Uberfacts hesabı, Twitter’da gerçekleri paylaşarak yılda 500 bin dolar kazanıyor

Kullanıcılardan para kazanmak, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya siteleri için süregelen bir sorun olmakta iken; bir kullanıcı, sosyal medya platformlarını kullanarak yılda 500.000 dolar kazanmanın etkili bir bir yolunu çoktan buldu.

@Uberfacts adlı Twitter hesabının arkasındaki isim olan 25 yaşındaki Kris Sanchez, rastgele gerçekleri tweetleyerek bol sıfırlı gelirlere sahip oldu.

2009’daki ilk tweet’inden bu yana, Sanchez; Twitter, Facebook ve Instagram’da 18 milyonun üzerinde takipçiyi bir araya topladı.

Sanchez, “Bu aslında ilginç bir iş modeli, Twitter ve Facebook sayfam için içerik oluşturan yayıncılar ile çalışıyorum ve web sitelerine ne kadar web trafiği kazandığıma göre ücret alıyorum” diyor.

Uberfatcts, ara ara yeni ürünler veya filmler için doğrudan kampanyalar da yapıyor. Bunlar için, Sanchez tweet başına ödeme alıyor, ancak kazancı çoğunlukla hesabın üçüncü taraf sitelerine oluşturduğu trafikler sayesinde geliyor.

Uberfacts hesabı, Twitter’da en çok takip edilen 150 hesaptan biri ve 13.5 milyondan fazla takipçiye sahip. Attığı tweetler milyonlarca retweet ve favorilenme alıyor. Uberfacts takipçileri arasında pek çok ünlü isim de var. Sanchez, yüksek profilli takipçi hesaplarının iş olanakları yaratmasına ve para kazanmasına önemli oranda yardımcı olduğunu da ekliyor.

Başarılı girişimci, Paris Hilton ve Kim Kardashian gibi ünlülerin tweetlerini retweet etmeye başladığında büyümesinin hızlandığını ve başka bir şirketin kendisine Twitter’dan nasıl para kazanacağını öğrettiğinde hesabı bir iş modeline çevirdiğini belirtiyor.

Sanchez, ilk zamanlar tweet atarak para kazanabileceğini bilmezken daha sonra ChaCha adlı bir şirketin kendine yol göstermesi ile içeriklerinin tamamından nasıl para kazanacağını öğrenmeye başlamış.

Sanchez, “Takipçilerime gerçekten hitap edecek galeri ve listeleri seçmemde bana yardımcı oldular” diyor . Bu yöntemle Uzay Hakkında Bilmediğiniz On Şey veya İnsan Vücuduna dair İnanmayacağınız 7 Gerçek gibi listelerle gelirini artırmış.

Her şey Twitter’da başlasa ve en çok takipçi bu sitede olsa da, Sanchez en heyecanlı takipçilerin Instagram’da olduğunun ve bunda yazı yerine video ve resim kullanımının etkili olduğunun altını çiziyor.

Son yıllarda en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri, bu sene borsaya da açılmaya hazırlanan Snapchat adlı görüntü mesajlaşma uygulaması. eMarketer‘ın yakın tarihli bir çalışmasına göre, Snapchat 2016 yılı sonunda yüzde 27 büyümeye sahip ve bu yıl bu uygulamayı yakında çok daha fazla kişi kullanıyor olacak. Bu hızlı büyümeye rağmen Sanchez, en azından şimdilik bu uygulama ile henüz para kazanamadığını belirtiyor.

Sanchez her gün 10 saate kadar vaktini internetten ve diğer kaynaklardan gerçeklerle ilgili araştırma yaparak sosyal medya platformlarında paylaşabileceği yeni ve ilginç içerikler bulmaya harcıyor.

Uberfacts Snapchat’te olmasa da, Sanchez markayı genişletmek ve daha fazla para kazanmak için sosyal medya dışında başka yollar da buluyor.

Sanchez, birkaç ay önce Kediler Zihin Kontrolü Yapabilme Yeteneğine Sahip: ve 1.000+ Uberfact adlı kitabını da piyasaya sürdü.

Sosyal medya fenomenleri klişeleşen yöntemleri bir kenarı bırakarak bir şekilde kazanç sağlamanın yolunu buluyorlar. Geçtiğimiz haftalarda da bir başka genç fenomen Jake Paul, sosyal medya takipçilerini paraya çevirmenin bazı yollarını paylaşmıştı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu