Twitter’dan ‘Mute – Sessiz Mod’ Özelliği Geliyor

14.10.2021

Ünlü mikroblog sitesi “Twitter” yeni bir işlevi kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Artık, kullanıcılar takip ettikleri kişileri geçici ya da kalıcı olarak ‘görünmez’ (mute function – sessiz mod) yapabilecekler.

Bu fonksiyonu kullanan kullanıcılar, seçtikleri kişinin attığı tweetleri görmeyecek. İstendiği zamanda işlevi deaktive ederek, bu kullanıcının tweetlerini yeniden görebilecekler.

Uygulamadan kullanıldığında tweetleri saklanan kullanıcının bundan haberi olmayacak. Bu da bir kullanıcının çok tweet atması sonucu duvarı dolan şikayetçilerin yardımına yetişecek. Eskiden tweetlerinden rahatsız olduğumuz bir kullanıcıyı ‘Unfollow’ etmek durumunda kalıyorduk, şimdi twitter’ın getirdiği yeni ‘mute – sessiz’ özelliğini kullanarak herhangi bir kişiyi unfollow etmeden de twitterlerini göremeyebileceğiz.

Twitter’da mute – sessiz mod nasıl kullanılıyor?
Tweetlerini görmek istemediğiniz bir kullanıcının profiline girin ve “daha fazla kullanıcı eylemi” butonuna tıklayarak, ‘Mute‘ ya da Türkçe kullanıyorsanız ‘Sessiz‘ olarak seçim yapın.

YORUMLAR

  1. Nebis dedi ki:

    Twitter’ın bu mute özelliği o kadar iyi oldu ki anlatamam. Sevmediğim kişileri mecburen takipten çıkaramadığım için sessize alıyorum kafa rahat…