Pasif Gelir Akışı Yaratmanın En Popüler 3 Yolu

20.04.2022

Pasif gelir, masa başı işe bağlı kalmama ve ilk ürün ortaya konduktan sonraki süreçlerde gereken minimum çaba ve elde edilen parasal özgürlük nedeniyle son yıllarda popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.

Kulağa inanılmaz gelebilir, ancak kendi pasif gelir akışlarını yaratmanın bir yolunu bulan birçok insan elde ettikleri bu avantajı faturalarını ödemek ya da daha fazla para biriktirmek için kullanıyor.

Pasif gelir akışı yaratma konsepti temelde son derece anlaşılır ve basittir: İlk etapta bir ürün oluşturmak için önemli bir zaman yatırımı gerekir, fakat bu bir kere yapıldıktan sonra günde birkaç saat gibi çok az çalışma süreleri ile sürekli ve düzenli gelir elde etmeye başlanır.

Blog oluşturmaktan e-kitap yazmaya ve son yıllarda iyice trend olan YouTube videoları hazırlamaya kadar pasif gelir akışı yaratmak için onlarca yol vardır.

Farklı kaynaklardan siz de sürekli gelir elde etmek ister misiniz? İşte kendi pasif gelir akışlarınızı oluşturmaya başlamanız için kullanabileceğiniz üç fikir.

Bir web sitesi oluşturun ve dropshipping yapın

Dropshipping, yüksek risk ve yatırım gerektirmeden çevirimiçi ortamda bir mağaza kurmanın en kolay yollarından biridir. Dropshipping, pasif gelir akışı yaratmak isteyenler arasında son yıllarda favori zira depo masrafları, nakliye ve envanter konusunda endişelere mahal vermez.

Dropshipping temel olarak, dropshipping firmalarının toptancılardan düşük fiyatlara aldığı ürünleri, web sitenizde, e-ticaret sitelerinde ya da Instagram gibi sosyal medya kanallarında satarak üzerine kar koymanız konsepti üzerine kuruludur.

Kısacası fiziki olarak hiçbir şeyi ilk tedarikten müşteriye gönderim sürecine kadar envanterde tutmanız gerekmez. Ürünün siparişi web sitenizden verilir. Siparişi aldığınızda ilgili ürünü bir dropshipping tedarikçisinden satın alırsınız ve tedarikçiniz ürünü beyaz etiketli ambalajda doğrudan müşterinize gönderir.

Dropshipping yapmaya başlamak için ürünlerinizi e-ticaret sitelerinde listeleyebileceğiniz gibi kendi web sitenizi oluşturarak da satış yapabilir ve hatta bir de blog oluşturarak arama motorları üzerinden daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

Bir web sitesi ya da blog oluşturmanın kolay bir yolunu öğrenmek için buradaki rehbere bakabilirsiniz.

Bilgilerinizi yazıya dökerek bir e-kitap hazırlayın

Günümüzde internet sayesinde hemen herkes neredeyse her şey hakkında biraz bilgi sahibi oluyor, bilgi ve becerilerini sürekli geliştiriyor.

Sizler de sahip olduğunuz bilgi ve becerilerinizi yazılara dökerek bundan para kazanmaya başlayabilirsiniz, zira birçok kişi bildiklerinizi öğrenmek için ödeme yapmaya hazırdır, özellikle de bu bilgiler işinin ehli birisinden geliyorsa.

E-kitap hazırlamanıza yardımcı olacak birçok araç bugün internet üzerinde mevcut. Hazırladığınız e-kitabı web siteniz üzerinden satabileceğiniz gibi, internet reklamlarını ve sosyal medya kanallarını kullanarak da satışlarınızı artırabilirsiniz.

Buraya küçük bir not düşelim. Muhtemelen dünyaca ünlü e-ticaret devi Amazon’un Türkiye faaliyetlerine başladığını duymuşsunuzdur. Amazon faaliyete başladığı her ülkeye bir süre sonra özel hizmetlerini de getiriyor. Bu hizmetlerden biri de e-ticaret devinin Kindle Direct Publishing (KDP) programı olacak.

KDP programı bizleri ilgilendiriyor, çünkü bu program sayesinde herhangi bir kişi istediği herhangi bir konuda e-kitap oluşturarak kolayca satışa sunabiliyor.

Şimdiye dek yurt dışında e-kitapların bu denli popüler olmasını sağlayan ve yüzlerce kişiye pasif gelir akışı oluşturmak için mükemmel bir yol sunan Amazon, artık ülkemizde de bu imkanı sağlamaya çok yakın. Parmaklarınızı şimdiden çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Para kazandıran YouTube videoları oluşturun

Belki de iyi bir yazar değilsiniz ya da dropshipping için pek sabrınız yok. O halde YouTube videoları oluşturmak, pasif gelir akışı yaratmanız için daha kolay bir seçenek olabilir.

YouTube İş Ortağı Programı’na katılarak oluşturup yayınladığınız videolarınıza yerleştirilen reklamlar sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube’da herhangi bir konuda video oluşturmanın tam ve eksiksiz bir özgürlüğüne sahipsiniz. Kitlenize ne kadar yakın olursanız o kadar çok görüntüleme alır ve haliyle kar elde edersiniz. Bu konuda en iyi kaynaklardan yararlanmak için YouTube’un yayıncılar için hazırladığı rehberlere göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.