleriniz düzenliyse limit artırım talebiniz onaylanacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. ödemelerim düzenli ama 3 ay oldu kullanmaya başlayalı

  3. Tekrar Merhaba, ödemelerinizin düzenli olması gerçekten büyük bir avantaj. Kredi kartınızı yeni aldığınız için kısa sürede limit artırım talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır. Sürekli arda arda yapılan limit artırım talepleri de bireylerin kredi notunu olumsuz etkiliyor. Bu nedenle sürekli limit artırım talebinde bulunmadan 7 – 8 ay sonra limit artırım talebinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Ödemelerinizin düzenli yapılıyor olması halinde artırım talebiniz yüksek bir ihtimalle onaylanacaktır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 13. merhaba bana da like kart geldi ama iptal ettirmek istiyorum herhangi bi cezası var mı

  1. Merhaba, herhangi bir cezası yoktur. Eğer kredi kartınızda mevcut bir borç bulunmuyorsa herhangi bir ödeme yapmadan kredi kartınızı iptal edebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 14. Merhaba, bu öğrenci belgesi veya kimlik resmini tam olarak nereye atacağız mail yoluylamı atacağız bilgi verirseniz sevinirim

  1. Merhaba, e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Öğrenci belgenizi e-postaya ekleyerek, e-posta da konu kısmına T.C. kimlik numaranızı yazarak belge@vakifbank.com.tr adresine gönderim yapmanız gerekir.

   Aynı zamanda öğrenci belgenizin VakıfBank Şubelerinden de gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 15. merhaba likecard başvurusunu yaptım bana dediler kimlik kartı resmini çek e posta adrese yolla dendi müşteri temsilcisi öğrenci belgesinidemi yollayacağız ne yapmalıyım sizce

  1. Merhaba, Vakıf Bank’ın istediği öğrenci belgenizi ve kimlik kartınızın görüntüsü konu kısmına TC kimlik numaranızı yazarak belge@vakifbank.com.tr adresine göndermeniz gerekir. Eğer bu şekilde gönderim yapamıyorsanız, sizden istenen belgeleri Vakıf Bank şubelerine de teslim edebilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 16. merhaba geçen hafta başvurmuştum perşembe gunu aradılar 2 saat sonra telefonuma mesaj geldı basvurunuz kabul edılmıstır kartınız en kısa surede ulaştırılacaktır diye sımdı oylesıne lıke kart sıtesıne gırıp başvurumu sorguladım başvurunuz reddedılmıstır yazıyor . telefonumda arıza oldugu ıcın musterı hızmetlerını arıyamıyorum.hangısı dogrudur sızce

  1. Merhaba, başvurunuz sonrasında Vakıf Bank Genel Merkezi tarafından arandığınızdan dolayı yüksek bir ihtimalle başvurunuz onaylanmıştır. Yine de bu bilgiyi teyit etmek için Vakıf Bank ile görüşebilirsiniz.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 17. İyi günler ben kart başvurusunda bulundum bugün de öğrenci belgemi e postayla göndericem benim öğrenmek istediğim kart başvurum kabul edilirse kartın bana ulaşma süresi ne kadar

  1. Merhaba, başvurunuz onaylandığında tatil günleri hariç olmak üzere en geç 10 günde kartlar basılmakta ve yollanmaktadır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 18. Merhaba 500 lira borcum geldi ben bunu 1 ay asgarisini dahi oduyemem bunun 1 aylik geçiktirme durumunda kaç tl faiz gelir

  1. Merhaba, 500 liralık borcunuzun asgari ödeme tutarı 150 liradır. Borcunuzu geciktirmeniz durumunda %2,52 gecikme faizi ödemeniz gerekir. Bu faiz oranı borcunuza karşılık 12,60 liraya denk gelmektedir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 19. merhaba like cardımı hesap kesim tarihinden sonra limitimin olması durumunda kullanabiliyormuyum

  1. Merhaba, hesap kesim tarihinden sonra ödemeleriniz kartınızı kullanıma kapatabilecek kadar gecikmemişse limitinizin olması durumunda kullanım yapabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 20. MERHABA. BEN KREDİ BAŞVURUSUNDA BULUNMAK İSTİYORUM TÜRLÜ SAYFALAR ÇIKIYOR BAŞVURMANIN EN KISA YOLUNU SÖYLER MİSİNİZ MESELA TELEFONLA ATILAN MESAJ OLABİLİR ŞİMDİDEN YARDIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

  1. Merhaba, VakıfBank Like Card’a başvuru yapmak için LIKE boşluk TC. Kimlik Numaranızı yazarak 5724’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Aşağıya bir görsel de ekliyoruz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 21. Merhaba. Ben şuan 500tl lik harcama yaptım. Yani kartımın limiti doldu. Ben ödemezsem bir ay içinde kac para faiz gelir. Asgarisi ne kadar ve asgarisini ödesem de faiz biner mi. Bide ne kadar süre ödemezsem eve kağıt gelir. Yardimci olursanız sevinirim

  1. Merhaba, muhtemelen asgari ödeme tutarınız 130 lira civarında olacaktır. Asgari ödeme tutarınızı kredi kartı hesap ekstrenizden kontrol edebilirsiniz. Toplam borcunuzu ödemezseniz, asgari ödeme yapsanız dahi faiz ödemeniz gerekir. Mevcut borcunuza yaklaşık 12,60 TL faiz yansıtılır. Adrese gönderilen bildirimler bankanın insiyatifindedir. Genelde bankalar toplam borcun 3 ay üst üste ödenmemesi durumunda bildirim gönderirler.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 22. Merhabalar ben bu ay diyelim ki 150 tl lik alışveriş yaptım tabiki gününde ödeme kaydı ile bu 150 tl ye faiz uygulanır mı?

  1. Tekrar Merhaba, borcunuzu gününde ödediğiniz takdirde faiz ödemeniz gerekmez. Ancak mevcut kredi kartı borcunuzun son ödeme tarihi geçerse faiz ödemek zorunda kalırsınız.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 23. Like kart elime ulaştı. 500 tl limit var diyor ama ben 120 tl çekebildim. Başka çekemiyorum. Haftalık 125tl sınırı mı var?

  1. Merhaba, VakıfBank ATM’lerinden günlük nakit avans çekme limiti 1.500 TL’dir. Bazı ATM’ler bu miktarı bir tek seferde ödemiyor olabilir, böyle bir durumda birkaç işlemde nakit çekebilirsiniz. Ayrıca, VakıfBank şubelerinden kredi kartı limitiniz kadar da nakit avans çekebilmeniz mümkündür.

   Bize danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 24. Mrh bana belge@vakifbank e posta adresi verdiler bilgileri gönderme için gonderemedim yanlış bi e posta adresimi aldım nasıl göndercem

  1. Merhaba, e-posta göndermek için sayfayı açın, e-posta konu kısmına TC Kimlik Numaranızı yazın ve öğrenci belgenizi e-postaya ekleyerek “belge@vakifbank.com.tr” e-posta adresine gönderim yapın.

   Problem yaşamanız halinde tekrar yazabilirsiniz.

 25. Bana mesaj geldi adrese gönderdik diye. Ama mesajda adres kısmında biraz yanlışlık var. Yani başka adrese gitti galiba. 4 gün oldu bu mesaj geleli. Ben kartı nerden alabilirim vakıfbank şubesine gitsem verirler mi?

  1. Merhaba, adresinize teslim edilmediyse kartınız genel merkeze gönderilmiş olabilir. Bu konuda VakıfBank’ı arayarak, kartınızın nerede olduğunu sormanız gerekir. Kartınızı şubeden teslim almak istiyorsanız, telefon aracılığıyla müşteri temsilcisine kartınızı teslim almak istediğiniz şubeyi belirtmeniz gerekir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, VakıfBank üye iş yerlerinde geçerli taksit kampanyaları bulunuyorsa Like Card ile de taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Like Card, Worldcard özelliklerini desteklediğinden dolayı taksitli alımlar World kampanyaları içinde geçerlidir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 26. Merhaba Vakıfbank like kredi kartına başvurdum ve onaylandı . Aynı zamanda işte üniversiteli kullanıyorum. Birçok bankaya ikinci bir kredi kartı başvurusunda bulunduğum halde onaylanmamıştı. Acaba like kardeşi düşük limitli kart vereceği için mi onayladı ? bunu merak ediyorum. Bide benden öğrenci belgesi istemediler onaylandı ve adresime geleceği mesajı geldi sıkıntı olur mu ?

  1. Merhaba, önceden kullandığınız kredi kartınız (İş’te Üniversiteli) limiti 1000 liranın altındaysa, bankalarda toplam limitinizin 1000 TL’yi geçmemesi şartıyla farklı kredi kartları da alabilmeniz mümkündür. VakıfBank limit verirken, bu şarta uygun hareket edecektir. Normalde öğrenci belgesi talep etmeleri gerekirdi. Henüz böyle bir talep olmadıysa bir süre sonra bunu talep edebilirler. Fakat, talep etmeden kartınızı gönderirlerse herhangi bir sorunla karşılaşmadan kartınızı kullanabilirsiniz. Bir problem olmayacaktır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 27. Merhaba bende kart başvurusunda bulunmustum başvuru onaylanmis ve kart teslimi için beni aradılar ama ben vazgeçmek istiyorum napmaliyim vazgecmek bi ceza gerektirir mi

  1. Merhaba, her hangi bir ceza ödemeniz gerekmez. VakıfBank çağrı merkezi aracılığıyla veya VakıfBank şubelerinden kredi kartınızı iptal edebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 28. Merhaba,dün vakıfbank kredi kartınız adresinize yönlendirilmiştir diye bir mesaj aldım eve gelmeden kuryenin şubesinden alma şansım var mı?

  1. Merhaba, hatırladığımız kadarıyla VakıfBank “kuryenet” firmasıyla çalışıyor ve bu firmanın şubeden teslim hizmeti bulunmuyor. Bankalarla yapılan dağıtım sözleşmesi ve teslimat kuralları gereği firma sadece elinde bulunan mevcut adrese/adreslere teslimat sağlıyor. Bu açıdan kuryenin şubesinden teslim almanız mümkün değildir. Yine de ilgili kargo firmasının “kuryenet” olup olmadığını teyit ederek, kurye şirketiyle görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 29. Benim like kartım var mesela ben bu ay hiç harcama yapmadım ekstre de belli bi para ödeme olur mu acaba

  1. Merhaba, harcama yapmadıysanız borcunuz oluşmaz. Bu nedenle herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Merhaba, VakıfBank Like Card’ın alışveriş faiz oranı %2,02’dir. Alışveriş faiz oranı yalnızca son ödeme tarihinde ödenmeyen borç kısmının, hesap kesim tarihi ile borcun tahsil edildiği tarih arasında uygulanır.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  1. Merhaba, öğrenci belgenizi e-postada konu kısmına TC Kimlik numaranızı yazarak, “belge@vakifbank.com.tr” adresine göndermeniz gerekir.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 30. merhaba ben likecard aldım taksitli nakit çekme şansım varmı varwsa faizi kaçtır teşekürler

  1. Merhaba, VakıfBank Like Card nakit çekim hizmeti sunmaktadır, faiz oranı aylık %2,02’dir. Ayrıca, çekeceğiniz nakit avans tutarının %3.84 kadar 6.5 TL eklenerek, nakit çekim ücreti alınmaktadır. Taksitli özellik yoktur fakat VakıfBank zaman zaman taksitli nakit avans kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip edebilir detaylı bilgi için VakıfBank’a danışabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 31. Mesela kartımla iki adet 170 tllik alışveriş yaptım ve limit doldu sonradan bunu taksitlendirdim 3 taksitle 58 58 ödeyecem taksitlendirdikten sonra harcama yapabilir miyim?

