Kendall Jenner’ın Financial Times modelli abonelik işi tutar mı?

Gelirlerini artırmak için yeni yolları ve iş modellerini yalnızca şirketler aramıyor. Dünyaca ünlü oyuncular, müzisyenler ve reality şov yıldızları da gelirlerini artırmak için farklı yolların peşine düşüyor.

Bir şekilde ünlü olmayı başaran ve ününü kullanmak isteyen yetenekli kimselerin işletmecilik başta olmak üzere çeşitli alanlarda ek işler yaptıklarına şahit oluyoruz. Restoran açmak, parfüm satmak ya da çeşitli giyim ve aksesuar satışları onların tercih ettikleri bazı iş modellerini oluşturuyor. Fakat kabul etmek gerekir ki pek azı aslında önemli düzeyde riski olan işletmecilikte başarı sağlıyor.

Kardashian Ailesinin genç üyesi, model ve reality şov yıldızı Kendall Jenner, ününü kullanarak ek gelir elde etmeye başlayan ünlüler arasına çok farklı ve neredeyse risksiz bir iş modeliyle katıldı. Resmi web sitesi kendallj.com’u tamamen ücretli bir yapıya büründüren Jenner, sosyal medyada paylaşıp, kuşkusuz ki binlerce etkileşim alabileceği yaşamını ücretli olarak paylaşmayı tercih ediyor.

Kendall Jenner

Sitesinde yer alan bilgilere göre; günlük stil, güzellik ve yaşam tarzını, müzik listelerini, iPhone’undan çekilen çok özel görüntülerini, arkadaşlarından ve kendisinden haberleri daha da inanılmazı TBT’lerini (Throw Back Thursday) dahi ücret karşılığında paylaşıyor.

Jenner’ın bu paylaşımlarını görmek isteyenlerin aylık 2.99 dolar, yüzde 30 indirimli olarak da senelik 24.99 dolar abonelik ücretini ödemeleri gerekiyor. Abonelik ücreti ödememiş olanları da tıpkı WSJ ya da Financial Times’da olduğu gibi “kilitli” yazılar karşılıyor. Bu arada bir fiyat kıyaslaması yapacak olursak, WSJ ve Financial’ın dijital içeriklerine erişimin aylık ücreti yaklaşık 1 dolar. Kötü bir kıyaslama olduğunu biliyorum, içerikler farklı olabilir ama iş modeli aynı.

Bu sene Mayıs ayında bisiklet sürerken düşen Kendall Jenner’ın düşme anını üvey kardeşi Khloé Kardashian Instagram’da paylaşmış, video 5 milyondan fazla izlenme ve binlerce yorum almıştı.

Jenner’ın Instagram’da 81, Twitter’da 22, Facebook’ta 15 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Jenner’ın özellikle Instagram’dan yaptığı reklam paylaşımlarının her birinden de 300 bin dolar para talep ettiği biliniyor.

Geçtiğimiz aylarda Pepsi’nin reklam yüzü olan ve reklamın hem şirket hem de kendisi için fiyaskoyla sonuçlandığı Jenner’ın “hayat satışı” nasıl gidiyor bilinmez ama geleneksel ve sosyal medyadaki popülerliğini düşünürsek pek de kötü gidiyor olamaz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu