Uygulama Dünyası

Finansbank Cep Şubesi’ne ‘Touch ID’ Geldi

Bankaların mobil uygulamalarından işlem yapmada büyük kolaylık sağlan parmak izi (Touch ID) özelliği Finansbank‘ın cep şubesine geldi.

iOS’da Finansbank mobil uygulaması kullanan banka müşterileri App Store’dan veya ilgili yazımızda yer alan iTunes bağlantısından uygulamalarını güncelleyerek parmak izi özelliğini kullanabilirler. Uygulamalarda yer alan Touch ID özelliği sayesinde kullanıcılar iOS işletim sistemli iPhone telefonlarına tanımladıkları parmak izleriyle şifre, müşteri numarası gibi bilgiler girmeden kolayca banka uygulamalarına erişim sağlayıp, bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Ülkemizde Touch ID özelliğini İş Bankası ilk kez İşCep uygulamasında kullanmıştı ve kullanmaya devam ediyor. 1 Nisan’da uygulamasını güncelleyen Finansbank da parmak izi özelliği kullanan bankalar arasına katıldı.

Ayrıca, Finansbank’ın dijital bankası Enpara müşterileri tarafından yoğun bir şekilde istenilen parmak iziyle giriş özelliği de muhtemelen yakında Enpara uygulaması için de aktif olacaktır. Herkes gibi bende parmak izi giriş özelliğiyle gelecek Enpara uygulama güncellemesini merakla bekliyorum…

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. ben kullanıyorum büyük kolaylık sağlıyor kullanmak isteyenlerin uygulamalardan tanımlama yapması yeterli.

  2. Enpara da niye hala parmak izi yok? Biri bunun cevabını verebilir mi? Rica ediyorum finansbank lütfen artık parmak izi gelsin. Şifresiz göster ekranı var tamam ama iş görmüyor ben fatura vs. ödemek için yine şifre girmek zorunda kalıyorum ki siz bunu yapabilecekken ben zorunda değilim. Yeter artık. Kaç aydır millet bekliyor ya çok mu zor yapmak.

  3. Kaç ay geçti enpara parmak izi getirmiyor uygulamaları silin akıllar başlarına gelir :) silerkende yoruma yazın çok istiyorsanız

  4. En para uygulaması güncellendi arkadaşlar T.C. kimlik numarasıyla giriş özelliği eklediler parmak izi yok :) kimse yazmamış ben haber vereyim dedim

    1. Aman ne büyük bir yenilik.. Zaten otomatik kayıtlı hesap numarasıyla giriş yapılıyordu. Enpara yetkilileri touch id istiyoruzz!!

  5. Finansbank mobil uygulaması çok iyiydi parmak izi özelliğiyle daha da iyi oldu. Dün güncelledim ve memnunum tereddüt etmeden güncelleyin derim.

  6. En Para kullanmıyorum ama sonraki güncellemede geleceğini düşünüyorum bana kalırsa tepkiye bakıyorlar veya dene yapıyorlar. Çok da mühim bir özellik değil bana kalırsa. iOS kullanıcılarından başka kullanıcısı yok

  7. Bu ekranı şifresiz göster özelliği vardı aynı durum oluyor ama touch id cep şubesine geç geldi. iPhone kullanıcıları için önemli şahsen memnun oldum.

  8. Bir kaç ay önce Finansbank kullanıyordum ama Enpara’ya geçmiştim uygulama durduğu için güncelleme uyarısını almıştım. Parmak izi beklediğim özellikler arasındaydı şimdi dediğiniz gibi bende enpara için bekliyorum da çok da bekletmesinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu