İkiye Bölünen Foursquare Yenilendi

14.10.2021

Foursquare 2014 yılı içinde radikal bir karar alarak, uygulmasını ikiye bölmüştü. Check-in yapan kullanıcılar için Swarm uygulamasını yayınlayan şirket, sadece mekan/yer önerileri sunacağı Foursquare uygulamasını logosundan, işleyiş özelliklerine kadar yeniledi.

Yeni uygulamanın Andorid, iOS gibi cihazlar için önümüzdeki hafta uygulama mağazalarında yer alacağı belirtiliyor.

Foursquare ekibi yeni uygulamanın özelliğini şu cümlelerle özetliyor:

Herkes dünyayı farklı bir şekilde keşfediyor, kendilerine has beğenileri, arkadaşları ve güvendikleri insanlar tarafından yönlendirilerek. Yerel arama bu konuda hiçbir zaman başarılı olamadı. Çünkü sizin kişisel beğenilerinizi anlayamadı, ve sonuç olarak, herkese aynı sonuçları gösterdi. Neden iki farklı insan Paris’i ziyaret ettiklerinde aynı önerileri görsünler? Ya da bir bar aradıklarında aynı mekan listelerini görsünler? Bu durumu değiştirmek üzereyiz. Birkaç hafta içinde piyasaya süreceğimiz Foursquare sizin beğenilerinize odaklanacak. Bize nelerden hoşlandığınızı söyleyin, biz de size beğenilerinizle uyuşan mekanlar bulalım, nerede olursanız olun.

Yeni Foursquare uygulaması böyle görünecek.

Yeni Foursquare uygulaması böyle görünecek.

 

Foursquare uygulamasının yeni özellikleriyle birlikte check-in yapmayı seven kullanıcılar Swarm uygulamasına yönlendirilecek. Ayrıca, iki uygulamayı kullanan kullanıcılar ise Foursquare uygulamasında mekanları gezer yukarıda bulunan “Burada” butonuyla check-in yapabilecekler.

 

YORUMLAR

  1. zehra dedi ki:

    Şu uygulamaya bir çözüm bulun Swarm doğru düzgün çalışmıyor ki ne gerek vardı anlayamadım ayrıca foursquare’ın bana kalırsa kullanıcı sayısı da düşmüştür. Çeksinler yaptıkları saçmalığın bedelini.