Samsung, BlackBerry’i Satın Alıyor!

13.10.2021

Türkiye’de ve dünyada akıllı telefonlar konusunda önemli bir pazar payı bulunan Samsung, Blackberry‘i satın almak istiyor.

Reuters haber ajansının Samsung’a yakın olduğu belirtilen kaynaklardan edindiği bilgiye göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Kanadalı Blackberry’i satın almak istiyor. Geçtiğimiz günlerde BlackBerry Classic adlı telefonunu satışa sunan Kanadalı şirket, kendisinden vazgeçemeyen fanlarından olumlu geri dönüşler almıştı. Daha önceki haberlerimizde Blackberry’nin reklam çalışmalarına ağırlık verdiğini ve marka yüzü olarak Kim Kardashian’la anlaştığını sizlere duyurmuştuk. Tüm gelişmelerin yanında sadık kullanıcı kitlesini kaybetmeme adına çalışan Blackberry kamuoyundan başarılı geri dönüşlerde almıştı.

Satış konusunda net bir bilgi olmasa da Reuters, Blackberry ve Samsung’un çoktan anlaşma masasına oturduğunu belirtiyor. Kaynağa göre Samsung, Blackberry hisselerine 13.35 dolar ile 15.49 dolar arasında teklifte bulunmuş. Satış gerçekleşirse Samsung, Blackberry için yaklaşık 7 milyar dolar seviyesinde ödeme yapacak.

Bu olası satış haberinin duyulmasının ardından Blackberry hisseleri yaklaşık iki saat içinde yüzde 30 seviyesinde değer kazandı. Şu anda BBRY hisseleri 12.60 dolardan işlem görüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.