BankalarUygulama Dünyası

İş Bankası SGK ödemesi İşCep’e de geldi

Bir süredir İş Bankası müşterilerinin beklediği SGK prim ödemeleri en sonunda İşCep’e geldi.

Daha öncesinde İş Bankası şubeleri, ATM ve telefon bankacılığı yoluyla SGK prim ödemesi yapmak mümkündü. Aynı şekilde İşCep kullanıcıları da Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarından SGK ödemesi yapabiliyorlardı.

İş Bankası, kısa bir süre önce iOS kullanıcıları içinde mobil uygulaması güncelleyerek, SGK ödemelerinin yapılabilirliğini sağladı.

İş Bankası SGK Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

İş Bankası yoluyla SGK prim ödemelerinizi internet şubesi, ATM, telefon bankacılığı veya fiziki şubeler aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda İşCep üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda internet şubesinden ve İşCep üzerinden nasıl ödeme yapabileceğinizi anlattım.

İnternet Şubesinden SGK Ödemesi

SGK prim ödemesi yapmak için İş Bankası internet şubesine giriş yapın, ardından “Ödemeler” sekmesinden “SGK Ödemeleri” sayfasına ulaşın. Ardından SGK ödemesi yapmak istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını girerek süreçleri tamamlayın.

İşCep’ten Mobil Uygulama Üzerinden SGK Ödemesi

Eğer henüz İş Bankası’nın mobil uygulamasını kullanmıyorsanız, İşCep mobil uygulaması adlı yazımızdan telefonunuzun işletim sistemine uygun banka uygulamasını indirebilirsiniz.

İşCep üzerinden SGK prim ödemesi yapmak için, uygulamaya giriş yapın ve işlemler menüsünden “SGK Ödeme” sayfasını açın. Bu sayfadan prim ödemesi yapmak istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Geçen Western Union para gönderme ve para alma hizmetide iş bankasına geldi. Yenilikçi adamlar yapıyor. Nedense haberini göremedik

  2. Sonunda! İş Bankası kullanıcısı olarak aylardır beklediğim ödeme güncellemesi geldi ama panel çok karışık yok SGK tarım yok bilmem ne doldurmuşlar. Yine güncelleme gelecek sanırım yakında işcep e

  3. SGK’nın resmi internet sitesinden de yapılıyor ödemeler. E-SGK kısmına girin E-devlet’e yönlendirecek oradan giriş yapınca kredi kartıyla prim ödeniyor. İş bankası hesabım olduğu halde maximum kartla e-devletten ödüyorum yinede güzel güncelleme olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu