TikTok Para Kazanma Yolları (En İyi 10 Yöntem)

Tiktok para kazanma yolları ve yöntemleri ile kazanç sağlamak isteyen çok sayıda insan bulunmaktadır. Çünkü TikTok’ta gerek eğlenmek gerekse de para kazanmak birçok insanın, özellikle gençlerin hayalleri arasındadır.

Elbette bütün bular pek de şaşırtıcı değil. Öyle ki TikTok son derece popüler ve kullanması da çok eğlenceli. Hal böyle olunca Tiktok, kısa sürede gençler arasında en popüler sosyal medya ağlarından biri haline geldi.

Birçok insanın olduğu yerde, elbette kazanılacak çok para da var. Bu sayfaya ulaştıysanız, muhtemelen TikTok’tan para kazanma yollarını arıyorsunuzdur. İnanın yalnız değilsiniz, çünkü her ay bu şekilde para kazanmanın peşinde olan birçok genç var.

TikTok’tan para kazanmak istiyor musunuz ve TikTok para kazanma şartları nelerdir, en iyi şekilde nasıl kazanç sağlanır merak ediyor musunuz? Her birini anlatmak için burayız. Öyleyse başlayalım.

TikTok Para Kazanma Yolları

Tiktok para kazanma yolları çeşitlidir.

Instagram ve Facebook gibi TikTok ile de para kazanmak mümkün ama bu kesinlikle kendiliğinden olmayacaktır. TikTok ile biraz para kazanmak istiyorsanız oldukça büyük bir hayran kitlenizin olması gerekir.

Bu nedenle, olabildiğince kısa sürede bir influencer olmanız, dolayısıyla TikTok’u yakından tanımanız ve kazanç yollarını öğrenmeniz önem teşkil eder. İşte bazı TikTok para kazanma en iyi yöntemleri ve yolları:

1. Yaratıcı Fonu Programı

Doğrudan Creator Fund (Yaratıcı Fonu) tarafından ödeme alabilirsiniz. Öncelikle hesabınızı bir profesyonel veya içerik oluşturucu hesabına dönüştürmeniz ve bir profesyonel hesap aracılığıyla TikTok Creator Fund’a başvurmanız gerekir.

TikTok Creator Fund, YouTube gibi bir reklam paylaşım programı değildir. Videolarınızın görüntülenmesi, etkileşim gibi çeşitli faktörlere göre ödeme alırsınız ve içeriğinizin topluluk kurallarına uyduğundan emin olmanız gerekir. Toplam tutar, o gün yayınlanan videoların sayısına bağlı olarak günlük olarak değişir.

Peki ama TikTok Creator Fund ne kadar para kazandırıyor?

TikTok’ta video görüntülemelerine, etkileşime ve diğer faktörlere göre kazanç sağlanmaktadır. Görüntüleme başına ne kadar ödedikleri belli değildir. Toplamda ne kadar ödeneceği şirket tarafından belirlenmektedir.

Bazı içerik oluşturucular, bin görüntüleme başına yaklaşık 2 ile 4 sent arasında para kazanabileceklerini bildirmektedir. Bu, video başına 1 milyon görüntüleme başına yaklaşık 20 ABD doları kazanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

2. Sponsorluk Programı

TikTok, markaların Creator Marketplace adlı içerik oluşturucularla bağlantı kurabileceği bir platform oluşturdu. Bu platform, sponsorluk bulmanıza ve markalarla işbirliği yapmanıza yardımcı olur. Platform ayrıca, içerik oluşturucuların hesaplarında veri analizi sağlayarak markaların ürünleri için en iyi eşleşmeyi bulmasına yardımcı olur.

TikTok hala nispeten yeni olduğundan ve markalar TikTok’ta sponsorlu videolar için henüz standart bir fiyatlandırma yapısı bulunmamaktadır. TikTok’taki içeriğin ölçeklendirilmesi kolaydır ve bu nedenle markalar, TikTok’ta sponsorlu bir gönderi için daha az ödeme yapar. TikTok’ta sponsorlu her video için markalar 0,01 – 0,02 ABD Doları ödeme yapabilmektedir.

Video görüntüleme başına ödeme yapmayan bazı markalar bulunmaktadır. İçerik oluşturucular kabul ederse, markalar sponsorlu her gönderi için sabit bir ücret ödeyebilir. Bu yöntemde, videonun kaç kez izlendiğine bakılmaksızın içerik oluşturucuya ödeme yapılabilmektedir.

TikTok, Creator Marketplace ile yayıncılara ne kadar ödüyor?

TikTok Takipçi Sayısı Sponsorlu İçerik Kazancı
1.000 – 10.000 5 – 25 dolar
10.000 – 50.000 25 – 125 dolar
50.000 – 500.000 125 – 1.250 dolar
500.000 – 1.000.000 1.250 – 2.500 dolar
1.000.000’dan fazla 2.500 dolar ve üzerinde

TikTok, yayıncılara Creator Marketplace programı ile önemli tutarlarda ödeme yapabilmektedir. Yayıncıların bu program ile ne kadar para kazanacakları takipçi sayıları, aldıkları etkileşimler ve paylaşımlarının görüntülenme sayılarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

3. Canlı Yayınlar

Tiktok, içerik oluşturucuların Livestream aracılığıyla parasal değeri olan sanal hediyeler kazanmalarına olanak tanır. TikTok kullanıcıları, canlı yayın sırasında favori içerik oluşturucularına vermek için jeton ve hediyeler satın alabilir. Ardından hediyeleri para karşılığında pırlantaya dönüştürebilirsiniz. Bu yöntem ile TikTok’tan para kazanma şartı olarak 1000’den fazla takipçiniz olması gerekir.

4. Trafik Oluşturma

TikTok, trafik oluşturmak için harika bir platformdur. Bir blogger veya YouTuber iseniz, TikTok’un trafiğinden daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Örneğin, diyelim ki blog yazarak para kazanma yöntemini zaten deniyorsanız, sitenize TikTok ile daha fazla ziyaretçi çekmeniz mümkündür.

TikTok hesabınızı diğer sosyal medya platformlarına da bağlayabilirsiniz. Ancak, YouTube ve Instagram olmak üzere yalnızca iki sosyal medya platformuna izin verilmektedir. Elbette, biyografinizde web sitenize de bağlantı verebilirsiniz.

5. Şarkı Tanıtma

Türkiye’de TikTok sayesinde meşhur olan birçok isim bulunmaktadır. Bu isimlerin bir kısmı da şarkı yaparak kendilerini tanıtma fırsatı buldular. Daha fazla kitleye ulaşınca diğer sosyal ağlarda da takipçilerini hızla artırdılar. Siz de Tiktokta para kazanma amacı ile bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi hala birçok kişi en yeni şarkıları TikTok’ta keşfediyor. Siz de videolara şarkı ekleyerek kolayca ödeme alabilirsiniz. Playlist Push, ödeme almak için talepte bulunabileceğiniz uygulamadan biridir. Bu yöntem ile para kazanmak için popüler bir TikTok kullanıcısı olmanız gerekir.

6. Satış Ortaklığı

Kısaca satış ortaklığı, bir şirketin ürünlerini pazarlamak için para kazanma sürecidir. Sadece beğendiğiniz ürün veya hizmetlere atıfta bulunursunuz ve satış ortaklığı bağlantınız üzerinden satış yapıldığında bir komisyon alırsınız.

Satış ortaklığı, uzun yıllardır internetten para kazanma yolları arasında yer alır. Doğru uygulandığı takdirde oldukça kazançlı yolların başında gelir. Bu yöntem ile ne kadar kazanç sağlayacağınız büyük oranda performansınıza bağlıdır.

TikTok’tan para kazanma yöntemi olarak satış ortaklığını değerlendirmek istiyorsanız, önce bir işletme hesabına geçmeniz gerekir. Bu şekilde işletme hesabı ile ürünleri tanıtmak için yapabileceğiniz birkaç yol olacaktır:

 • Satış ortaklığı bağlantılarını video açıklamalarına yerleştirin
 • TikTok’un kısa video formatı ile ürünleri tanıtın
 • Profilinize YouTube veya Instagram bağlantıları ekleyin ve takipçilerinizi bağlı kuruluş bağlantıları gönderebileceğiniz diğer sosyal medyalara yönlendirin
 • Satış ortaklığı programından kişisel bir indirim kodu oluşturmasını ve promosyon kodlarını videolarınızda paylaşmasını isteyin
 • Profesyonel/yaratıcı hesabına geçin ve biyografi bağlantınıza URL ekleyin
 • İçerik açıklamanıza tıklanamaz bir URL eklemeyi düşünün
 • Satış ortaklığı pazarlaması için ücretli reklamlar oluşturun

7. TikTok Hesap Satışı

Oldukça riskli bir yoldur. Ama Tiktokta para kazanmak için hesap alıp satan çok sayıda vardır. Burada temel ipucu, doğrudan satmak isteyip istemediklerini sorarak 10.000’den fazla takipçisi olan bir TikTok hesabı satın almaktır.

Kişisel bir hesap değil, iyi etkileşime sahip bir hesap satın almanız gerekir. Örneğin, bir niş ile ilgili bir hesap olmalıdır; seyahat, yemek vb. Ardından kullanıcı adını akılda kalıcı bir isimle değiştirebilir, niş ve TikTok trendleriyle ilgili viral içerik yayınlayabilirsiniz. Viral video daha fazla takipçiye yol açabilir. Daha sonra hesabı daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz.

8. Videolar İzleme

Millionformula, TikTok’ta video izlemeniz için size ödeme yapan bir web sitesidir. TikTok hesabınızı Millionformula hesabına bağladıktan sonra Millionformula hesabında izlemek için birçok TikTok videosu göreceksiniz. Ayrıca izlemek istediğiniz videoların bir oynatma listesini de oluşturabilirsiniz.

Videolar izlemek, TikTok para kazanma adına belki de en kolay yollardan biridir. İzlediğiniz her TikTok videosu için 0,3 dolar ödeme alabilirsiniz. Millionformula, insanlara TikTok hakkında fikirlerini almak için para ödemeye hazır markalar tarafından da desteklenmektedir.

9. Ürün Satışları

Bir işletmeniz varsa veya bireysel olarak ürünlere sahipseniz, bunları TikTok’ta satabilir ve para kazanabilirsiniz. Ürün satışı yapmak bu sosyal ağda oldukça kazançlı yöntemlerin başında gelmektedir.

Mesela şu anda, ABD’deki 7.000’den fazla TikTok üreticisinin, TikTok ile entegre Spring ürünlerine erişimi bulunmaktadır. Entegrasyon, içerik oluşturucuların 180 farklı ürün seçeneği ile kendi ürünlerini veya özel ürünleri oluşturmalarına ve doğrudan TikTok üzerinden satmalarına olanak tanımaktadır.

10. Influencer Olun

TikTok’tan para kazanmanın en iyi yollarından biri, TikTok’ta influencer olmaktır. Bu şekilde markalar, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmanız için size ödeme yapabilir.

TikTok’ta olarak şu yöntemler ile para kazabilirsiniz:

 • Reklam gönderileri
 • Sponsorlu etkinlikler
 • Marka elçiliği
 • Satış ortaklığı pazarlaması

Markaların aradığı en önemli kriter takipçi sayısı değil, bunun yerine yüksek etkileşimlidir. 10.000 takipçisi olan bir influencer, 100.000 takipçisi olan influencer’dan daha yüksek etkileşimli bir kitleye sahipse, marka daha küçük influencer’ı seçebilmektedir.

TikTok’tan Para Kazanma Tavsiyeleri

Tiktoktan para kazanma tavsiyeleri gelirlerinizi artırmanıza yardımcı olur.

TikTok para kazanma ipuçları ve tavsiyeleri bu sosyal ağın gücünden maksimum oranda yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Buradaki önerilere göz atarak hesabınızı ve kitlenizi zamanla büyütmeyi düşünebilirsiniz.

Bir Niş Seçin

Yüksek kaliteli içerikler oluşturabileceğiniz ve sıkılmamak için heyecanlı kalabileceğiniz bir alan seçin. Ayrıca bu konuda bilgi veya uzmanlığa sahip olmanız gerekir.

Belirli bir evcil hayvan türüne nasıl davranılacağı veya belirli bir şekilde nasıl diyet yapılacağı gibi, odaklanmayı ve uzman olmayı kolaylaştıran küçük bir niş seçebilirsiniz. Harika içerik, izleyiciyi ve takipçi çekmenin ana anahtarıdır.

Profesyonel Hesaptan Yararlanın

TikTok, içerik oluşturucular ve işletmeler için profesyonel bir hesaba sahiptir. Profesyonel hesaplar, tüm TikTok kullanıcıları için ücretsizdir ve takipçiler oluşturmaya çalışan TikTok etkileyicileri için çok faydalıdır.

Profesyonel hesap, gönderinizin istatistiklerini, takipçilerinizi ve TikTok hesabınızın genel performansını görmenizi sağlar. Sorunlarınızı veya fikirlerinizi analiz edip sunabilmeniz için ilgi alanlarınızı, cinsiyetinizi, konumunuzu, takipçilerinizin büyümesini ve trend olan videolarınızı gösterir.

Niş ve Hedef Kitlenizi Araştırın

TikTok kullanıcılarını araştırın, hedef kitlenizi belirleyin ve kitlenizin seveceği içerikler oluşturun. Rakip hesapları kontrol edin, oluşturmanız ve geliştirmeniz için size fikir verebilecek en çekici videoları keşfedin.

