PayPal One Touch Türkiye’de Kullanıma Açıldı

13.10.2021

Ülkemizde en popüler ödeme sistemlerinden biri olan PayPal, hızlı ödeme yapılabilen dünya için eski, Türkiye için yeni platformu PayPal One Touch’ı ülkemiz de dahil olmak üzere 13 ayrı ülkede daha kullanıma açtı.

PayPal One Touch Nedir?

PayPal One Touch, PayPal sistemine yalnızca bilgi girişi yapıldıktan sonra One Touch entegrasyonuna sahip e-ticaret sitelerinde tek bir tuşlamayla ödeme yapılmasını sağlayan bir platformdur.

PayPal One Touch Nasıl Kullanılıyor?

PayPal’ın açıklamalarından edinilen bilgiye göre internetin en büyük perakendecisi konumda olan 250’ye yakın şirket One Touch entegrasyonuna sahip. PayPal kullanıcı olan herhangi bir kişi bu e-ticaret sitelerinde eğer One Touch entegrasyonu bulunuyorsa, tekrar tekrar bilgi girişi yapmak yerine yalnızca bir kez sisteme giriş yapıyor ve tek bir butonla PayPal üzerinden ödemelerini gerçekleştirebiliyor.

PayPal One Touch, daha öncesinde ABD, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde kullanıma açıldığından dolayı bu ülkelerde yer alan birçok e-ticaret sitesi One Touch entegrasyonuna sahip ve aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Ülkemiz dahil 13 ayrı ülkede de kullanıma açılan tek tuşla ödeme sistemi One Touch, henüz yaygın değil. Fakat ülkemizde birçok e-ticaret sitesinin ödeme yöntemleri arasında PayPal olduğunu göz önüne alırsak, muhtemelen yakın bir zamanda One Touch entegrasyonu sağlayan online alışveriş siteleriyle karşılaşacağım kuvvetle ihtimal.

En popüler ödeme sistemleri arasında yer alan PayPal, geçen yıl PayPal Nakit kart ürünü kullanıma sunmuş, PayPal hesabımızı tıpkı bir banka hesabı kullanır gibi kullanmamızı sağlamıştı.

YORUMLAR

 1. negatif adam dedi ki:

  Arkadaşlar paypal kartla dolar çekebiliyor muyuz? Teb atmsinden çekiliyor Teb döviz çekmeye izin veriyor paypal ile çekebilir miyiz?

 2. Ahmet Taha dedi ki:

  güzel bi yenilik paypal kullandığımdan sevindim çok olmasada ara sıra kullanıyorum güvenmediğim sitelerde ödeme yapmak için kullanışlı

 3. oğuzhan dedi ki:

  Gittigidiyor One Touch entegrasyonunu yakında kullanmaya başlayacak. Alın size haber..

  1. seçkin dedi ki:

   ebay ile ortaklığı var paypal ebay iştiraki zaten neresi haber mutlaka olacaktır bilen bilir bunu.