Tarayıcıda TTNET’in Yandex Reklamı!

14.10.2021

Dün bazı TTNET internet kullanıcıları, TTNET’in yaptığı izinsiz reklam kampanyasından şikayetçi olmaya başladı.

Şikayet Var gibi şikayet sitelerinde de çeşitli şekillerde dile getirilen şikayetlerden sonra TTNET’ten resmi bir açıklama gelmedi. Daha öncesinde de Phorm şirketi ile anlaşma yapan TTNET, kullanıcılarına pop-up sekmelerde anket, reklam vb. uygulamaları izinsiz bir şekilde gösteriyordu.

Şu anda Twitter’da da şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, tarayıcılarının TTNET’in yönlendirmesiyle Yandex‘e açılmasından rahatsız olmaya başladılar. Türkiye’de en çok internet abonesi olan TTNET’in böyle bir gücü kullanarak izinsiz reklam yayınları yapması ne kadar doğru bilemiyorum.

Twitter’da bu yönde dile getirilen bazı şikayetler:

TTNet ben senin reklam sevdan yüzünden girdiğim sitelerde yandex’e yönlendirilmek zorundamıyım. @ozerilker

Bu ttnet şimdi de yandex reklamı almış hay kafayı yedirtecekler. @batuhan_suicmez

YORUMLAR

 1. Muhammet dedi ki:

  TTNET kullanıcıları Google’a ulaşımda sorun yaşıyor mu? Uzun zamandır tarayıcıda Google sayfaları geç açılıyor. Bunun TTNET – Yandex ortaklığı ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. Bunu biraz daha araştıracağım böyle bir durum söz konusu ise ttnet üyeliğimi iptal ettirecek, Google aramalarından da Yandex’i tamamen kaldıracağım. Sosyal medya hesaplarımdan da bu ttnet ve yandex isimli iki şirketi engelleyeceğim. Herkese de tavsiye ediyorum.

  ENAYİ DEĞİLİZ.

 2. Yandex dedi ki:

  Her yerde aynı sıkıntı dile getiriliyor. Bende de açıldı bu yandex reklamı. Yandex eğer bu yorumları okuyorsa bilsin ki bu şekilde ancak ve ancak ‘s.lak’ internet kullanıcıları üzerinden prim yapabilir. TTNET zaten bitti bizim için Yandex kendinide soğutmasın.

 3. Ceyhun dedi ki:

  Her yerde şikayetlerini dile getiriyor insanlar. Bir forumda arkadaşın biri söylemiş, müşteri hizmetlerini aramış lakin müşteri hizmetlerinin böyle bir şeyden haberleri yokmuş.

 4. Gizem Barlas dedi ki:

  Ya yeter ama ttnet ne hakla böyle bir şey yapıyor? Ben tarayıcıma saçma sapan programlar yüklendi o sebeple yapıyor diye araştırma yaparken karşıma beklemediğim bu yazı çıktı. İnterneti hemen iptal ettirmek istiyorum. Taahhütlü bir paket kullanıyorum ama D-smart bunu hallediyormuş. Araştırın.

  1. Nasıl oluyormuş? Ben anlamadım bunu.

 5. Ismail dedi ki:

  Ayrica su reklamlarda gördügüm ISIK HIZI, HIPERNET, QUAMTUN HIZI gibi sloganlar yokmu affedersiniz artik gülecek bir organimda kalmadi. Almanya”da 100 MB kullanirken ki bu 60-70 reel hiza denk geliyordu, her ara sokakta dahi bulunabilen bu hiz burada kullanilsa ne derlerdi acaba? Aldiklari paralar tamamen hirsizlik metodu! Biz polonyalilarla alay ederdik, buradaki halimize bak! Yalan ve sahtekarlik ne yazikki bir kültür haline gelmis. Basida ttnet cekiyor.

 6. Ismail dedi ki:

  su ülkeye geleli 4 ay oldu, yurtdisindan eticaret konusunda türkiyede kalite ve güven konusunda cigir acacak bir proje ile, bin x bin pismanim her yerde sahtekarlik her yerde yalan. inanilmaz birsey! ttnet 4 aydan beri iskence yapiyor yaziklar olsun. önce kesilmeler, sonra 16 mbs”e cikarttigim baglantiyi sinirlayarak 2,5 mbs”e indirmeleri ve buna ragmen aylik 59 tl almalari ve en son bu yandex reklami. Bu resmen taciz ve suctur. Disaridan gelen birisi olarak inanilmaz geliyor, web sayfalarinda sikayet edemiyorsunuz, mail dogrulayiciyi calistirmiyorlar, göndermede süreyi uzatarak islem süresi hatasi verdiriyorlar. Inanamiyorum, bu kadar barbarlik yasamamistim hayatimda. 50 yasindayim 36 yidir yurtdisinda yasiyorum bu sürede buradaki 4 ayda yasadigim rezillikleri yasamadim. Neymis inovasyonmus, neymis küresel hedeflermis, hadi canim sende önce insan olmak gerek, inovasyonun yolu insan ve dürüst olmaktan geciyor!!!