  1. Merhaba, şöyle örnekleyelim; 400 lira kart limitinizin olduğunu ve taksitli 400 TL’lik alışveriş yaptığınızı var sayalım. Bu şekilde taksitlerinizi ödeyene kadar tekrar kart limitinizi kullanamazsınız. Yine farazi konuşmak gerekirse, 50 TL’lik taksiti ödediğinizde sonraki taksitleri ödeyene kadar kullanabileceğiniz mevcut limit 50 TL olur.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 32. Selamun aleyküm 21 aralıkta kartım onaylandı mesajını aldım ve 2 3 gün sonra bankayı aradım kartınız basım aşamasında gözüküyor dediler tahminen kaç günde gelir? bir de şubeyemi daha çabuk gelir yoksa ev adresime mi?

  1. Merhaba, ev adresiniz ya da şubeye teslimat arasında süre açısından herhangi bir fark bulunmuyor. Kartınız basım aşamasındaysa en geç iki hafta içerisinde tarafınıza iletilmesi gerekir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 33. merhabalar bu ay 250 lira bir harcamam bu ayki hesap henüz kesilmedi ama ben bu parayı ödeyemem şuan için asgari ödemesi farz edelim 100 lira olsun ben bu geri kalan 150 lira için ne kadar faiz öderim bu faizler günlük mü aylıkmı işliyor iyi günler

  1. Merhaba, son ödeme tarihi geçen ve gecikmeye düşen borçlarınız için aylık olarak ödemeniz gereken faiz oranı %2.52’dir. Sizinde verdiğiniz örnekte olduğu gibi gecikmeye düşen 150 liralık bir borca ek olarak 3,78 TL gecikme faizi ödemeniz gerekir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 34. Iyigunler. Pazar gunu likecard basvurdum ve onaylandi. Fakat limiti 250TL neden bu kadar dusuk olabilir?

  1. Merhaba, şu anda Like Card dışında kullandığınız farklı kredi kartları bulunuyorsa bu nedenden dolayı limitiniz düşük gelmiş olabilir. Like Card limitiniz dahil, kullandığınız toplam kredi kartı limitleriniz 1000 TL’yi aşmıyorsa limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Axess kartım var limit 750TL Bununla birlikte 1000TL oldu. Arttırılması için talimat versem olumsuz cevap gelir mi? Çünkü 250TL limiti almaya bile gerek yok

  3. Tekrar Merhaba, öğrenci olarak başvuru yapıyorsanız muhtemelen limitinizi artırmayacaklardır. Geliri bulunmayan bireyler için tüm bankalarda verilen toplam ortak limit 1000 TL’yi geçmiyor. Fakat, eğer bir işte çalışıyor ve gelir belgeyebiliyorsanız, gelirinizin 4 katını geçmeyecek miktarda limit artırım talebinde bulunmanız mümkün olacaktır.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 35. Selamlar, bugün başvurdum. Sayenizde öğrendim, çok güzel bi bilgilendirme platformu oluşturmuşsunuz, teşekkürler.

 36. merhaba benim kartım icra takibine girdi daha sonra borcumu ödedim… kart tekrar kullanıma açılacak mı yoksa iptal mi olmuş oluyor

  1. Merhaba, borcunuzu ödediyseniz kredi kartınızın tekrar kullanıma açılmış olması gerekir. Kartınızın kullanıma açılıp açılmadığını VakıfBank çağrı merkezinden veya şubelerinden öğrenebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 37. Like Card için başvurmuştum fakat vazgeçtim iptalini istiyorum. Kart hala eve gelmedi. Gelmeden de arayip iptal ettirebilir miyim?

  1. Merhaba, kartınız size ulaşsa da ulaşmasa da iptal edebilirsiniz. VakıfBank çağrı merkezi veya VakıfBank şubelerinden kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 38. Merhaba ben Like kart için başvuru yaptım ama iki kredi kartım da yapılandırma da idi ve borçları bitti acaba banka bana olumsuz cevap verirmi

  1. Merhaba, daha önce bankalarla yaşanan finansal sorunlar bireysel kredi notunu etkiliyor ve sonraki başvurularda problem oluşturuyor. Fakat, öğrencilere yönelik başvurular farklı değerlendirildiği için yüksek bir ihtimalle olumlu cevap alacağınızı düşünüyoruz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 39. Merhaba, bana da okul verdi bu like kartı dün ulaştı elime. Limiti 500 tl aylık mı yıllık mı 500 tl?

 40. Mrb bi sorum olcakti bugun vakifbank like kredi kartım geldi fakat kullanmak.istemiyirum iptali icin yol gosterin tlffn arayinca şifre olusturmadan iptal edebilir miyim.

  1. Merhaba, şifre oluşturmamış olsanız da kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. VakıfBank Çağrı Merkezi’nden telefon aracılığıyla veya VakıfBank şubelerinden kredi kartı iptal dilekçesiyle kredi kartınızı iptal edebilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa tekrar yazabilirsiniz.

 41. Merhaba bende kredi kartı almak istiyorum ama açık öğretim fakültesinde okuyorum kart alabilir miyim en az limit ne kadar

  1. Merhaba, VakıfBank ürünü LikeCard açıköğretim öğrencilerine verilebilmektedir. Başvuru yaparsanız alabilirsiniz. Minimum limit 400 TL’dir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 42. Merhaba bu ay gelen borcum 312.25 asgari ödeme tutarım 94.00 bu ay 230 lira yatırsam ne kadar faiz gelir

  1. Merhaba, dönem borcunuzun tamamını ödemediğiniz sürece borcunuza faiz işletilir. 312.25 lira dönem borcunuzun 230 lirasını yatırırsanız, geriye kalan yaklaşık 82 liralık borcunuza 2,07 TL ( iki lira yedi kuruş) gecikme faizi eklenir.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Mrb bi sorum olcakti bugun vakifbank like kredi kartım geldi fakat kullanmak.istemiyirum iptali icin yol gosterin tlffn arayinca şifre olusturmadan iptal edebilir miyim.

