Yılda 100 Bin Dolar Kazanan Youtube Fenomeni: Olga Kay

14.10.2021

Olga Kay, Youtube’dan yılda 100 bin ile 130 bin dolar arasında para kazandığını ve kazandığı bu paranın büyük bir bölümünü işi için ayırdığını belirtiyor. Video hazırlaması için gerekli ekipman ve personele yatırım yaptığını söylüyor.

Olga Kay, Youtube’da içerik üreticilerinin unutulmamak için daima yeni içerikler üretmek zorunda olduğunu belirtiyor. Nasılsa tanınıyorum ya da abone sayım oldukça yüksek diye düşünüp belirli bir süre içerik üretmemenin imkansız olduğunu söylüyor.

Youtube, bir marka yaratmak için harika bir yerdir, ama bir iş kurmak için korkunç bir yer.
Olga Kay

Olga Kay, ekipmanlarıyla Youtube için içerik üretirken.

Olga Kay, ekipmanlarıyla Youtube için içerik üretirken.

Haftada 20 video ürettiğini belirten Olga Kay, ürettiği videoların istatistiklerinin daha sonraki videoları içinde zemin hazırladığını ve sürekli yeni videoların hedeflenen gösterim rakamlarına ulaşamayabileceği stresinde olduğunu ifade ediyor.

YORUMLAR

  1. Youben dedi ki:

    Yurt dışında fenomen olmak kolay. Ben ABD’de yaşasam her gün kamera karşına geçsem hayatımı anlatsam fenomen olur youtube dan paraları götürürüm. Fakat bizim ülkemizde internet bile farklı işliyor. Gelen bilgiyi hemen alıp gitmek istiyor. Bu yazıya gelenlerin yazının hepsini okuduğunu bile düşünmüyorum.

  2. t. aslan dedi ki:

    yazar arkadaş öyle bi uslupla anlatmışki zannedersin
    Yılda 100 Bin Dolar Kazanan Youtube Fenomeni: Olga Kay’ın HAYAT DOLU DRAMI. Para kazanıyor ne var bunda abartmasın yok şöyle yok böyle.. her işin var zorluğu.