CEPTETEB’in Apple Watch için Uygulaması

13.10.2021

Süreklilik hayliyle şubesiz bankacılık modelinde gelişmelerini takip ettiğimiz ve sizlere haberlerini ulaştırdığımız CEPTETEB, çok yakında Apple Watch destekli uygulamasını yayınlayacağını açıkladı.

Türk Ekonomi Bankası tarafından hayata geçirilen CEPTETEB servisi, şubesiz bankacılık modeliyle hizmet veriyor. Şubesiz bankacılık işlem masrafları olmaması açısıyla tüketicilerin ilgisini çekiyor. Haliyle bir bankada şube olmayınca; bu hizmetlerin internet, mobil şube ve telefon hizmetlerine maksimum düzeyde önem vermesi gerekiyor.

Daha öncesinde CEPTETEB mobil uygulamasıyla ilgili bir yazıyı burada yazmıştık. Diğer bankalarda olduğu gibi CEPTETEB’inde Apple Watch için mobil şube uygulamasını güncellemesi bekleniyor. Apple’ın dijital saatleri geçtiğimiz hafta CEO Tim Cook tarafından tanıtılmıştı, bu saatlerin ülkemizde yaz aylarının sonlarına doğru satışa sunulacağıyla ilgili bir duyum var. TEB’in uygulamasını güncellemesi için epey zaman var. Zaten ortada Apple Watch olmadığı için bizlerde beklemek zorundayız. Fakat, elbette elini çabuk tutup, dijital saatler satışa çıkmadan mobil uygulamalarını güncelleyerek kullanıma sunan bankalarda yok değil.

Örnek olarak, Akbank ve Yapı Kredi mobil uygulamalarını güncelledi ve Apple Watch için şu anda kullanılabilir durumda olduğunu belirtelim.

Bu arada yazımıza dönecek olursak, CEPTETEB Apple Watch uygulamasıyla; Döviz, BIST, Altın gibi piyasa verilerine, hisse senedi ve fiyatlarda yaşanan anlık değişimlere ve en yakın TEB Şube ve ATM’lerinin bilgilerine ulaşım sağlayacak.

Son olarak, bu uygulamaları deneyemediğimiz için hangi bankanın uygulamasının işlevsel olarak daha cazip olduğunu göremiyoruz lakin en kısa sürede bu incelemeleri yaparak güzel bir liste yazısıyla karşınıza geleceğiz.

YORUMLAR

  1. Gürkan dedi ki:

    Sadece cepteteb için söylemiyorum diğer bankalarında apple watch uygulaması özelliklerine baktım ama pek de fonksiyonel olduğunu söyleyemem. Belki de apple watch bu fonksiyonelliği sağlamıyor bilemiyorum ama geliştirilmeli diye düşünüyorum. Dünyadan örnekleri nasıl onlarada bakacağım.