  3. Merhaba, kredi kartınızı VakıfBank Çağrı Merkezi’nden veya kredi kartı iptal dilekçesi hazırlayıp, VakıfBank şubelerinden iptal edebilirsiniz. Şifre oluşturmamış olmanız kredi kartınızı iptal etmenize engel teşkil etmez.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 43. merabalar benden ogrenı belgesı ıstendı ben resmını cekıp maılden atsam olur mu acaba

  1. Merhaba, olur fakat öğrenci belgenizin rahatça okunabildiğine emin olmalısınız. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmayabilir. Ayrıca, herhangi bir VakıfBank şubesine de öğrenci belgenizi teslim edebilirsiniz.

   Danışmak istediğiniz farklı bir sorunuz olursa tekrar bize yazabilirsiniz.

 44. Çok teşekkür ederim herşeyi yaptım başvurum onaylandı vakıfbank kredi kartımı göndereceğini söyledi ama limit konusunda bilgi vermediler. Sizce ne kadar limit verirler bana ilk kez kredi kartı alıyorum?

  1. Merhaba, kredi kartınız 400 lira limitle size gelecektir. Ödemelerinizi düzenli yapmanız durumunda 3 – 4 ay sonra limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 45. LikeCard’a kendi üniversitemden başvurdum . Kredi kartı özelliği dışında , kart hesabıma ailemin para göndermesi ve bu parayı taksitli olarak değil de alışverişte bir ürün alırken tek çekim olarak kullanma imkanını bu kart sunuyor mu ? Teşekkürler

  1. Merhaba, VakıfBank LikeCard ile birlikte banka hesabı açmamaktadır. Bu sebeple para gönderip almanız LikeCard ile mümkün olmaz.

   Fakat VakıfBank’a başvuruda bulunarak LikeCard hesabınıza bağlı Vadesiz banka hesabı açtırabilirsiniz. Böylece oluşturulan hesabınıza para gönderilebilir ve ayrıca LikeCard’tan ayrı olarak vadesiz hesabınız için kullanabileceğiniz ATM kartı da size verilir. Banka hesabınızı yönetmeniz için verilecek ATM kartı sayesinde hesabınızda bulunan para miktarı kadar alışveriş yapmanız da mümkün olur.

   Danışmak istediğiniz farklı bir konu olursa bize tekrar yazabilirsiniz.

 46. Acil yardım edin. Sitenizde likecardı gördüğümde başvuru yapmıştım. 5 ay oluyor alalı. Son iki aydır ödeyememiştim borcumu 400 lira limit var vakıfbank bana zarf dönermiş için de 30 gün içerisinde ödeme yapmazsanız yasal takibe başlayacağız diyor ne yapabilirim az önce gittim 200 TL yatırdım karta 200 tl borcum kaldı zor buldum buluşturdum sonraki harçlığımı 15 gün sonra alacağım yani 30 gün geçmiş olacak nasıl çözebilirim bu sorunu acil cevabınızı bekliyorum ekonomist teşekkür ederim.

  1. Merhaba, vadesi gelen borçlarınızı geciktirmeniz kredi notunuzu olumsuz etkiler. Borcunuzun kalan kısmını bankanın belirttiği sürede ödemeniz gerekir fakat eğer ödeme yapamayacaksanız mutlaka bankanızla iletişime geçerek, ödeme yapacağınız süreyi bildirin.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 47. Hayırlı günler like puanlarimi çekilişte harcamak istiyorum herhangi bir işlem yapmam gerekirmi birde sene sonu not ortalamamizi bankaya nasıl bildirecegiz şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba, Like Puanlarınızı çekilişte kullanmak için likecard.com.tr sitesine girmeniz ve çekilişlere katılmanız dışında herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sene sonu ortalamasının yer aldığı belgeyi konu kısmına TC kimlik numaranızı yazarak “likecard@vakifbank.com.tr” e-posta adresine göndermeniz yeterli.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 48. benimde like kartım var kartımla taksitlendirme yapmanın faizi ne kadar faize geçmeden ödesem her ay ginede faiz borcun üstüne konurmu?

  1. Merhaba, VakıfBank Like Card için faiz oranları aşağıda yer aldığı gibidir.

   Alışveriş Faiz Oranı %2,02
   Nakit Çekim Faiz Oranı %2,02
   Gecikme Faizi % 2,52

   Borcunuzu düzenli ödediğiniz taktirde sizden ekstra faiz alınmayacaktır. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. yani taksit yapsam faize binmeden ödesem taksit yaptığım için ginede faiz ödermiyim ?

  3. Merhaba, taksitli alım yaptığınız da borcunuzu vadesinde geciktirmeden ödemeniz durumunda faiz ödemeniz gerekmez.

   Başka bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 49. Merhaba, ne yazık ki okulunuzdan aldığınız resmi öğrenci belgesini bankaya iletmeniz gerekecektir. Öğrenci belgenizi mail yoluyla gönderebileceğiniz gibi şubelere de teslim edebilirsiniz.

  Öğrenci kimlik kartı fotokopisi ve bahsettiğiniz ekran kayıt bilgisi banka tarafından kabul edilmeyecektir.

  Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 50. Iyi gunler dun vakif bank tarafindan arandim ve ogrenci belgemi mail olarak atmam istendi. Bulundugum ilde acik ogretim burosu cok uzak konumda. Ogrenci belgesi yerine ogrenci kartimin fotografini ve acikogretim sistemini giris yapip kayit bilgisi belgesinin ekran resmini alip gondermem yeterli olur mu?

  1. Merhaba,

   Öğrenci belgenizi tarattıktan sonra görsel dosyasını e-posta panelinizden “ek” olarak yerleştirin ve belge@vakifbank.com.tr adresine gönderin.

   Ayrıca, en yakın VakıfBank şubesine de öğrenci belgenizi teslim edebilirsiniz. Müşteri temsilcisine Like Card’a başvuru yaptığınızı ve öğrenci belgenizi istediklerini belirtmeniz yeterli olacaktır.

   Yardımcı olabileceğimiz farklı bir şey varsa tekrar yazabilirsiniz.

