Blog Oscarları Sahiplerini Arıyor

14.10.2021

Blog dünyasında bir gelenek haline gelen ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Bumerang Ödülleri için geri sayım başladı.

Türkiye’nin en özgün içeriklere sahip bloglarının yarışmaya başladığı 4. Bumerang Ödülleri‘nin heyecanı sosyal medyaya da yansımış durumda. Yarışmaya katılan bloggerlar #BUM14 etiketi üzerinden takipçileriyle etkileşime geçerek oy bulmaya çalışıyor. Benim gibi henüz oy vermeyen blog okuyucuları da yarışmaya katılan blogları keşfederek, oy vereceği blogları seçmeye çalışıyor.

Bu arada, Bumerang Ödülleri’ne geçen yıl 1700’ün üzerinde başvuru olduğunu, yaklaşık 45 bin kişinin oy kullandığını ve en yüksek oyları alan blogların alanında uzman jüri kadrosu tarafından değerlendirildiğini hatırlatmak isterim. Yani yarışmaya katılan bloggerların işi bir hayli zor olsa da, bu yolun sonunda muhteşem bir ödül var.

Bumerang Ödülleri’nde Yeni Yarışma Kategorileri

Geçen yıllarda En Tarz Blog, En Çalışkan Blog, En Sosyal Blog, En İyi Yerel Site ve En Uzman Site kategorilerinde ödül dağıtan Bumerang, bu yıl En Çalışkan Site ve En İyi Çıkış Yapan Blog kategorilerini de ekleyerek ödül kategorileri sayısını artırdı. Bu artışla alanında en iyisi olan daha fazla blog ödül almış olacak.

4. Bumerang Ödülleri için henüz başvurunuzu yapmadıysanız, Bumerang panelinize girerek yarışmaya katılabilirsiniz. Oylamaya katılmak için de 20 Kasım 2014 tarihine kadar vakit var.

Ozan Doğulu ve daha birçok ünlü ismin katılacağı belirtilen 4. Bumerang Ödülleri 10 Aralık 2014 Çarşamba günü IKSV Salon‘da sahiplerini bulacak.

Bende oy vereceğim blogları araştırmaya devam etmeden önce, yarışmaya katılan tüm bloggerlara içerik aşkına diyerek başarılar diliyorum.

YORUMLAR

 1. Ayşe dedi ki:

  Bu kategoriler ve jüriler bi harika :) En tarz blog kategorisine başvurumu yaptım heyecanla bekliyorum sonucunu :)

 2. Taflan dedi ki:

  Ferzan Merhaba,

  Hem bumerangın ödül sayfasında aksi yazıyor, hem de denedik, ikinci kategoriden bir adaya oy vermek için telefon numaramızı yazdığımızda sistem izin vermiyor. Çok arkadaşımız farklı kategorilerde yarışıyor, eminsen ve yolunu gösterirsen biz de bilmek isteriz. :)

  Keşfetsene incelemen ve yorumların için çok teşekkür ederiz. :)

  1. Ferzan dedi ki:

   Evet Taflan, dediğiniz gibi sadece tek bir oy kullanım hakkı veriliyormuş. Yazıyı güncelledim. Bu arada sanıyorum Bumhaber’in de bir güncelleme yapması gerekecek. http://bumhaber.hurriyet.com.tr/2014/10/4-bumerang-odulleri-basliyor/ bağlantısında “Katılım ve Oylama Süreci” başlığı altında durum yanlış anlatılmış.

   Yayını düzeltmemi sağladığınız için teşekkür ederim.

 3. Ferzan dedi ki:

  Merhaba Taflan,

  Yanlış yazmış olabileceğim düşüncesiyle bilginin doğruluğunu teyit ettim ve tek bir kişi tarafından her 7 kategoriye 1′er oy verilmesinin mümkün olduğunu gördüm. Yani, tek bir kişinin 7 ayrı kategoride yarışan 7 ayrı blog sitesine oy vermesi mümkün. Bu arada blogunuzu inceledim ve oldukça beğendim. Yarışmada başarılar dilerim :)

 4. Taflan dedi ki:

  Merhaba,

  Her kategoride 1’erden 7 oy verilmesi mümkün değil ne yazık ki. Sadece 1 kategoride oy kullanılabiliyor. Bilgilendirmek istedim :)