Snapchat ile gönderdiğiniz mesajlar 10 Saniye sonra siliniyor!

14.10.2021

İlk defa, iOS ve Android üzerinde aynı anda yayınlanan Snapchat uygulaması diğer mesajlaşma uygulamalarından çok farklı. Kısa sürede gençler arasında popüler olmaya başlayan Snapchat, yakın zamanda Facebook tarafından teklif edilen 3 milyon doları geri çevirmesiyle gündeme oturmuştu.

Kısaca uygulamayı özetleyecek olursak; aplicationi cep telefonunuza indiriyorsunuz, telefon numaranızı onayladıktan sonra otomatik olarak rehberinizdeki kişiler uygulamaya aktarılıyor. Herhangi bir arkadaşınıza fotoğrafınızı çekerek gönderebiliyorsunuz, çektiğiniz fotoğrafların üzerinde komik değişiklikler yapabiliyorsunuz. Karşı tarafa gönderdiğiniz fotoğraflarınızın görüntülenmesi için gönderi yaptığınız kişinin 10 saniye boyunca görüntüleme butonuna basması gerekiyor, bu butondan elini çeken kullanıcı fotoğrafınızı bir daha göremiyor. Ayrıca eğer sizin fotoğrafınızı kopyalarsa ya da cep telefonuna kaydederse size bir bildirim geliyor.

Snapchat kullanımıyla ile ilgili aşağıdaki videoyu izleyerek görsel bilgi edinebilirsiniz.

Business Insider verilerine göre Snapchat‘te paylaşılan fotoğrafların oranı, Facebook’ta paylaşılan fotoğrafların oranını geride bırakmış durumda. Snapchat 2.5 yıl önce kuruldu, şu anda yaklaşık olarak 20 çalışanı bulunuyor. Uygulamayı cep telefonlarınıza snapchat.com adresinden indirebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Büşra DOĞAN dedi ki:

  Ben çözemedim bir türlü bu uygulamayı ama evet bence de gereksiz.

 2. Dinçer Doğan dedi ki:

  Benim de gereksiz bulduğum mobil uygulamalardan biri.

 3. Berk dedi ki:

  Sosyal mesajlaşma uygulamalarında günlük fotoğraf paylaşım sayıları bilgisi denk geldi: Instagram 55m, FB 350m, WeChat ve Snapchat 400m.

 4. Onur Aydın dedi ki:

  Telefon hafizasinda bu kadar yer kaplamasi o kadar sacma geliyo ki…

 5. Serap Arnavut dedi ki:

  80 kuruş para alıyorlar. Gereksiz bir uygulama olarak görüyorum.

 6. Casus dedi ki:

  Iletimi islemler falan baya yavas oluyor ve internet full cekiyor

 7. Snapchat dedi ki:

  Snapchat uygulamasını merak edenlere örnek bir görüntü:

 8. M. S. Özer dedi ki:

  Mobil onay için ücret alınıyor, Türkiye’de de kullanan yok. O yüzden boş ve işlevsiz bir uygulama.