 51. merhaba ben like kart başvurusu yaptım ve tarafıma en kısa zamanda geldi bu yüzden teşekkürler. Yalnız benim Vakıfbank bankomat kartım yok. İlaveten açtırmam mı gerekiyor. Oysa ki ben kredi kartı ile birlikte gönderirler diye düşünmüştüm.

  1. Merhabalar, Like Card kredi kartı aldığınızda size yalnızca bir kredi kartı gönderiliyor. Yani herhangi bir mevduat hesabı açmadıklarından dolayı mevduat hesabınızı yönetebileceğiniz ATM kartı göndermiyorlar. Fakat talebiniz üzerine mevduat hesabı açabilmeniz de mümkün.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 52. Ya benim kampus kartın limiti 400 TL ben simdi taksitle 600 tllik birşey alabilirmiyim nasil yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  1. Selamlar, Like Card limitiniz 400 TL olduğundan dolayı ATM’den borç öder gibi 200 TL daha yatırırsanız, kartınızın limiti tek seferlik olmak üzere 600 TL’ye çıkar ve taksitli olarak 600 TL’lik alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında kart limitinizin arttırılması için bankaya başvuru da yapabilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 53. Ben acikogretim burosunda vakifbanktan bi görevli vardi kredi karti icin orada basvuru yaptim 9 martta hala kimse aramadi

  1. Selamlar, Vakıfbank’ın kart basımlarıyla ilgili bazı zamanlarda sıkıntılar yaşanabiliyor. Kartınızın durumuyla ilgili bilgiyi müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz. LikeCard ile ilgili başka bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Ama olumlu yada olumsuz kimse aramadi internet sitesinden baktim böyle bi basvuru sisteme girilmemis diyor

  3. O halde tekrar başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Tekrar başvuru yaptığınız takdirde size banka tarafından dönüş sağlayacaklardır. Aranmamış olmanız başvurunuzun bankaya iletilmediği anlamına geliyor.

  4. Tabi ki olurlar. Hatta VakıfBank şubesine gittiğinizde yanınızda öğrenci belgenizi de bulundurun. Böylece başvurunuz eğer alınmamışsa hızlı bir şekilde başvuru da yapabilirsiniz.

  5. Hiç anlamıyorum niye bankaya bildirmezlerki basvuruyu bide bankacı ya

 54. Arkadaşlar eğer karta acil ihtiyacınız var ise kesinlikle başvurmayın, yaklaşık bir aydır bekliyorum ancak kart gelmedi. Bugün aradığımda ise sorunun hala sürdüğünü söylediler yani bize yine oturup beklemek kaldı.

  1. Selamlar, VakıfBank’ın Like Card gibi pek çok ayrı kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Örneğin, Mil Plus kart havayolu taşımacılığını sık kullanan tüketiciler için mil puan kazandırır. Fakat, öğrenciyseniz ve gelir belgesi gösteremiyorsanız kart seçiminizi Like Card olarak yapmanızı öneririz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 55. 18 gün önce öğrenci kartım onaylanmıştı fakat hala kart elime geçmedi bu işlem daha ne kadar sürer ?

  1. VakıfBank Like Card basımlarında bazı zamanlar gecikme yaşanabiliyor. En geç 28 gün içinde kartınızın teslim edilir. Kesin bir bilgi için VakıfBank müşteri hizmetlerini arayıp, kartınızın dağıtım durumuyla ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

  1. Öğrenci belgenizi tarayıcı yardımıyla taratarak verdiğimiz e-posta adresine gönderebilirsiniz. Ayrıca, belgenizi taratma şansınız yoksa VakıfBank şubelerine de öğrenci belgenizi teslim edebilirsiniz.

   Farklı bir sorunuz varsa tekrar yazabilirsiniz.

 56. Daha önce Finansbank’tan kredi karti aldim ödeme konusunda biraz sıkıntı yaşadım limit kullanima kapandi ama borcumu ödedim 2 ay oldu borcumu ödeyeli 3 gün önce başvuru yaptim ve bugun banka tarafindan arandim bilgilerim istendi veridm ve ögrenci belgemi yolladim kartin gelme durumu var mi ama daha önce aranmadan iptal oluyordu bu sefer olmadi. Kartin gelme durumu var mi

  1. Merhaba, başvurunuzu yaptınız ve olumsuz bir yanıt mesajı almadıysanız ve bankadan da arandığınıza göre muhtemelen kredi kartınız onaylanmış. En kısa sürede adresinize teslim edilecektir. Ayrıca, birkaç gün sonra VakıfBank’ı arayıp kartınızın durumuyla ilgili bilgi de alabilirsiniz. Danışmak istediğiniz farklı bir soru olursa tekrar yazabilirsiniz.

  2. Tesekkür ederim bilginizi paylastiginiz icin

   Dipnot: cok yararlı bilgiler veriyorsunuz Allah isinizi rast götürsün

 57. Kart geldiginde bir kaç hafta sonra limit arttiri mi istesem yaparlar mi vede en fazla ne kadar limit yaparlar?

  1. Merhaba, daha önce kredi ürünleri kullanmadıysanız geçmiş dönem ödeme performanslarınız net olarak tahmin edilemeyeceği için şimdilik uzak bir ihtimal olarak görünüyor. Fakat, yine limit artırım talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz. Kredi kartı limitleri yeni yasaya göre kişinin gelirinin maksimum 4 katını geçemeyecek şekilde belirlenmektedir. Öğrenciler için verilen kredi kartlarında ise takdir bankaların uygun görerek belirlediği limitlerdir. Farklı bir sorunuz varsa, tekrar yazabilirsiniz.

 58. siteden başvuru yaparken, öğrenci belgesini istiyorlar, bu belgeyi illa taratıp mı göndermemiz lazım, yoksa resmini çekipde göndersek olur mu ?

  1. Merhaba, Eğer net bir şekilde öğrenci belgeniz görünüyorsa fotoğrafını çekip de gönderebilirsiniz veya farklı bir yol olarak en yakın VakıfBank şubesine öğrenci belgenizi bırakabilirsiniz.

  1. Merhaba, öğrenci belgenizi yukarıda belirttiğimiz şekilde VakıfBank’a e-posta ile gönderebilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa en yakın VakıfBank şubesine öğrenci belgenizi bırakabilirsiniz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz.

 59. Kartım bugün geldi yorumları okudum teşekkürler. Kartı aktifleştirmek için ilk olarak ATM’ye giriş yapılması gerektiğini bilmiyordum. Akşama çok fena rezil olcaktım.

  1. Misyonumuz siz okurlarımıza maksimum düzeyde fayda sağlamak. Yardımcı olabildiğimize seviniyoruz, kartınızı iyi günlerde ve dikkatli kullanmanızı dileriz.

 60. vakıfbank vord lıke kartın da 500 tl lımıt vardı pos cıhazından 500 nakıt cektırdım ve odemesı 200 tl asgarı ucretı kesıldı ve benım ogrenmek ıstedıgım ben karta 500 tl yatırsam sonra 500 tl kart dan tekrar kullana bılıyor muyum yoksa 200 tl asgarı odemesı banka mı kesıyo yardımcı olursanız sevınırım

  1. Merhaba, sorunuzu tam anlayamadım fakat, kartınıza 500 TL yatırırsanız 500 TL kullanılabilir limit elde edersiniz. Dönem sonu asgari ödeme tutarınızın, son ödeme vadesi geçtiyse elbette banka bunu otomatik olarak kesecektir. Size daha iyi yardımcı olabilmem adına dilerseniz konuyla ilgili biraz daha detay verebilirsiniz.

  1. Merhaba, kartınız onaylandıktan sonra yaklaşık 2 ile 4 hafta arasında gönderilmektedir. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 61. bugün like kart başvurusu yaptım.öğrenci belgemi belirttikleri adrese yollamamı istediler.mail yoluyla bunu nasıl yapıcam.elimde öğrenci var ama internet ortamında yok.yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, öğrenci belgenizi taratıp, e-posta adresinizden konu kısmına T.C. Kimlik Numaranızı yazarak belge @ vakifbank.com.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa, en yakın VakıfBank şubesine Like Card’a başvuru yaptığınızı belirtin ve öğrenci belgenizi göndermelerini isteyin. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 62. sayın editör bugün tam 27 gün oldu kartım hala yok ortada şubeye gelicekti hala gelen giden yok nasıl iş anlamadım gerçekten ya

  1. Merhaba, bu konuda haklısınız, bankayla ya da kartınızın gönderilmesini istediğiniz şubeyle tekrar iletişime geçmenizi tavsiye edeceğiz. Biz kart hamili olmadığımızdan dolayı VakıfBank bu konuda net bir bilgi vermiyor. Bazı kartlar ulaştırılırken, bazı kartlar ise adreslere ulaştırılamamış durumda. Bu konuda yardım edebileceğimiz farklı bir şey varsa tekrar yazabilirsiniz…

 63. Selam Editör bir sorum olacak benim daha doğrusu iki sorum olacak. Cuma günü kredi kartım geldi, markette deneyeyim dedim alışveriş yapmak için kartım çalışmadı ne yapacağım? Bankayı aradım ama sırada bekleyen 40’a yakın kişi olduğundan kapatmak zorunda kaldım. Diğer sorumda şu kredi kartı limitim 400 lira gelmiş bunu artırmak istiyorum neler yapabilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  1. Merhaba, kredi kartınızın gelmiş olmasına sevindik. İlk sorunuzu cevaplayalım; kredi kartınızı pos cihazlarında yani alışveriş için kullanmadan önce VakıfBank ATM’lerinde bir kez kullanmanız gerekmekte. Kartınızı ATM’de bir kez kullanmanızla aktiflik kazanacaktır. Diğer sorunuza gelince, kredi kartı limitlerinde artırım bankanın uygun bulması halinde gerçekleştirilecektir. Kredi kartınızın limitini artırmak için bankanızla iletişime geçmenizi öneririz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz…

 64. merhaba beni arayıp öğrenciler için kart çıkartıldığını söylediler onayımın üzerinden bir ay geçti kart hala bana ulaşmadı.iki hafta içerisinde geleceğini söylediler bu kart ne zaman gelecek öğrenmek istiyorum

  1. Merhaba, VakıfBank müşteri hizmetlerini arayarak, kartınızın durumu hakkında bilgi almanızı öneririz.

 65. Merhaba. Öncelikle işinizin kolay gelmesi dileğimi sunmak isterim.

  Ben K.K.T.C’de öğrenim gören T.C uyruklu bir üniversite öğrencisiyim ve bugün Like Kredi Kartı başvurusunda bulundum. Lakin; Mart’ın 3 ünde K.K.T.C’ye geri dönüşüm söz konusu. Yetkili kişileri arayarak kartın elime ulaşma süresinin, müşgüliyete sebep olan durumumu anlatarak, kısaltılma imkanının olup olmadığını sordum ve benim adıma bir aciliyet dilekçesi yollandı. Talebimin yetkili birimlere ulaştırıldığı bilgisi verildi. Acaba kredi kartım, bu aciliyet dilekçem dikkate alınarak, kesinliği net bir şekilde kısa süre sonra elimde olur mu ? Benim maalesef ki 20 gün bekleyecek kadar vaktim bulunmamaktadır.

  İlgiyle vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür eder, işiniz kolay gelmesini dilediğimi bilmenizi isterim.

  1. Merhaba, durumunuz acil olduğundan ve durumunuzu bankaya dilekçe ile belirttiğinizden dolayı kartınız kısa bir süre içinde size teslim edilecektir. Üstelik bankadan bu konuda onay da almışsınız. Hafta sonuna kadar beklemenizi ve kart elinize geçmezse bankayla iletişime geçerek bilgi almanızı tavsiye ederiz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar sorabilirsiniz…

 66. merhabalar ben 5 şubatta başvuru yaptım likecarda onaylandı kuryeyle en yakın zamanda teslim edilecek dendi 11 gün geçti hala gelmedi öğrenci belgemi maiille yollamadığım içinmidir bu acaba ama bankadanda aranmadım getirmeniz gerekiyor diye

 67. Yaklasik bir ayi gecti fakat hala kartim gelmedi umarim artik gelir. Ne zaman basilicak ve gelicek bir bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Merhaba, kısa bir süre önce kart basımlarında sorun olduğu belirtilmişti. Kartınız onaylandıysa dağıtımıyla ilgili VakıfBank’tan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 68. Peki bu kart ile x mağazasından bir pantolon beğendim ve taksit imkanından yararlanmak istiyorum taksit imkanı var mı? Varsa da hangi banka adına çekiyor işlemi? 2 ortak banka söz konusu birinde +taksit imkanı daha fazla olabilir.

  1. Like Card, Worldcard özellikli olduğundan dolayı Worldcard’a taksit imkanı sunuluyorsa, bu imkan dahil tüm Worldcard kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Farklı bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 69. Yani dagitim icin kuryeye verilecek hale geliyo kartlar.bakalim pazartesi gunu gittigim zaman bankaya ins hala demezler kartiniz basim asamasinda diye Cunku utku bey gibi benimde onay mesaji geleli 20 gun oldu 10 gun oncede basimda diyolardi aradan 10 gun gecti pazartesiye kdarda 26 gun olcak .

 70. İYİ GÜNLER KART BASIMINDAKİ SORUN DÜZELTİLMİŞMİ BİR BİLGİNİZ VARMI SAYIN EDİTÖR.

  1. Merhaba, en son bankayla iletişime geçtiğimizde kartların basımda olduğuna yönelik bir bilgi verdiler fakat dağıtım konusunda kesin bir bilgi vermiyorlar.

 71. ayrıca işinize gelen mesajı yayınlayıp gelmeyeni yayınlamıyosunuz mümkünse düzgün iş yapın. biz sonuçta haksız yere yazmıyoruz buraya. ne zaman şubeye gitsem 17 gündür her gittiğimde daha basımda deniliyor.

  1. Merhaba Utku Bey, okurlarımızdan gelen her yorumu daima onaylıyoruz. Yorumlar kontrollerden sonra sayfalarda gösterildiğinden dolayı, yoğunluk olması durumunda gecikebiliyor… VakıfBank’a durumu haftalar önce bildirdik ve durumu öğrenmeye çalıştık bize kartların basılmaya başlandığıyla ilgili bilgi verseler de dağıtımı konusunda kesin bir bilgi vermediler. Bu konunun takipçisi olacağız.

 72. ne çözülemez bi sorunmuş bu kart basım işi arkadaş.17 gün oldu bugün itibariyle hala basımda basımda deniliyor.17 gün ya dilek olay. Teb bankasından kartım talep ettiğim günden 4 gün sonra basılıp geliyor da vakıfbanktan nasıl bir türlü gelemiyo basılamıyor.kart verirken kırk takla atıyolar ama teslim etmektede bu kadar uğraştırıyolar.

 73. Sayin admin ben bu vakifbankin nasil bir islem yaptigini anlayamadim.kart vermek icin kirk takla atipta bu karti onay mesaji gelmesinin ustunden tam 16 gun gecmesine ragmen neden gondermiyolar ve her bankaya gittigimde bana basim asamasinda hala deniliyor.bu ne rezilliktir ya 16 gunde bi kart basilip gonderilemiyo ben 6 gunde yurt disina kargo teslim ettirdim ama ne hikmetse bu kart bi basilamiyor.teb bankasindansa kart gelicekti yalanim yok 4 gunde hesap kartim hemde kuryeyle teslim edildi bugun.baska bankalar bu karti basabiliyoda vakifbankin kerameti ne ki su kart basim sorununu bi halledemedi gercekten rezillik diz boyu.

  1. Haber verebilirler fakat belirli günler en azından hafta sonları şubeyi sizin arayıp sormanız daha garanti bir durum olur. Farklı bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 74. Ins kisa zamanda gelir cuma gunu en gec alabilirim diye dusunuyorum.Kart limiti herkez gibi 400 tl olarakmi gelir peki. Yanitlariniz icin tesekkurler ayrica.

  1. Rica ederiz, evet standart kredi kartı limitiniz 400 TL olarak gelecektir. Dilerseniz, sonradan bankanın da uygun görmesi halinde kredi kartı limitinizin artırılması için talepte bulunabiliyorsunuz. Farklı bir sorunuz olursa, tekrar sorabilirsiniz.

 75. Yorumlara bakilirsa 4 haftadir gelmeyen kartlar mevcut nasil bir sorun ki bu haftalardir cozulemiyor tuhaf bi durum.ayrica bana gelen mesajda vakifbank worldcard basvurunuz onaylanmistir denildi.gelicek kart like kartmi olucak yoksa normal kredi kartimi.

  1. Aslında haklısınız, olağan dışı bir gecikme mevcut fakat herkes bu gecikmeden nasibini almış gibi görünüyor. Fakat, kartınız size en kısa sürede gönderilecektir emin olabilirsiniz. Like Card, Worldcard özellikli olduğundan dolayı böyle bir mesaj almış olmanız normaldir, size gönderecekleri kredi kartı Like Card olacaktır. Farklı bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 76. 27 ocakta kart basvurunuz onaylanmistir.kartiniz adresine gonderilecektir diye mesaj geldi.bende kurye gec getirebilcegini dusunup subeye gidip oraya gelmesini talep rttim.gorevli bayan talebinizi ilettim kart basimdaymis dedi.bu hafta icinde cuma gunune kadar subeden alabilirmiyim kartimi gelirmi sizce.

  1. Merhaba, kart basımlarında bu ara bazı sorunlar mevcutmuş. En kısa zamanda kartınız teslim edilecektir. Şubeye teslim edilmesini talep ettiğinizden dolayı kartınızın şubeye gönderilip, gönderilmediğini şubeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

 77. Like kartınız en kısa sürede teslim edilecek mesajı geldi aradılar hala kartim ulaşmasınıdı 4 hafta oldu

  1. Merhaba, kart basımlarında bir gecikme söz konusu olduğunu söylüyorlar. Kartınız onaylanmışsa en kısa sürede adresinize mutlaka gönderilecektir.

