Kişisel Finans

Üniversite Öğrencileri için Yeni Kredi Kartı: Like Card

Üniversite öğrencileri için kredi kartı önerileriyle ilgili birçok yazı yazıyoruz. Özellikle bende bir üniversite öğrencisi olduğum için öğrenciler için en avantajlı kredi kartlarını kullanmaya çalışıyorum.

VakıfBank, kısa bir zaman önce öğrenciler için yeni bir kredi kartı hizmeti sunmaya başladı. Kredi kartının adı, Like Card. Bu kartla ilgili görüşlerimi ve kartın avantajlarını sizler için anlatacağım.

Like Card, tamamen üniversite öğrencilerinin isteklerine göre hazırlanmış bir kredi kartı. Düzenlik olarak yapılan hediye çekilişleri, özel kampanyalar, yurtiçi ve yurtdışı seyehat programları gibi daha birçok özelliği bulunuyor. Bunları tek tek anlatacağım. Bu arada Ekonomist’te bu kartı sizler için inceledik, daha fazla bilgi alabilmek için okumanızı öneriyorum: VakıfBank Like Card Kredi Kartı İncelemesi.

WorldPuan

VakıfBank’ın sunduğu LikeCard, WorldCard özellikleri taşıyor. Yani bu demek oluyor ki, WorldCard üye iş yerlerinden yapacağınız tüm harcamalarınızla daha sonradan nakit olarak kullanabileceğiniz puanlarınız birikecek. LikeCard ile yapacağınız her 10TL’lik alışverişinizde 1 Worldpuan kazanırsınız.

LikePuan

Worldpuan kazanmanın yanı sıra, LikeCard ile yapacağınız harcamalarınızdan ekstra Likepuan kazanıyorsunuz. Bu da, yaptığınız her 1TL’lik alışverişten size 1 Likepuan kazandırıyor. Likepuan ne işimize yarıyor diyecek olursanız, bu puanları Likecard hediye çekilişlerinde kullanabiliyorsunuz. Her Likepuan 1 çekiliş hakkı veriyor. LikeCard’ın düzenli olarak yaptığı ve hediye çekilişleri sayesinde kazandırdığı ödüllerden bazıları: Mini Cooper, iPhone 5, iPad.

İnternet Alışverişleri için Ekstra Puan

Üniversite öğrencilerinin internet üzerinden yapıtığı alışverişlerin yoğun olarak yapıldığını bilen LikeCard, her 75 TL ve üzerindeki sanal alışverişlerde, %10 worldpuan kazandırıyor.

Not Ortalaman Yüksekse Yaşadın!

Her dönem not ortalamasını bankaya bildiren öğrenciler ekstra Likepuan kazanıyor. Yıl sonu ortalamanız 3,51 – 3,99 arasındaysa 2000 likepuan; 4,00 ise 10.000 likepuan kazanıyorsunuz.

Doğum Gününüz Likecard için Önemli
Doğum gününüze yaklaştığınız o güzel günler için yapacağınız her 50TL ve üzerindeki alışverişe 5TL Worldpuan kazanacaksınız. Şunu söylemekte fayda var tek gün değil, doğum gününden önceki 1 hafta süresince yaptığınız her alışverişte kazanacaksınız.

Likecard: Kart Ücreti
LikeCard normelde 12TL yıllık kullanım ücreti alıyor olsa da, e-ekstre talebinde bulunarak yıllık kart ücretinden hemen kurtulabiliyorsunuz.

LikeCard Faiz Oranları
Elbette aslında en önemli nokta burada.
Alışveriş faiz oranı %2,02, nakit çekim faiz oranı %2,02, gecikme faizi %2,52, gecikme bildirim ücreti 2,40 TL.

LikeCard Kredi Kartı Limitleri
LikeCard kredi kartı limiti en az 400TL olarak belirleniyor. Bankanın uygun bulması ve kredi riski taşımamanız haline limitiniz yüksek olabilir. Daha sonradan bankaya kart limiti arttırım talebinde bulunabiliyorsunuz.

LikeCard Başvurusu için Gerekenler
LikeCard kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için herhangi bir üniversitede öğrenci olmanız gerekiyor. Başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirirseniz öğrenci belgesini VakıfBank’a e-posta olarak göndermeniz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir