Google, yeni bir uzantı ile Chrome’da yer imlerini elden geçiriyor

14.10.2021

Google, Bookmark Yöneticisi (Bookmark Manager) olarak adlandırılan yeni Chrome uzantısını yayına aldı.

Yer imlerinin daha iyi takip edilebilmesi amaçlayan Google, Bookmark Yöneticisi ile konuya göre imleri toplaya bileceğiniz. Bu yeni yer imi uzantısı sayesinde, her konuyla ilgili ayrı bir klasör oluşturabiliyor. Geliştirilmiş arama seçeneği ile yer imi başlığı, özeti gibi bir çok ek özellik kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Yer imi olarak eklediğiniz bağlantıların son güncellemelerini de görebilmeniz ve yer imlerinizi kullandığınız herhangi bir cihaza (dizüstü, tablet) anında senkronize etmeniz uygulamayla mümkün.

Ayrıca Google, yer imlerini elden geçirirken sosyal medyayı da unutmamış. Paylaşım olanakları sayesinde kamuya açık olarak ya da belirleyeceğiniz seçenekler doğrultusunda paylaşım yapabiliyorsunuz.

1.83 MB boyutunda bulunan ve şu anda sadece İngilizce olarak destek veren uygulama uzantısı Google Chrome tarayıcısı üzerinden çalışıyor. Yer imleri uzantısını tarayıcınıza entegre edebileceğiniz bağlantı: Bookmark Manager.

31 Ekim 2014 tarihinde güncellenen Google Bookmark Manager, şu anda yaklaşık 211.375 kullanıcı tarafından kullanıyor ve oy veren 290 kişi tarafından da 4 yıldıza layık görülmüş.

Konuyla ilgili olarak, En İyi 10 RSS Takip Sitesi adlı yayınımızı da okumak isteyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.