 78. Mrb Ben 6 Ocak`ta Like Card başvurusu yaptım ve aynit gün onaylandı. Her hafta pazartesi aradım kart Basım aşamasında dedi. Bugün aradım Like Card ın Basımında problem varmış. Bu sizce normal mi yoksa oyalıyorlar mı?

  1. Merhaba, kartınız onaylandıysa mutlaka size gönderilecektir. Kart basımında sorun olduğunu söylüyorsa doğrudur. Onaylanmış kartlar her zaman gönderilir.

 79. merhaba, kredi kartım adresime yollanınca posta ücretinı ben mi ödeyecem yoksa banka tarafından mı ödenecek

  1. Merhaba, kargo ücretini siz ödemiyorsunuz. Kartınız size teslim edildiğinde herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Farklı bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 80. hem kredi hemde nakiti kullanabılır mıyım yanı 800 tl cıvarı kullanım hakkım olur mu? kart adrese mı gelır yoksa banka subesıne mi…. bıde aldım gun kullanabılır mıyım kartı

  1. Kredi kartı limitiniz kadar nakit avans kullanabilirsiniz. Örneğin, kredi kartı limitiniz 400 TL olursa, 200 TL nakit avans çektiğinizi varsayalım geriye 200 TL limitiniz kalır bu limiti de avans çekebilir ya da kart harcaması ile kullanabilirsiniz. Yani, 800 TL civarı kullanım hakkınızın olması için kredi kartı limitinizin 800 TL olması gerekmektedir. Kart adresinize gönderilmektedir, kartı aldığınız gün kullanabilirsiniz. Başka bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

 81. merhaba ben 19 ocakta lıke carda basvurdum tahmını olarak ne zaman alabılırım ve kac tlye kadar nakıt cekılebılır

  1. Merhaba, VakıfBank Like Card’a başvuru yapmanızın üzerinden neredeyse 1 hafta geçmiş. Öncelikle sizi bankadan aramış olmaları gerekiyor. Eğer bankadan arandıysanız kartınızın adresinize teslim edilmesi yakındır. Nakit çekimine gelince, Like Card limitleri 400 TL civarında oluyor. Kart limiti kadar yani 400 TL’ye kadar nakit çekimi yapabileceksiniz. Başka bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

  1. Merhaba, kartınızı aldığınız bankayla iletişime geçerek şube ya da telefon bankacılığı yoluyla kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Başka bir sorunuz olursa tekrar yazabilirsiniz.

 82. Ben hiç başvuru yapmadım valla bi bankacı çevirdi anlattı falan kampüs kart ile like card aynı şey dedi ikisinde de ücret ödemezsin diyo ama like card’da ücret var sanırım ya like gelir ya kampüs gelir dedi bana like geldi 500 lira limiti var bilemedim iptal ettirsem mi kredi kartlarına hiç güvenmem çok zorda kalırsam diye aldım ama eminde olamadım, şimdi bankayı arayıp eğer bu likecardda herhangi bir alışveriş vesaire yapmaz para çekmezsem ödeme yapar mıyım onu sorucam ben bunu kullansam kullansam yılda bi defa kullanırım 500 lira bile çok benim için

  1. Selam Can, Like Card ve Kampüs Kart dediğin gibi ikisininde yıllık ücreti bulunmuyor ama E-Ekstre tercih ettiğinden emin olmalısın. Harcama yapmazsan sana borç ya da kullanım ücreti vs. gelmez fakat harcama yaparsan elbette hesap kesim tarihinde ödemen gereken borcun karta yansıtılacaktır. Tekrarlamak istiyorum; ekstrelerinin e-posta adresine gönderilmesini talep et. Yoksa kart kullanım ücreti alınıyor bildiğim kadarıyla.

 83. Biz üniversite öğrencileri için like card en avantajlı kredi kartlarından biri gibi görünüyor. Like puan olayını anlayamadım bir tek. Başvurumu yaptım öğrenci belgemi de gönderdim. Teşekkürler tavsiye için.

 84. İnternetten likecard başvurusu yaptım. Geçenlerde genel merkezden aradılar öğrenci belgesini istiyorlar. İnternetten gönderemeyen arkadaşlar öğrenci belgesi yada öğrenci kimlik kartı fotokopisiyle en yakın vakıfbank şubelerine gidip de işlemlerini halledebilirler. Genel müdürlükten aradılar öğrenci belgemi/kimlik kartımı istediler demeniz yeterli. Vakıfbank çalışanları sağolsun hemen ilgileniyorlar. Likecard’ım gelecek inşallah.

 85. 2 ay önce Vakıfbank’ın likecard kredi kartına başvuru yaptım ve kullanıyorum. İlk limitim 400 tl iken geçen gün yükselterek 800 tl yaptırdım. Lisans öğrencisiyim ve ödemelerimi düzenli yapıyorum. Hizmetten de memnunum. Tek sorun faizi daha düşük bir öğrenci kredi kartı arıyorum ama anladığım kadarıyla hepsinin faizi aynı öğrenci felan fark etmiyor. Kullanmaya devam edeceğim.

 86. Arkadaşlar likecard limiti 400TL olarak geldi. İstediğimiz zaman limit artırımı nasıl yapabiliyoruz, yardımcı olursanız sevinirim.

  1. az önce aşağıda yazdığım gibi limit artırımı yapıyorlar. Tabi KKB notunuzda sorun yoksa. Bunun için şubelere gidebilir veya telefonla bankayı arayabilirsin arkadaşım.

  1. Merhaba Uğur,
   likecard.com.tr ‘den başvuru yaptıktan sonra, başvurunun değerlendirilebilmesi için öğrenci belgeni belge@vakifbank.com.tr adresine, konu kısmına tc kimlik numaranızı yazarak göndermeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu