Anasayfa Para Kazanma Youtube’dan Ayda 100 Bin Dolar Kazanıyorlar

Youtube’dan Ayda 100 Bin Dolar Kazanıyorlar

6

Para kazanmak dünya üzerinde yaşayan bazı insanlar için gerçekten oldukça kolay olabiliyor. Bugün ki yazıda Youtube videolarıyla kolayca ayda 100 bin dolar para kazanan iki küçük kız çocuğunun hikayesine tanık olacaksınız.

Para kazanmanın her iş alanına göre türlü zorlukları olabilir fakat bu hikayede işler pek de zor değil. Geleneksel medyayı hızla ele geçiren dijital medyanın en büyük silahlarından biri bana göre kesinlikle video paylaşım ağları. Gelir paylaşımı revizyonundan sonra Youtube’da zirvenin tepesinde.

Daha önce Youtube içerik oluşturucularının ne yapıp, nasıl videolardan para -para demek yanlış olacak servet- kazandıklarını dünyadan örneklerle öğrenmiştik. Hatta şurada kazanç üzerine tüyolar da verilmişti. Yerelde de kazananlar var, belki -şimdilik- servet kazanamıyorlar ama en azından hatırı sayılı miktarda para kazanabildiklerini biliyoruz.

Uzatmadan yazıya konu olan hikayeye geçeyim. Reklamverenler için sosyal video verileri hazırlayan OpenSlate‘e göre Gıda ve Yemek Pişirme alanında CharlisCraftyKitchen adlı Youtube kanalı, alanında en çok izlenenler arasında ilk sırada. Yine OpenSlate verilerine göre kanal aylık 29 milyona yakın görüntüleme alıyor ve kanal sahibi aylık 127 bin dolar gelir elde ediyor.

Buraya kadar her şey normal olabilir. Fakat kanalın sahibi Charli yalnızca 8 yaşında. Arada sırada 6 yaşındaki küçük kardeşiyle de videolar hazırlayan Charli, yaklaşık üç yıldır bu işi yapıyor.

İşte hikayenin ilgi çeken yanı da bu…

Yatırım İşlemlerine Başlayın

Ücretsiz Yatırım Simülatörü ile VİOP'ta hisse senedi, altın ve döviz gibi tüm yatırımları risk almadan deneyin. 100.000 lira sanal para ile risk almadan yatırım yapmayı öğrenin. Yatırım Simülatörünü bugün deneyin >>

6 Yorum

  1. 100 bin dolar derken tam 300 bin türk lirası. Bu youtubede ne kadar saçmalayan insans varsa onlar kazanıyor parayı bilim teknoloji izleyen yok saçma bilgi video nerde onlar izleniyor ülkemizede öyle sanırdım yurtdışındada öyle demek ki.

  2. Helal olsun çocuklara.. çocuk 18 yaşına milyoner olarak girecek zaten şimdide milyoner benim anlamadığım parayı nasıl çekiyor 18 yaş sınırı yok mu youtubeda tahmin ettiğim kadaryla ailesi üzerine hesap açmış olabileceği

Yorum ekle

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin