Samsung Pay Ocak ayından itibaren Türkiye’de kullanılabilecek

13.10.2021

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Güney Kore’de deneme kullanımına açılan ve kısa sürede 1,5 milyondan fazla ödeme işlemi gerçekleştirilen Samsung’un geliştirdiği mobil ödeme sistemi Samsung Pay, Ocak 2017 tarihinden itibaren Türkiye’de de kullanılabilecek.

Galaxy Note 7’nin Türkiye lansmanında Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de Samsung Pay’in Ocak 2017 itibariyle kullanılabileceği belirtildi.

Bu konuda çalışmalara başlayan Samsung’un Türkiye’de henüz isimlerini açıklayamadıkları iki bankayla anlaşmış olduklarını da belirtti.

Alışverişler sırasında ekstra bir cihaza ihtiyaç duymadan yalnızca akıllı telefonlarımızı kullanarak daha hızlı ödeme yapmamıza imkan sağlayan mobil ödeme sistemleri piyasasında Apple Pay ve Android Pay’in rakibi olan Samsung Pay, NFC standardının yanı sıra Manyetik Güvenli İletim (MST) teknolojisini de kullanıyor. Kullanılan Manyetik Güvenli İletim teknolojisi sayesinde yaygın olarak kullanılan pos cihazları ve temassız tüm noktalarda Samsung Pay ile ödeme yapmak mümkün oluyor.

Geçen yıl henüz deneme sürecinden önce de Samsung, ödeme sistemi için American Express, Visa ve MasterCard gibi ödeme kuruluşlarıyla da işbirliği yaptığını duyurmuştu. Samsung’un mobil ödeme sistemi için ABD’de Chase, Bank of America, USBank, Citibank, Wells Fargo gibi önemli bankalarla anlaşması bulunuyor.

Samsung Galaxy S7, S7 active, S7 edge, S6, S6 active, S6 edge, S6 edge+ ve Note5 Samsung Pay kullanımını destekleyen telefon modelleri arasında yer alıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.