Milyon Dolarlık Coca-Cola Life Reklamları Geliyor

14.10.2021

Geçen yıl Arjantin’de tanıtımı yapılan Coca-Cola Life reklamları, 2015 yılında İngiltere ve ABD’de yapılmaya başlanacak.

Dünyanın en büyük içecek markalarından biri olan Coca-Cola, tarihinde ilk kez şişelerinin üstünü kırmızıdan arındırdı. Aslına bakarsanız daha önce Coca-Cola Zero için şişelerini siyah yapmıştı fakat kırmızı tonlarını yine kullanmıştı. Coca-Cola Life ile sadece yeşil ve beyaz tonlarını kullanacak olan şirket, Arjantin ve Şili’den sonra yaptığı reklam kampanyalarına sırasıyla İngiltere ve ABD’de devam edecek.

Satışa çıktığı ülkelerde yeşil paketle sunulan Coca-Cola Life‘ın kafein miktarı diğer kolalara oranla çok daha düşük ve normal kola 250 kaloriyken, Life’ın sadece 108 kalori olduğu ve şişesinin doğa dostu belirtiliyor.

2006 yılında Coca-Cola Zero’nun lansmanını yapan şirket, uzun bir aradan sonra ilk kez bir lansman heyecanına imza atarak stevia bazlı içeçeği Coca-Cola Life’ı tanıttı. Lansman sırasında konuşan şirketin pazarlama sorumlusu Bobby Brittain, ‘farkındalık yaratmak istiyoruz’ ifadelerini kullandı. Coca-cola’nın sağlık mesajları verdiği bir dönemde hayata geçirilen Coca-Cola Life’ın kampanya bütçesinde milyon dolarlık rakamların kullanılacağı belirtiliyor. Şimdiden açıkhava, dijital ortamlarda ve basında yer alan tanıtımların TV reklamları 2015 yılında yayınlanmaya başlanacak.

Coca-Cola’nın Arjantin için gerçekleştirmiş olduğu reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.