Twitter’da Emolojileri (Surat İfadelerini) Kullanın, Nasıl Mı?

14.10.2021

Twitter, akıllı telefonlarda hali hazırda emoloji kullanımı destekliyordu fakat web versiyonunda Twitter kullanıcıları surat ifadelerini (emolojileri) göremiyordu. Masaüstü bilgisayarlardan Twitter’a  bağlandığımızda ne olduğu belli olmayan küçük siyah kutular görüyorduk. Twitter web versiyonuna getirdiği yeni özellikle masaüstünde emoji’leri desteklemeye başladı.

Normalde yalnızca akıllı telefonlardan tweetlerimize çeşitli emolojiler ekleyebiliyoruz ama eğer web versiyonunda, masaüstü bilgisayarınızdan da tweetlerinize emoloji eklemek isterseniz bir kaç yol var.

Bunlardan ilki getemoji.com sitesine girerek istediğiniz sembolleri kopyalayarak tweetlerinize yapıştırmanızdır. Kopyalacağınız sembolu mouse ile seçin ve kopyala yaptıktan sonra tweetinizde istediğiniz yere ekleyin. Kopyalama aşamasında sembol ‘kare’ şeklinde görünecektir fakat siz tweetinizi gönderdiğiniz andan itibaren sembol görünecektir.

Normalde yalnızca akıllı telefonlardan tweetlerimize çeşitli emolojiler ekleyebiliyoruz ama eğer web versiyonunda, masaüstü bilgisayarınızdan da tweetlerinize emoloji eklemek isterseniz bir kaç yol var.

Seçeneklerden diğeri ve daha güvenli gördüğümüz Google Chrome eklentisi. “Emoji Extension for Twitter” isimli eklentiyi buradan Google Chrome tarayıcınıza kuruyorsunuz ve tweet atarken, tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan icon yardımıyla istediğiniz ifadeleri tweetlerinize ekleyebiliyorsunuz.

YORUMLAR

 1. anonim dedi ki:

  ben kullanamadım yardımcı olun :((

 2. Anonim dedi ki:

  hala kullanamıyorum yardımcı olursanız ?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, getemoji.com adlı web sitesine giriş yapın. Orada kullanmak istediğiniz surat ifadesinin seçin ve kopyalayıp, tweetinizde istediğiniz bir alana yapıştırın.

 3. Anonim dedi ki:

  Google Play’den herhangi bir türkçe klavyeden bu ifadeleri bulup indirebilirsiniz.

 4. Nazmiye dedi ki:

  Android telefonda nasıl yapılır

 5. ganzales dedi ki:

  Teşekkürler. Twitter’da surat ifadelerini görüyordum ne kadar süredir. Normalde android telefonumdan da görünüyor hatta surat ifadelerini kullanabiliyordum ama tarayıcıdan girildiğinde kullanamıyordum.