İşCep iOS Uygulaması Yenilendi

13.10.2021

Türkiye İş Bankası‘nın mobil uygulaması İşCep iOS’da yenilendi. Geçen yıl iOS 8 sürümüne uygun olarak parmak izi giriş özelliği gelen ve ardından web tabanlı internet şubesi de yenilenen İşCep yeni tasarımıyla daha hafif ve kullanışlı bir özellik kazandı.

Önceki sürümden farklı olarak yeni İşCep mobil uygulamasında yer alan bazı yeniliklerden biri İngilizce dil desteği oldu. Uygulamayı ister İngilizce istersek de standart Türkçe diliyle kullanabiliyoruz. Dil değişimi yapmak için açılış ekranında sol üst köşede bulunan ayarlar menüsünden dil değiştirebiliyoruz.

Zaten mevcut sürümünde de oldukça kolay yapılabilen işlemler yeni sürümle daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor ve favori işlemler arasına en sık yaptığımız fatura ödeme, para aktarma gibi eklemeleri yaparak kendi menümüzü tasarlayabiliyoruz. Bunun dışında hisse senedi ve varant gibi işlemlerde kullanıcıların şikayet ettikleri karışık durum giderilmiş, bu işlemler daha efektif bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

İş Bankası kredi kartı kullanan müşteriler içinde farklı bir yenilik geldi. “Harcamalarım” menüsünden dönem içi hareketler, bekleyen işlemler ve hesap özetleri tek bir ekran üzerinden görüntülenebiliyor.

Parmak İzi Giriş Özelliğiyle Yeni İşCep iOS 8'de

İşCep Önceki Sürümden Görüntü

Aslında dün sabah saatlerinde uygulamayı güncelledim ve epey inceleme fırsatım oldu. Açıklamalarda yer bulduğu gibi hisse senedi, varant, yatırım fonu, altın ve döviz gibi işlemler yeni uygulamayla çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Önceki İşCep sürümünde de bu işlemler yapılabiliyordu fakat kullandığınız zaman göreceksiniz oldukça kolay bir yapı haline getirilmiş.

İşCep

Yeni İşCep Görüntüsü

iOS kullanıcıları İş Bankası’nın yenilenen İşCep uygulamasını buradan indirebileceği gibi aynı zamanda App Store’dan güncelleme yapabilirler. Eğer Android sistemli akıllı telefon kullanıcısı iseniz Google Play üzerinden İşCep araması yaparak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. hamza kılıç dedi ki:

  ilk başta sevemesemde beğenmeye başladım iş cep in yeni halini eskiden parmak izinde takılıyor bazen tekrar çıkış yapıp girmek gerekiyordu şimdi parmak izi alanına dokununca hemen çıkıyor giriş

 2. Ayhan Çevik dedi ki:

  Sizin beş lafınızdan biri iş bankası.. takip ettiğim günden bu yanadır hep dikkat ediyorum ülkemizde başka bankalarda var bence adil davranma koşuluyla hepsinin hakkında yenilikleri uygulamaları yazmanız gerekiyor dışardan bakınca güzel durmuyor

  1. kenan dedi ki:

   peki ya işbankası diğer bankalardan daha çok yenilik yapıyorsa düşünmek lazım?

 3. Enes dedi ki:

  Tek kelimeyle işcep yorumum: BAYILDIM. Çok iyi olmuş daha işlevsel.

 4. fırat dedi ki:

  İş Bankası internet sitesi gibi olmuş uygulama bende de sorun yok harika oldu güncellemeyle

 5. Can dedi ki:

  Ben beğendim eski uygulama iyiydi. Touch ID olması zaten diğer banka uygulamalarından bir sıfır önde başlatıyor işcep’i.