Zengin Olmak İstiyorum Diyenlerin Okuması Gereken 5 Kitap

Ekonomik anlamda başarıya ulaşmış olan insanların günlük hayatlarına baktığımızda en az 30 dakikalarını kitap okumaya ayırdıklarını görüyoruz. 2020 yılı için planlarınızdan biri zengin olmaksa sizler de işe kitap okuyarak başlayabilirsiniz.

Zengin olmak derken bizim kastettiğimiz asıl şey, temelleri olmayan hayallere kapılmak değil, potansiyelleri açığa çıkararak zenginlik mentalitesine erişebilmektir.

Konupara’da okumanın önemine inanıyoruz. Bu kapsamda kişisel finans yolculuğunuzda size faydalı olacağını ve zenginlik mentalitesine erişmenizi sağlayacağını düşündüğümüz beş kitabı sizlerle paylaşıyoruz. İşte mutlaka okumanız gereken kitaplar.

1. Para Kazanmak Senin Elinde – Jen Sincero

Jen Sincero, yılda 28,000 dolar kazanan bir serbest yazarken bugün New York Times listelerini alt üst eden bir yazar ve çok önemli bir başarı koçu. “Senin Elinde” serisinin ikinci kitabı olan “Para Kazanmak Senin Elinde”, Sincero’nun kendi kişisel yolculuğunu anlatıyor.

Kendi başından geçen komik anektotları paylaşan Sincero’nun bu kitabından para kazanmanıza neyin engel olduğunu ve kendi potansiyelinizi açığa çıkararak nasıl zenginlik mentalitesine erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

2. Otomatik Milyoner – David Bach

AE Wealth Management’ın kurucularından, bugün bulunduğu “milyonerlik” noktasına kendi çabasıyla gelmiş David Bach, best-seller statüsüne ulaşmış ve su gibi akan bu kitabında bize para ile ilgili doğru bildiklerimizin aslında ne kadar yanlış olduğunu anlatıyor.

“Otomatik Milyoner” kitabını okuduğunuzda göreceksiniz ki zengin olmak için bütçeye, çok kazanmaya, hatta güçlü bir iradeye bile gerek yok.

3. Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill

Gazeteci Napoleon Hill, 1937 yılının bestsellerı olan bu kitabını yazmadan önce Andrew Carnegia, Henry Ford, Charles M. Scwab gibi kendi çabalarıyla milyoner olmuş beş yüz ismi araştırdı.

Kendi zamanından ötesine hitap eden bu kişisel finans klasiğini okuyunca parayı kontrol etmenin belirli bir zihniyete ulaşmak ve psikolojik engelleri aşmaktan daha fazlasını gerektiğini görecek ve başarıya giden yolu nasıl çizmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

4. Zengin Baba Yoksul Baba – Robert Kiyosaki

Multimilyoner Robert Kiyosaki, bir kişisel finans klasiği olan kitabı Zengin Baba Yoksul Baba‘da kendi babasının ve en yakın arkadaşının babasının hikayelerini anlatıyor.

Kiyosakinin zenginlik tanımı -emeklilik, acil durumlar ve büyük çaplı olaylar ve harcamalar nedeniyle kenara atılacak paraya, bugün elinizde olan paradan daha çok önem veriyor.

ABD’de CNBC kanalında yayınlanan “Shark Tank” adlı popüler girişimcilik programı sayesinde meşhur olmuş yatırımcı Daymond John, bu kitabın hayatını değiştiren en önemli şey olduğunu söylemişti.

5. Babil’in En Zengin Adamı – George S. Clason

1926 yılında George S. Clason tarafından yazılan bu kitap, bilinen en eski popüler kişisel finans kitabı.

Kitabın okurlarına aktarmak istediği mesaj ise şöyle: Zengin insanlar birikim yaptıkları, borca girmedikleri ve paralarını her yana aptalca savurmadıkları için zenginler.

Clason’a göre bir insan, kazancının en az %10’unu kenara atmalı. O, buna “herkesten önce kendine ödeme yapmak” diyor. Bu, çok önemli bir ilke.

Kendinize ödeme yapmadan zengin olamazsınız. Paranızı ihtiyaç duymadığınız şeylere harcayarak çarçur etmeyin. Çünkü öbür türlü kendinize ödeme yapacak paranız olmayacaktır.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu