Uygulama Dünyası

İlk Apple Watch Uygulaması Akbank’tan Geldi

Ülkemizde yaz aylarında satışa sunulacağı belirtilen Apple Watch, dün Apple CEO’su Tim Cook tarafından tanıtıldı. Apple’ın akıllı saatinin yaklaşık olarak 18 saat şarj ile kullanılabildiği belirtildi. Üç farklı model ile satışa sunulacak olan akıllı saatler; Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition adı altında satılacak. En düşük fiyatla bu saatlerin 549 ile 599 dolardan satılacağı açıklandı.

Dün tanıtılan Apple Watch için ülkemizde ilk kez bir banka resmi uygulamasını yayınladı. Henüz ülkemizde satışa sunulması için epey bir zaman olsa da Akbank akıllı saatler için uygulamasını “Biz hazırız” diyerek duyurdu. Akbank tarafından hazırlanan uygulama Apple Watch sahibi olanlar tarafından şu anda kullanılabilir durumda.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması, Akbank müşterileri tarafından kullanılabiliyor. Bu uygulamayla zaten; hesaplar arası kontrol, havale, eft, fatura ödeme gibi tüm bankacılık işlemleri gerçekleştirilebiliyordu, şimdiyse aynı işlemler Apple Watch kullanıcıları tarafından da gerçekleştirilebilecek.

Banka uygulamalarının akıllı saatleri desteklemesi konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

6 Yorum

  1. Site son kararı vermiş yukarıda “İlk Apple Watch Uygulaması Akbank’tan Geldi” yazıyor :) insan bir açıklama yapar.

  2. Apple Watch gelmeden uygulaması geldi, tebrikler. Bu arada Murat’a katılıyorum. Akbank’tan önce Yapı Kredi ilk kez Apple Watch uygulamasını bildirdi. Özellikle etkinliği Twitter üzerinden takip edenler bilir, her iki bankada uygulamayı 9 Mart tarihinde Twitter saatine göre Yapı Kredi 10:04’te, Akbank 12:20’de duyurdu. Yani aslında gereksiz bir tartışma olacak ama durum böyle. 2 saatten bir şey olmaz diyorsanız siz bilirsiniz.

  3. Sevgili Akbank ilk önce Yapı Kredi’den gelmiş watch uygulaması. Siz bu haberleri yayınlatmadan önce rakipleriniz ne yapmış bakmıyor musunuz? Her 2 bankayı da tebrik ederiz tabi, ama durduk yere algı oyunu yapmak da ayıp olmuş akbankcım.

  4. Apple Watch çıkmadan adamlar uygulama yaptı daha ne olsun. Tebrik ederim. Ayrıca hep söylüyorum bizim bankaların teknolojisi hiçbir dünya ülkesinde yok. ABD’de çoğu bankanın internet şubesine bir bakın deli olursunuz.

  5. Açıkçası işim gereği hafta içi sürekli para transferlerini kontrol etmem gerekiyor. Küçük bir saat ile bu kolaylık olacak Akbank kullanmıyorum fakat diğer bankalara örnek olacağını düşünerek Garanti Bankası’ndan da bu yönde bir adım bekliyorum.

  6. Uzun zamandır Apple Watch çıksa da alsam diyordum ama fiyatı bana çok yüksek geldi. Bankalar konusunda değil sadece bence her marka eğer mobil de uygulama yapıyorsa akıllı saatleri de düşünmek zorunda. Akbank’ı hızından ötürü de kutlamak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu