Apple, Mobil Ödemeler için American Express, Visa ve Mastercard ile Ortaklık Yaptı

14.10.2021

Apple, güvenilir kaynakların servis ettiği haberlere göre mobil ödemeler konusunda American Express ile ortaklık anlaşması imzaladı.

iPhone 6 ile gelecek mobil ödeme özelliğiyle Apple kullanıcıları herhangi bir karta gerek duymadan mobil cihazları aracılığıyla kolayca ödeme yapabilecekler. American Express ile anlaşma sağlayan Apple’ın en büyük ikinci kredi kartı şirketi Visa ile ortaklık masasına oturduğu söylentilerinin ardından, WSJ muhabirlerinden Amir Efrati Temmuz sonunda Apple ile Visa’nın anlaşmaya vardığı bilgisini basına ulaştırmıştı.

Bu haberleri takiben, Bloomberg ise Apple’ın MasterCard ile de anlaşma sağladığını duyurdu. Yeni gelecek iWallet güncellemesi sayesinde iPhone kullanıcıları iPhone 5S telefonlarını da kullanarak ödemelerini cep telefonları üzerinden yapabilecekler.

Apple’ın getireceği ve önümüzdeki yıllarda yaygınlaşacağı beklenen mobil kredi kullanımının satışlar üzerindeki etkileri şimdiden merak edilen konular arasında.

YORUMLAR

  1. Murat dedi ki:

    ABD’de en çok kullanılan telefon Apple olunca bana kalırsa Mastercard, Visa ile anlaşması geç oldu. Ortaklık kararı almaları güzel olmuş.