Mobil Ödeme Servisi Samsung Pay için Geri Sayım Başladı

13.10.2021

Square, Google Wallet, Android Pay ve özellikle Apple Pay‘e rakip olarak Samsung’un geliştirdiği mobil ödeme sistemi Samsung Pay için Güney Kore’de ilk denemeler yapılmaya başlandı.

Apple’ın en büyük rakipleri arasında yer alan Samsung’un kendi ödeme sistemi Samsung Pay’i ilk etapta Güney Kore’de bazı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge kullacılarının kullanımına sundu.

Sene sonuna kadar tüm Samsung kullanıcılarının mobil ödeme ya da dijital cüzdan olarak tabir edebileceğimiz Samsung Pay’ı kullanabileceği belirtiliyor.

Diğer mobil ödeme sistemlerine ve özellikli Android Pay ve Apple Pay’e benzeyen Samsung’un ödeme sistemi benzer servislerde olduğu gibi NFC yani Yakın Alan İletişimi teknolojisini kullanıyor.

Ödeme servisinde fark yaratmak isteyen Samsung, NFC teknolojisinin yanı sıra MST (Manyetik Güvenli İletim) teknolojisini de kullanacak. Kredi kartı kullanımının bulunduğu birçok mağazada kolaylıkla kullanılabilen MST teknolojisinin mobil ödeme servisini daha yaygın hale getireceği ve kolay kullanımı sayesinde Apple Pay’e nazaran Samsung Pay kullanımını daha hızlı yaygınlaştıracağı düşünülüyor.

Öneri: Kartsız Mobil Ödeme Yapabileceğiz Yerli Uygulamalar

Samsung Pay diğer mobil ödeme sistemlerinde olduğu gibi ödeme anında uygulamanın çalıştırılması ve kullanıcının ödeme yapmak için uyumlu pos cihazına telefonunu yakınlaştırması ile gerçekleşecek.

Ödeme sisteminin Güney Kore’nin ardından ABD’de kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

YORUMLAR

  1. egem dedi ki:

    Samsungu hiç sevmeme rağmen büyük kullanıcı kitlesi var adamların. Kendilerini apple a kıyaslıyorlar haklılar ama apple ın yerini tutamaz. Apple ın dışarıya daha açık olması gerekiyor. Adamlar NFC e ek olarak MST kullanmışlar apple bunu niye yapmadı? Neden hala diğer ülkelerde apple pay kullanılmıyor? böyle giderlerse samsung un gerisine düşecekler. BB gibi aynı.