İlginç Reklam Kampanyaları: McDonald’s Komşuyu Utandırıyor

14.10.2021

Yaratıcı ve ilginç reklam kampanyaları her zaman ortaya yeni fikirler çıkarıyor. Bu kez McDonald’s, İsveç için hazırladığı reklam kampanyasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Dünyanın en pahalı ve en yaşanılabilir ülkelerinden biri olarak tanıdığımız Norveç’te yaklaşık 31.90TL olan Big Mac menü, İsveç’te 20TL! Buraya kadar pek bir ilginçlik yok ama bu iki ülkenin sınırına bir billboard yerleştirip, bir tarafına Big Mac’in Norveç fiyatını diğer tarafına da İsveç fiyatını yazarsanız bu oldukça ilginç olur.

İşte McDonald’s tam da bunu yaptı. İki ülke sınıra yerleştirdiği billboard ile Norveç’ten gelenleri, İsveç’in ucuz Big Mac fiyatıyla karşıladı.

big-mac-billboard-yaratici-reklam

yaratici-reklam-kampayalari1 yaratici-reklam-kampayalari2 yaratici-reklam-kampayalari22 yaratici-reklam-kampayalari3 yaratici-reklam-kampayalari4 yaratici-reklam-kampayalari44 yaratici-billboard-reklamlari-1 yaratici-billboard-reklamlari-2

YORUMLAR

  1. Ferdi Okur dedi ki:

    Gerçekten ilginç ve yerinde bir reklam çalışması yapmışlar. McDonald’s bu konuda güzel çalışan bir şirket. Günümüzde böyle reklam kampanyaları tüketicinin oldukça fazla ilgisini çekiyor.