Aylık 50 Bin Dolar Kazanan New Yorklu Dilenciden Kazanç Tüyoları

Dün, Amerika’da günün konusunu olan New Yorklu dilenci Will Andersen, sabah programlarında tartışıldı, konuşuldu.

Birçok insan için para kazanmak gerçekten çok zor. Hatta düzelteyim, para kazanmak günümüzde herkes için zor. Bazılarımız için değil… (Will Andersen gibi)

Yıllardır biliyoruz ki, dilencilik de bir meslek. Gayri resmi ama meslek tanımına baktığımızda hiçbir şekilde dilencilik meslek değildir diyemeyiz.

Bu mesleği hakkıyla en iyi yapan kişilerden biri de New Yorklu Will Andersen…

Will, kazanç tüyolarını da paylaşmış. Her ne kadar kendisi para kazanıyor olsa da insanların kendisine değil, yanınındaki köpeğe acıdıklarını ve hatta para verirken, “köpek için” diye eklediklerini söylüyor.

Will Andersen, hafta içi saatte 200 dolar, cuma günleri sabah saatlerinde yalnızca ilk iki saatte 400 dolar para kazandığını itiraf ediyor. İnanılması güç ama Will günlük 10 saat çalışsa, aylık neredeyse 50 bin dolardan fazla para kazanmış oluyor.

43 yaşındaki Will Andersen, 9 yaşındaki Rizzo isimli köpeğini gören insanların para verirken daha cömert davrandıklarını belirtiyor. Yüksek gelir elde etmeden önce sokaklarda yaşadığını söyleyen Andersen, gelir elde etmeye başladıktan sonra Inwood, Manhattan’da bir oda kiralayabildiğini ve bu nedenle karlı olduğunu belirtiyor.

Konunun gündeme gelmesiyle birlikte açıklama yapan New York Emniyet Müdürü William Bratton, New Yorkluları dilencilere para vermemeleri konusunda uyardı. Bratton’ın bu uyarısına sivil toplum örgütleri tepki gösterdi.

Haber, New York Post’tan Kevin Fasick, Sarah Trefethen ve Kate Sheehy tarafından yapıldı.

Tartışalım: Siz yolda gördüğünüz dilencilere para veriyor musunuz?

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu