Youtube’dan Ayda 100 Bin Dolar Kazanıyorlar

Para kazanmak dünya üzerinde yaşayan bazı insanlar için gerçekten oldukça kolay olabiliyor. Bugün ki yazıda Youtube videolarıyla kolayca ayda 100 bin dolar para kazanan iki küçük kız çocuğunun hikayesine tanık olacaksınız.

Para kazanmanın her iş alanına göre türlü zorlukları olabilir fakat bu hikayede işler pek de zor değil. Geleneksel medyayı hızla ele geçiren dijital medyanın en büyük silahlarından biri bana göre kesinlikle video paylaşım ağları. Gelir paylaşımı revizyonundan sonra Youtube’da zirvenin tepesinde.

Daha önce Youtube içerik oluşturucularının ne yapıp, nasıl videolardan para -para demek yanlış olacak servet- kazandıklarını dünyadan örneklerle öğrenmiştik. Hatta şurada kazanç üzerine tüyolar da verilmişti. Yerelde de kazananlar var, belki -şimdilik- servet kazanamıyorlar ama en azından hatırı sayılı miktarda para kazanabildiklerini biliyoruz.

Uzatmadan yazıya konu olan hikayeye geçeyim. Reklamverenler için sosyal video verileri hazırlayan OpenSlate‘e göre Gıda ve Yemek Pişirme alanında CharlisCraftyKitchen adlı Youtube kanalı, alanında en çok izlenenler arasında ilk sırada. Yine OpenSlate verilerine göre kanal aylık 29 milyona yakın görüntüleme alıyor ve kanal sahibi aylık 127 bin dolar gelir elde ediyor.

Buraya kadar her şey normal olabilir. Fakat kanalın sahibi Charli yalnızca 8 yaşında. Arada sırada 6 yaşındaki küçük kardeşiyle de videolar hazırlayan Charli, yaklaşık üç yıldır bu işi yapıyor.

İşte hikayenin ilgi çeken yanı da bu…

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu