Enpara %50 indirim kampanyasına Netflix’i de dahil etti

21.01.2022

Geçtiğimiz hafta Türkiye dahil 130 ülkeye daha genişleyen Netflix, 190 ülkede faaliyet vermeye başladı.

Geçen hafta Salı günü Netflix’in basın duyurusunun ardından şirket hisseleri de yüzde 6 artışla, ciddi değer kazanmıştı. Fakat Netflix’in stock durumundan ziyade benim paylaşmak istediğim farklı bir haber var.

Netflix Türkiye’ye geldi gelmesine ama avroyla geldi. Avronun para biriminiz karşısındaki değeri de malumunuz. Kuzey Amerika’da aylık 9.99 dolara sunulan standart paket, Avrupa ve Türkiye’de 9.99 avroya sunuluyor. Arada belirgin bir fiyat farkı olmasa da hizmeti Türkiye’deki diğer dijital platformlarla karşılaştırdığımızda piyasa fiyatının yüksek olduğunu söylemek zor değil. Netflix’in içerik arşivini diğer platformlarla karşılaştırmak kısmen doğru olmasa da şu anda içerik olarak ne yazık ki pek de avantajlı değil. En azından beklentilerimizi karşılayacak bir hizmet henüz ortada yok. Üstelik Türkçe altyazıların olmayışı da hizmetin ayrı bir dezavantajı olarak değerlendirilebilir. Çünkü biliyorum ki, pek çok kişi Türkçe altyazı ile dizi veya filmleri izlemeyi tercih edecek.

Mevcut Türkiye arşivi, fiyatı, avantajları ve dezavantajları derken, sözlükte Enpara‘nın adı geçti. Spotify, iTunes, Steam üzerinden yapılan harcamalara yüzde %50 indirim fırsatı sağlayan Enpara, Netflix için de bu güzelliği yapabilecek bir bankaydı. Sözlüğü sıkça takip ettiğini bildiğimiz Enpara, nihayet beklenen güzelliği yaparak 7 Ocak’ta ‘Oyun, Müzik ve Eğlenceye %50 indirim’ kampanyasına Netflix’i de dahil ettiğini açıkladı.

Netflix’i dün deneme fırsatım oldu. 1 aylık denemeyi bedelsiz sunduğu için ödeme yapmadım ama geçen yıl App Store üzerinden aynı kampanyadan yararlanmıştım. Eminim Enpara müşterileri en az bir ya da iki kere bu kampanyadan yararlanmışlardır.

Bilmeyenlere anlatayım. Enpara, müşterilerine Encard ile Netflix, Steam ve Spotify üzerinden yaptıkları aylık toplam 50 TL’ye kadar olan alışverişlerin %50’sini geri veriyor. Yapılan alışverişlerin %50’si bir sonraki ayın 5. iş güne kadar -genelde çok daha kısa sürüyor- müşterilerin Vadesiz TL hesaplarına iade ediliyor.

Kampanya 31 Mart 2016 tarihine kadar geçerli. Ayrıca kampanyanın uzatılmayacağı da belirtiliyor.

Hatırlatmalar:

Steam, Spotify ve Netflix’in yanı sıra; LOL, iTunes, App Store, Google Play, Facebook, Windows Store, Xbox, Playstation ve Deezer üzerinden yapılan alışverişler de kampanyaya dahil. Encard dışında Paypal gibi diğer ödeme sistemlerinin kullanılması kampanyaya dahil değil. Kampanyadan aylık maksimum 25 TL, kampanya bitimine kadar ise toplamda 375 TL’ye kadar iade kazanılıyor.

YORUMLAR

 1. Kemal dedi ki:

  Arkadaşlar Netflix Türkiye kataloğuna nasıl bakabilirim? Üye olmak istiyorum ama her dizi yok diyorlar. İstemediğim diziyi izlemeyeceksem para vermek istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1. Anıl dedi ki:

   Ben Netflix’i geçen ay son kez kullandım. Doğru her dizi yok. Üyeliğim açık olsa dizileri paylaşabilirdim ama şöyle söyleyim eğer Türkiye’de herhangi bir dizi ücretli yada ücretsiz platformda yayınlanıyorsa Netflix’te olmadığını düşünebilirsin. Misal Walking Dead yok. Benim sevdiğim dizilerin hepsini digitürk kapatmış kendine. Bende dizipub takılmaya başladım. Reklamlar can sıkıcı, altyazılar profesyonel değil ama ne yapalım. Netflix istediğim dizileri yayınlasa kapatmazdım üyeliğimi. Enpara’da çok iyi bu arada steam devam…

  2. Anıl dedi ki:

   Ben Netflix’i geçen ay son kez kullandım. Doğru her dizi yok. Üyeliğim açık olsa dizileri paylaşabilirdim ama şöyle söyleyim eğer Türkiye’de herhangi bir dizi ücretli yada ücretsiz platformda yayınlanıyorsa Netflix’te olmadığını düşünebilirsin. Misal Walking Dead yok. Benim sevdiğim dizilerin hepsini digitürk kapatmış kendine. Bende dizipub takılmaya başladım. Reklamlar can sıkıcı, altyazılar profesyonel değil ama ne yapalım. Netflix istediğim dizileri yayınlasa kapatmazdım üyeliğimi. Enpara’da çok iyi bu arada steam devam…

 2. Kemal dedi ki:

  Arkadaşlar Netflix Türkiye kataloğuna nasıl bakabilirim? Üye olmak istiyorum ama her dizi yok diyorlar. İstemediğim diziyi izlemeyeceksem para vermek istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 3. aynur dedi ki:

  Ben Enpara kullanmıyorum. Başvuru yapmayı düşündüm Atmleri çok saçma yerlerde evime çok uzak. Evime en yakın Atmsi cehennemin dibinde. Şimdi diyeceksiniz aylık istediğin bankadan tek para çekme işlemi ücretsiz diye. Her şeyini araştırdım biliyorum ama para çekmekten ziyade yatırmakda benim için önemli. Atmleri çoğalmadıkça yada bana yakın olmadıkça üzelerek kullanamayacağım.

  1. Gökalp dedi ki:

   Aksine finansbank atmleri her yerde var. Zaten atmler genelde hep aynı yerlerde oluyor. Bankanın atmsi uzaksa diğerleride uzak oluyor genelde yada bana öyle denk geliyor.

 4. one dedi ki:

  İsterim ki euronun el yaktığı şu günlerde enpara netflix kampanyasını uzatsın. Son yaptığı D&R kampanyasıyla mutlu oldum. Netflix kampanyası uzatılsa mutluluğum katlanacak :) Ayrıca neden D&R kampanyasıylada ilgili haber yazmadınız merak ettim.

  1. ekonomist.co dedi ki:

   Selamlar, her ne kadar yazmak ve duyurmak istesek de tüm banka kampanyalarını ne yazık ki yazamıyoruz. Tek bir banka üzerine birden fazla yazılan yazı da reklam algısı yaratabileceğinden yazmamayı tercih ediyoruz.

 5. Yalvaç dedi ki:

  Bende kampanyasında değilim. Beklediğim hizmeti alıyorum gerisi umrumda değil. Ne taahhüt ettilerse karşılığını verdiler. Dakikayı bırakın saniyeler içinde müşteri hizmetlerine bağlanmak ne demek? Enpara yokken ben bunu bilmiyordum. Bozmasınlar kendilerini her önüme gelene öneriyorum. Babamı enparalı yapamadım bi ona yanarım. İinternet deyince korkuyor adam.

 6. Ulaş dedi ki:

  Hep Cepteteble karşılaştırıyorlar Enparayı. 1,5 yıldır Enpara kullanıyorum kampanya yapsın yapmasın hep memnun kaldım. İşini hakkıyla yapan tek banka bana göre. Kampanyalarıda çok güzel. Birde Cepteteb değilde Enpara Yemeksepeti kampanyası yapsa ortalığı siler süpürür. Eğer gerçekten böyle takip ediyorlar Yemeksepeti içinde birşeyler düşünmelerini tavsiye ediyorum. Enpara muhteşem.

 7. Nur dedi ki:

  %50 indirim kampanyası bitince enpara’nın benzeri güzel bir kampanya yağacağını düşünüyorum.

 8. Yasin Bilgiç dedi ki:

  Bazı filmlerde Türkçe altyazı var. Keşke hizmete açmadan tam yapsalardı işi Türkçe altyazı ekleselerdi . herkes ingilizce altyazıyla anlayacak değil. Kampanyaya gelince Enpara kullandığım için birkere daha mutlu oldum :) en son beni birde babil kitap kampanyası memnun etmişti. Keşke kitap kampanyasıda devam etseydi yazdıklarımızı gördüklerine eminim kitap enpara kitap :)

 9. Elif avcı dedi ki:

  Ben altyazısız anlamıyorum. İngilizce altyazısız izliyorum ama pause yapıp duruyorum o ne demekti şu neydi derken tadı kalmıyor. Dikkat ettiğim arapça bile var Türkçe yok. Bu konuda çalışmaları yoksa üzgünüm ama Netflix and bye

  1. eren dedi ki:

   arapça dünyada en çok konuşulan 5. dil. türkçe 22. sırada mantıken değerlendirildiğin arpça’nın pazar payı daha yüksek. arapça “bile” varken demeden bilmek lazım bazı şeyleri.

  2. Yalvaç dedi ki:

   Onunla alakası yok Türkiye’ye hizmet vermek istiyorlarsa yapmaları gekiyor. Türkçe’yi destelemeliler.

 10. tuna dedi ki:

  Finallerim biter bitmez Netflix’le keyif üzerine keyif akar. Yalnız house of cards, htgawm, supernatural gibi dizilerin olmadığını öğrendim. Kullanan arkadaşlar tr’de yok diyor. Ne anlamı kalıyor o zaman sadece 30 lirayı o açıdan eleştirebilirim. Arşivi genişletmesi lazım.

  1. Berk Bolat dedi ki:

   Bende henüz finallerden çok fırsat bulamadım. Katılıyorum, incelediğim kadarıyla arşiv geniş değil. Bazı dizilerin yayın hakkından dolayı arşivin genişleyebileceğini çok da düşünmüyorum. Bakalım ne olacak.

 11. Gökhan dedi ki:

  Yorumum onaylanmadı yada gönderemedim tekrarar yazıyorum kampanyada iş yok diyorum. Zaten 1 aylık deneme kullanıyor herkes kampanya 31 martta bitiyor tekrar uzatılmayacaksa en paranın kampanyasının mantığı kalmıyor. Şimdi insanlar okuyunca oh ne güzel kampanya yaptılar şöyle böyle diyecek mantıklı bakın allahınızı severseniz yahu

  1. Berk Bolat dedi ki:

   Ama şu açıdan değerlendirmek daha doğru, bu kampanya geçen yıl başladı. Bitiş tarihi de önceden açıklanmıştı. Enpara sadece mevcut kampanyasına Netflix’i de dahil etti.

  2. Gökhan dedi ki:

   Kampanya yapmaya müşterilerini memnun etmeye istekliyse neden başka kampanya yapmıyorda bitecek kampanyaya dahil ediyor? Ne demek istediğimi anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun müşteri çekme oyunundan başka birşey değil ne yaparsaanız yapın

  3. Berk Bolat dedi ki:

   Ne diyebilirim ki gökhan farklı düşünüyoruz :)

 12. can bulan dedi ki:

  Kaç haftalık haber yeni gibi veriyorsun bu arada dolarmış euroymuş ne fark eder. Digiturk web bile beş para etmezken daha pahallı. Bakalım digi ne yapacak

  1. Berk Bolat dedi ki:

   Yazıyı dün yazdığım halde bana bugün az önce Enpara’dan kampanyayla ilgili mail geldi. Twitter’dan Facebook’tan kampanyayı 7 Ocak’ta duyurdular. Fazlası yapılmadı.

 13. Gökhan dedi ki:

  Kampanya Şubat’a kadar ölü zaten. Geçen hafta çarşamba günü faaliyete girdi ilk ay ücretsiz. 31 Mart’ta kampanya bitiyor en fazla 1 ay kampanyadan yararlanabiliyoruz. Herkes enpara enpara diyorda kimse mantıklı bakmıyor işe..

 14. tyfn dedi ki:

  Türkçe altyazının olmaması kötü. Bazı sitelerde chrome eklentilerinin olduğundan söz ediliyor. Altyazıyı biz indirip ekleyebiliyormuşuz divxplanetten yapılır ama her bölüm için zulüm olur. Ücretin yüksek olduğunu düşünmüyorum 1 aylık deneme sürümümü düzelir ümidiyle sonraki tarihte kullanayım diyorum. Denediniz mi altyazıyı altyazısız mı izliyorsunuz?

  1. Berk Bolat dedi ki:

   Maalesef Türkçe altyazı eklemeyi denemedim. İngilizce altyazı olarak zaten programsız eklentisiz izlenebiliyor. Divx forumda subflix programıyla uyumlu altyazı eklenebildiğini yazmışlar. Belki denemek istersiniz. http://forum.altyazi.org/index.php?showtopic=225445

  2. Soner dedi ki:

   O program düzgün çalışmıyor. Kaydırıyor alt yazıyı başka çözüm yolu yok mudur bu işe?

  3. Berk Bolat dedi ki:

   Keşke yardımcı olabilecek bir şeyler yazsam ama çözüm yolunu bende bilmiyorum. Programın işe yaradığı söyleniyor bazı yerlerde.