Foursquare, Check-in Uygulaması: Swarm App

14.10.2021

Foursquare bugünlerde yeni bir heyacan içersine girdi. Foursquare kurucusu Dennis Crowley‘in The Verge’e verdiği röportaja göre Swarm adında yeni bir uygulama geliyor. Yeni dediğime bakmayın, Swarm aslında bildiğimiz Foursquare’ın check-in yapılan kısmını oluşturuyor.

Swarm-Foursquare-app

Foursquare’ın Swarm ile İkiye Bölünen Uygulamaları

Artık bir mekanda check-in yapacağınız zaman Swarm uygulamasını kullanacaksınız lakin bir mekan için tavsiye ya da eşsiz bir öneri arıyorsanız: Foursquare kullanacaksınız. Şirket kurucusu tarafından yapılan açıklamada Foursquare’ın artık keşif odaklı çalışacağı ve yer-konum tanımlamalarına göre gerçek bir arama motoru işlevi göreceği belirtiliyor. Çok yakında, iPhone ve Android uygulaması swarmapp.com üzerinden yayında olacakmış. Swarm için Blackberry ve Windows Phone uygulamasının ne zaman çıkacağı bilinmese de daha önceki 4sq uygulamaları bu işletim sistemlerini desteklediği için kısa zaman sonra çıkacağını düşünebiliriz.

Swarm'dan Görüntüler

Swarm’dan Görüntüler

Foursquare’ın check-in ve mekan keşif uygulamasını ikiye bölmesi kullanıcılar arasında karmaşaya yol açacağı ve basit olma özelliğini yitireceği konusunda eleştiriliyor.

Peki, siz Swarm uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR

 1. Sercan dedi ki:

  İphone kullaniyorum uzun zamandir swarm sorunsuz calisiyordu bugun girdigimde 5 sn falan durup atiyor bunun sebebini bilen var mi ? Tesekkurler.

 2. duygucuk dedi ki:

  Swarm doğru düzgün çalışmıyor ayrıca bende gereksiz buluyorum bu uygulamayı.

 3. burhan dedi ki:

  Diğer arkadaşlara katılıyorum Swarm dünyanın en gereksiz uygulaması olmuş ayrıca çalışmıyor.

 4. Özge dedi ki:

  check in bile yapılmıyor nokia lumia 520 bi halta yaramıyor sürümlerde tamam sözde …

 5. Kerim Büyükat dedi ki:

  Swarm app kadar gereksiz bir uygulama görmedim ben hayatımda. Checkin yapmaya çalışıyorum yapamıyorum yaptığım zamanlarda da mekan detayı için uygulamaya yönlendirmek yerine foursquare sayfasını tarayıcıdan açıyor. Foursquare ne işe yarıyor şimdi hiçbir işe.

 6. melek dedi ki:

  Online swarmapp veya bilgisayardan swarmapp kullanabileceğimiz bir eklenti var mı?

  1. Kerim Büyükat dedi ki:

   Swarm app online kullanılıyor zaten yani mobil veya tabletten kullanabiliyor olabilmek için internete bağlı olmak lazım. Az öncede dediğim gibi bilgisayardan swarm app kullanılmıyor. Android veya iPhone işletim sistemi destekli bir tablet yada telefon lazım.

 7. seda dedi ki:

  Hicbir halta yaramiyor suan her ikiside calismiyor bu uygulama tamamiyla salik hizmet veremediginiz uygulamayi zirunlu hale getiriyorsunuz bu ne sacmalik! bu gune ladar foursquare kullaniyordum swarm yuklemesi yaptim uygulana hata veriyordu zorla onuda indirdik 3,4 gun kullandik simdi her ikiside calismiyor uygulama sacma sapan birsey oldu tv deki teletex bile bu uygulamadan daha gizeldir okadar dustu ve hizmet veremiyor

 8. Resul dedi ki:

  Swarm Windows’a ne zaman gelicek acaba. En çok merak ettiğim konulardan biri. Yavaş yavaş herkes foursquare check-in’i bıraktı. Swarm ile check-in yapıyorlar kişisel olarak söylüyorum çok gereksiz bir uyguluma.

 9. Emre dedi ki:

  Swarm uygulaması çalışmıyor. Sanki sunucular çöktü.

 10. Aybige dedi ki:

  Nedir bu Swarm app, nasıl kullanılıyor diye bir bakayım dedim. Foursquare artık checkinlere izin vermiyormuş. Neden böyle yeni bir uygulama yaptılar anlayamadım. Swarm checkinler güzel değil.

  1. yağmur dedi ki:

   Aynen ya sinir bozucu hepsini silip bir daha yüklemem ragmen gene acilmiyor yaa

 11. Gizem dedi ki:

  Bu swarmapp uygulamasını merak ediyorum. Foursquare ne yapmaya çalışmış anlayamadım da son derece gereksiz bulsamda blackberry kullandığım için henüz bekliyorum. Ne zaman blackberry için çıkar bu swarmapp bilgisi olan var mı?

 12. Akın Atas dedi ki:

  Swarm Blackberry uygulaması gelecekse BB 10 ve üzerine gelir. Yazın bi kenarıya. BlackBerry 6 OS, BlackBerry 7 OS kullanıcıları swarm beklemesin.