Parmak İzi Giriş Özelliğiyle Yeni İşCep iOS 8’de

14.10.2021

Türkiye’de teknolojiyi en yakından takip eden bankalardan biri olan Türkiye İş Bankası, iOS 8 ile birlikte gelen parmak izi (Touch ID) özelliğini yeni İşCep uygulamasına dahil etti.

İşCep uygulamasının iOS 8 için hazırlanan versiyonunu indirdiğinizde şifrenize gerek kalmadan parmak iziniz ile uygulama dahilinde bulunan tüm işlemleri yapabiliyorsunuz. Şu anda iPhone’larda bulunan Touch ID özelliği yalnızca 5S ve 6 modellerinde bulunuyor. İşCep’in parmak izi özelliğini kullanabilmeniz için telefonunuzu iOS 8 yükseltmeniz gerekir. Ayrıca az önce dediğim gibi telefon modelinizin Touch ID‘i desteklemesi gerekir.

İşcep uygulamasından Touch ID özelliğini aktif etmek için bir kereye mahsus olmak üzere İş Bankası’ndan bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir. Dilediğiniz zaman bu özelliği kapatabilirsiniz de.

İşCep uygulamasının desteklediği diğer telefon modelleri:

  • iOS 7 ve üzeri
  • Android 2.3.3 ve üzeri
  • Windows Phone8 8.0 ve üzeri
  • Windows Phone7
  • Samsung Bada

İşCep’in yeni uygulamasını resmi iTunes mağazası aracılığıyla buradan edinebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Umut Taş dedi ki:

    İş Bankası’nın İşCep uygulaması bence en iyi bankacılık uygulamalarından biri. Neden diye soracak olursanız söyleyeyim, iPhone’a parmak izi özelliği geleli neredeyse iki yıl olacak ama iş bankası dışında mobil uygulamaya bunu entegre edebilmiş banka piyasada yok.