TikTok’tan para kazanmak için bir hedef belirlemeniz önemlidir. Örneğin, yılda 100.000 lira kazanmak istiyorsanız, hedefinize ulaşmak için kaç takipçiye, içeriğe ve sponsora ihtiyacınız olduğunu öğrenin.

Tutarlı İçerik Stratejileri Geliştirin

Kaliteli içeriğe ek olarak, tutarlı olmanız ve düzenli olarak günde 1 veya 2 video yayınlamanız gerekir. İçerik stratejisi, hedef kitlenizin tam olarak hangi paylaşımlara ilgi gösterdiğini anlama sanatıdır.

İçerik pazarlaması, dijital pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır. Çünkü kaliteli içerikler ve etkileşim düzeyi, markaların birlikte çalışacakları TikTok etkileyicilerini seçmek için kullandığı en önemli metriktir.

TikTok’ta Para Kazanma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok para kazanma şartları ve sıkça sorulan sorular.

Bu bölümde TikTok’tan para kazanma adımlarına geçmek isteyenlerin sıkça sorduğu birtakım soruları yanıtladık. TikTok para kazanma adımlarına geçmeden önce bu yanıtları bilmeniz önem teşkil etmektedir.

TikTok nedir?

Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuzdur ama henüz TikTok’a aşina olmayanlar için kısaca TikTok’un ne olduğundan bahsetmekte fayda var.

TikTok, kısa videolar oluşturmanıza ve bunları arkadaşlarınıza iletmenize olanak tanıyan bir sosyal medya ağıdır. TikTok’u telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı açarsınız ve komik veya ilgi çekici bir video oluşturursunuz.

TikTok’ta odak nokta dans ettiğiniz, dudak senkronizasyonu yaptığınız veya şarkı söylediğiniz bir video oluşturmaktır, ancak ‘normal’ komik videolar da oluşturulabilir. Ayrıca bir videoyu kaydettikten sonra, yine de filtrelerle düzenleyebilirsiniz.

TikTok para kazanma şartları nelerdir?

TikTok para kazanma şartları bulunmaktadır. TikTok’un özellikle Creator Fund veya Creator Marketplace programlarından para kazanmak istiyorsanız, belirli şartları sağlamanız gerekmektedir.

Tiktok para kazanma şartları:

 • En az 18 yaşında olmak
 • Türkiye, ABD, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İtalya veya İspanya’da yaşıyor olmak
 • En az 10.000 takipçiye sahip olmak
 • Son 30 gün içinde en az 100.000 video görüntülenmesi
 • TikTok topluluk kuralları ve hizmet şartlarına uyunluk

TikTok’ta para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

TikTok’un Creator Marketplace veya Creator Fund programlarından para kazanmak için en az 10.000 takipçi gerekmektedir. Hesabınızda 10.000 ve üzeri takipçi varsa TikTok’a ait programlardan para kazanabilirsiniz.

Elbette, bu programlar dışında reklam gönderileri ve satış ortaklığı bağlantıları yayınlamak için takipçi sayınızın yüksek olması gerekmez. Burada para kazanmak için en önemli durum, hesabınızdaki etkileşimin yüksek olmasıdır.

TikTok pazarlama istatistikleri nasıldır?

TikTok’tan para kazanma yöntemlerini öğrenmeden önce bu sosyal ağın büyüklüğünü anlamanız gerekir. Çünkü TikTok pazarlama istatistikleri ağın kazanç sağlamak için ne kadar büyük olduğunu gözler önüne sermektedir:

 • TikTok, Instagram’dan sonra influencer pazarlama için ikinci sırada yer alıyor ve yükselmeye devam etmektedir
 • TikTok, Z Kuşağı için televizyonun yerini almaktadır
 • Sosyal Ticaret TikTok’ta para kazanmak için olağan hale gelmektedir
 • Gelecek yıl, daha fazla influencer ve markanın, pazarlama için TikTok’u kullanması beklenmektedir
 • Pazarlamacıların %63’ü gelecek yıl influencer pazarlama bütçelerini artırmayı planlamaktadır
 • Avrupa’daki TikTok kullanıcılarının %5’i 29 yaşın altında bulunmaktadır

Bütün bu istatistikler TikTok’un büyüklüğüne işaret etmektedir. Bu da TikTok’tan para kazanma potansiyelini göstermektedir. Sonuç olarak, doğru yöntemler ile bu sosyal ağdan kazanç sağlamak mümkündür.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu