Galaxy S5: parmak izi sensör özelliğiyle mi geliyor?

14.10.2021

İlk olarak Apple‘ın iPhone 5S modeli ve TouchID ismiyle çıkan parmak izi sensörü özelliğinin Samsung’un S5 modeliyle birlikte geleceğini öğrendik.

Daha öncesinde HTC One Max telefonunda karşımıza çıkan parmak izi sensörü, bazı iddialara göre Samsung’un çıkışa hazırlanan Galaxy S5 modelinde de yer alacak. Fingerprint Cards isimli parmak izi sensörü geliştiren firmanın CEO’su Jahon Carlstrom yakın bir zamanda, Samsung’un 2014 yılında parmak izi sensörü özelliklerini tüm akıllı telefon modellerinde kullanacağını açıkladı.

Ayrıca Fingerprint Cards CEO’su Huawei ve LG markalarıyla da bu konuda görüştüklerini dile getirdi.

Akıllı telefon pazarında dev markalar birbirlerinden “esinlenmeye” devam ediyor gibi görünüyor, peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR

  1. Ziyaretçi dedi ki:

    htc one max modeline appledan esinlenip parmak izi sensörü koyduğunda hiç kimsenin umrunda olmadı ama samsung bi modeline parmak izi sensörü koysa herkes taklitçilikle hırsızlıkla suçlayıp üstüne çullanır. sebep açık yıllardan beri piyasanın en gelişmiş donanımına sahip akıllı telefonunu samsung üretiyor ve meyve veren ağaç taşlanıyor.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

    İphone sade, şık, kompakt ve stabil bir telefon. Ben bir telefonda bunları isterim. İstemeyende samsung alır olur biter. Samsungun daha güçlü donanımı olabilir ama android bu gücü sonuna kadar kullanamıyor maalesef plastikten oluşması en kötü yanı. s4 ün en büyük artısı ekran boyutu ve pil kapasitesidir baska hicbir artı yönü yok