Kullanım Koşulları

‘konupara.com’ sitesine erişim ve sitenin kullanımı hem Türkiye’de, hem de diğer ülkelerde konupara.com tarafından aşağıdaki koşullara tabi olarak sağlanmaktadır:

1. konupara.com sitesini kullanmakla, siteyi ilk kez kullandığınızda derhal geçerli hale gelecek olan bu koşulları kabul etmiş olmaktasınız. Aşağıda yer alan koşulların herhangi birine uymayı kabul etmiyorsanız lütfen konupara.com sitesine girmeyin, siteyi kullanmayın ve/veya katkı göndermeyin.

2. konupara.com bu koşulları zamanla değiştirebileceği için koşulları düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. konupara.com sitesini kullanmaya devam etmenizin güncellenmiş ve/veya değiştirilmiş koşulları kabul ettiğiniz anlamına geldiği varsayılacaktır. Koşullardaki değişiklikleri kabul etmiyorsanız siteyi kullanmayı bırakmalısınız.

Sitenin Kullanımı

3. konupara.com sitesini sadece yasal amaçlarla ve başka herhangi bir kimsenin siteyi kullanma ve huzurunu kaçırma hakkına tecavüz etmeyecek ve bu hakkı kısıtlamayacak ve/veya engellemeyecek şekilde kullanmayı kabul etmektesiniz. Herhangi bir kimsenin taciz edilmesi ya da rahatsız olmasına yol açılması ya da sıkıntıya sokulması, müstehcen ya da itici ve kırıcı nitelikte içeriklerin iletilmesi ve konupara.com sitesi içinde normal diyalog akımının bozulması yasaklanan bu davranışlara dahildir.

4. Site, içerikleri ve özellikleri, önceden bildirim veya gerekçeler olmaksızın, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için konupara.com tarafından herhangi bir zamanda, teknik veya başka nedenlerle genişletebileceğini, sınırlandırabileceğini, değiştirilebileceğini veya tamamen sonlandırılabileceğini kabul etmektesiniz.

Sitedeki yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir

5. konupara.com sitesini kullanarak, sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyelerin yatırım danışmanlığı kapsamında olmadığını, yatırım danışmanlığı hizmetinin; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulduğunu bildiğinizi kabul etmektesiniz. Burada yer alan yorum ve tavsiyelerin, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayandığını, bu görüşlerin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabileceğini ve bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı vermenizin beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabileceğini kabul etmektesiniz.

6. konupara.com sitesini kullanarak gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda uğrayabileceğiniz doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı konupara.com’un hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul etmektesiniz.

Fikri Mülkiyet

7. konupara.com sitesine ve (yazılımlar da dahil olmak üzere) sitenin bütün içeriğine ilişkin her türlü telif hakkı, markalar, tasarım hakları, patentler ve (tescil ettirilmiş olsun, olmasın) diğer fikri mülkiyet hakları konupara.com’a ya da (başka kullanıcılar/kuruluşlar da dahil olmak üzere) kendisine lisans ve/veya izin verenlere aittir. konupara.com sitesinin içeriğini, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında, önceden izin almaksızın  herhangi bir amaçla kopyalamanız, çoğaltmanız, yeniden yayımlamanız, parçalarına ayırmanız, çözmeniz, tersine mühendisliğe tabi tutmanız, indirmeniz, bir siteye asmanız, radyo ve televizyon gibi yöntemlerle yayımlamanız, iletmeniz, kamuya sunmanız ya da başka herhangi bir şekilde kullanmanız yasaktır. Ayrıca, konupara.com sitesinde yer alan herhangi bir içeriği, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla uyarlamamayı, değiştirmemeyi ya da bu içerikten yola çıkarak başka bir yapıt üretmemeyi kabul etmektesiniz. konupara.com sitesi içeriğinin ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kullanılması konupara.com’dan önceden izin alınmasına tabidir.

8. konupara.com’u ya da üçüncü şahısları veya ürün ve hizmetlerini gösteren isim, görüntü ve logolar konupara.com ve/veya üçüncü şahıslara ait telif hakları, tasarım hakları ve markalara tabidir. Kullanım koşullarında yer alan hiçbir şey konupara.com’a ya da herhangi bir üçüncü şahsa ait herhangi bir marka ya da tasarım veya telif hakkını kullanmak konusunda siteyi kullananlara herhangi bir ruhsat, lisans ya da hak verildiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

Gönderilen Katkılar ve Katkıda Bulunma

9. (Herhangi bir metin, fotoğraf, grafik, video kaydı da dahil olmak üzere) herhangi bir katkıyı konupara.com’la paylaşmakla konupara.com’a söz konusu katkıyı ücretsiz olarak konupara.com hizmetleri için dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir ortamda (katkının işletimsel ya da editöryel nedenlerle değiştirilmesi ya da uyarlanması da dahil olmak üzere) dilediği herhangi bir şekilde kullanma izni vermektesiniz.

10. Göndereceğiniz katkının telif hakkı size ait olmaya devam edecek olup yukarıda anılan izin sadece konupara.com’a verilmiş değildir. Dolayısıyla, söz konusu malzemeyi, başkalarının da kullanmasına izin vermek de dahil olmak üzere, dilediğiniz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

11. konupara.com’un göndereceğiniz katkıyı kullanabilmesi için bu katkının kendi özgün yapıtınız olduğunu, hakaret içermediğini ve herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti yasasını ihlal etmediğini, katkıyı yukarıda belirtilen amaçlarla kullanması için konupara.com’a izin vermeye hakkınız olduğunu kabul etmektesiniz.

12. Normal şartlarda, aksini talep etmediğiniz sürece, gönderdiğiniz katkıyla birlikte isminizi de gösteririz, ama işletimsel nedenlerle bu her zaman mümkün olmayabilir. konupara.com’un, gönderdiğiniz katkıyla ilgili olarak, idari nedenlerle ya da doğrulama amacıyla sizinle bağlantı kurması gerekebileceği gibi, belli projelerle ilgili olarak bağlantı kurması da gerekebilir. Sizinle ne zaman ve ne şekilde bağlantı kurabileceğimiz konusunda ayrıntılı bilgi için konupara.com’un Gizlilik Politikası ile geçerli olabilecek kurallara bakın.

13. konupara.com ile paylaşabileceğiniz içerikler yaratırken lütfen kendinizi ya da başkalarını tehlikeye atmayın, gereksiz risklere girmeyin ya da herhangi bir yasayı çiğnemeyin.

14. konupara.com’a gönderdiğiniz katkılarınız hakkında:

  • Katkılarınız terbiye ve incelik sınırları içinde kalmalıdır. Negatif görüşler bile pozitif ve diplomatik çerçevede anlatılabilir.
  • Yıkıcı, itici ve kırıcı ya da saldırgan davranışlara izin yoktur. Gönderilen katkılar yapıcı ve kibar olmalı, tatsızlık yaratmak ya da olay çıkarmak amacıyla gönderilmemelidir.
  • Yasadışı ya da rahatsızlık verici içeriğe izin yoktur. Yasadışı, taciz edici, hakaretamiz, saldırgan, tehdit edici, zararlı, müstehcen, küfürlü, cinsel nitelikli, ırkçı ya da başka bir şekilde rahatsız edici olan içerikler kabullenilemez.
  • Konu dışı katkı gönderilemez. Aynı ya da birbirine çok benzeyen katkıların birçok defa gönderilmesine izin verilmez. Lütfen aynı katkıyı birden fazla tartışmaya sunmayın ya da belli bir konu ele alınırken konu dışı katkı göndermeyin. Sadece sitemizle ilgili olan katkılar kabul edilmektedir.
  • Reklam ya da ürün destekleme amaçlı katkı gönderilemez.
  • Katkılarınızı yalnızca Türkçe gönderebilirsiniz.
  • Başka birisinin kimliğiyle katkı gönderilemez.
  • Uygun olmayan (örneğin küfürlü ya da itici ve kırıcı) kullanıcı adlarına izin yoktur. Katkılarınızı göndermek için bir takma ad seçebilirsiniz. Bir takma ad seçerseniz, takma adınızı kullanarak yapacağınız eylemlerden sorumlu olmaya devam edersiniz.
  • ‘URL’ler (web sitesi adresleri) yalnızca iç kurallar izin verdiği takdirde siteye konulabilir.
  • Yatırım araçlarının sistem ve prensiplerini bozan, diğer yatırımcıları aldatma niyetiyle gönderilen içerikler kabullenilemez.

15. konupara.com sitesine katkıda bulunurken site kurallarına uymayacak olursanız, size, katkınızın neden reddedildiğini ya da değiştirildiğini açıklayan bir e-posta iletisi gönderilir. Bu iletide, kuralları çiğnemeye devam edecek olursanız hesabınız hakkında işlem yapılabileceğini belirten bir uyarı da yer alabilir.

Söz konusu işlem, gönderebileceğiniz içeriklerin siteye girmesine izin verilmeden önce kontrol edilmesini ya da konupara.com sitesine katkıda bulunma olanağınızın geçici ya da sürekli olarak askıya alınmasını içerebilir.

konupara.com sitesinde itici ve kırıcı ya da uygunsuz içerikler sunar ya da paylaşır veya konupara.com’un düzenini bozucu başka herhangi bir davranışta bulunursanız ve konupara.com bu davranışın ciddi olduğu ve/veya tekrarlandığı görüşünde olursa, kuralları çiğnemeye devam etmenizi önlemek için elinde bulunan size ait bütün bilgileri kullanabilir.

konupara.com, herhangi bir noktada, herhangi bir nedenle herhangi bir katkıyı silme ya da herhangi bir konupara.com hesabı hakkında işlem yapma hakkını saklı tutar.

16. Yukarıda belirtilen “katkı” iznini konupara.com’a bu koşullara tabi olarak vermek istemiyorsanız, lütfen konupara.com sitesine katkı göndermeyin ya da siteyle katkı paylaşmayın.

Feragatnameler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

17. konupara.com sitesinde yer alan içeriğin çoğu kamu üyeleri tarafından yaratılır. Aksi özel olarak belirtilmedikçe, açıklanan görüşler, konupara.com’a değil, bu kimselere aittir. Kamu üyeleri tarafından konupara.com sitesine yerleştirilen herhangi bir içeriğe, ya da konupara.com sitesinden erişilebilen, üçüncü şahıslara ait sitelerin mevcudiyetine ya da içeriğine ilişkin olarak konupara.com’un herhangi bir sorumluluğu yoktur. konupara.com sitesinden üçüncü şahıslara ait sitelere link verilmesi konupara.com’un söz konusu siteleri herhangi bir şekilde onayladığı anlamına gelmemekte olup bu sitelerin kullanımı kendi riskinizdedir.

18. konupara.com, ürün ve hizmetleri (ya da üçüncü şahısların ürün ve hizmetleri) hakkında ya da bunlara ilişkin bilgiler, isimler, görüntüler, resimler, logolar ve ikonalar dahil olmak üzere, konupara.com sitesinin içeriği “OLDUĞU ŞEKİLDE” ve “MEVCUT OLDUĞU KADARIYLA” sunulmaktadır. konupara.com, ima edilen tatmin edici kalite, belli bir amaç için uygunluk, zarar vermeme, uyumluluk, güvenlik ve doğruluk garantileri dahil olmak üzere, (yasaların açıkça belirttiği ya da ima ettiği) bütün beyan ve garantilerin yasaların izin verdiği ölçüde dışında durur. konupara.com, web sitesinin ya da bu sitedeki herhangi bir içeriğin güncelliğini, eksiksizliğini ya da performansını garanti etmemektedir. konupara.com tarafından sunulan bütün içeriklerin yayımlanma aşamasında doğru olmasını sağlamak için çaba gösterilmesine rağmen, web sitesindeki yanlışlar, eksikler ve doğru olmayan içerikler için konupara.com adına hiçbir sorumluluk kabul edilmez.

19. konupara.com şu hasar ve kayıpların hiçbirinden sorumlu olmayacaktır: (a) gelir ya da beklenilen kar kaybı; (b) veri kayıpları; (c) fırsat kaybı; (d) iş kaybı; (e) iyi niyet ya da itibar kaybı; (f) üçüncü şahısların uğradığı kayıplar; ya da (g) davanın türü ne olursa olsun, konupara.com’un kullanılmasından kaynaklanan dolaylı, neticesel, özel ya da cezai tazminatlar.

20. konupara.com, sitedeki mevcut olan işlevlerin kesintisiz ve hatasız olacağını, kusurların düzeltileceğini ya da konupara.com sitesinin ya da sunucusunun virüs ve çaparlardan arındırılmış olduğunu garanti etmez. Kendinize özgü giren ve çıkan veri doğruluğu gereksinimlerinize karşılık verecek yeterli süreçler ve (anti-virüs kontrolleri ve başka güvenlik kontrolleri de dahil olmak üzere) virüs kontrolleri uygulamanın kendi sorumluluğunuz olduğunu kabul etmektesiniz.

Genel

21. Bu koşulların herhangi birinin koşulların geçerli olmasına niyet edilen herhangi bir eyalet ya da ülkedeki yasalara göre yasadışı, geçersiz ya da başka nedenlerle uygulanamaz olduğunun saptanması halinde söz konusu koşul yasadışı, geçersiz ve uygulanamaz olduğu ölçüde ilgili yasaların hüküm sürdüğü bölgede bu koşullardan ayrılacak ve çıkarılacak, kalan koşullar ise geçerliliklerini koruyacak, bağlayıcı ve uygulanabilir olmaya devam edecektir.

22. konupara.com’un bu koşullardan kaynaklanan herhangi bir hakkını kullanmaması ya da uygulamaması veya kullanmak ya da uygulamakta gecikmesi konupara.com’un söz konusu hakkından feragat edildiği anlamına gelmeyecektir.

23. Bu koşullar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacak, bu yasalara göre yorumlanacak ve herhangi bir uyuşmazlık halinde yargı yetkisi münhasıran Türkiye’deki mahkemelere ait olacaktır.

24. Kullanıcı sözleşmemiz ve hizmetlerimiz hakkında başka sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen editor@konupara.com adresinden bizimle iletişime geçin.

Son Güncelleme: 26 Ekim 2018